Svatba - chce a nechce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlinedracula-s
Stálice 97 příspěvků 09.05.19 15:12
Svatba - chce a nechce

Ahojky. Jsme spolu s partnerem 8 let, on mluví už nějakou dobu, poslední dobou víc a víc, že si mě chce vzít, ale o ruku mě ještě nepožádal - jenže teď čekáme miminko, takže zase říká až s prckem, protože budou výdaje. Já teda se nechci vdávat s břichem, ale asi ani nechci, aby jsem měla jiné jméno. Jenže vím, že partner chtěl na svatbu našetřit dost penez a mít ji se vším všudy, mít obřad, velkou hostinu, fotografy, auta aj - proto váhal, ale to jaksi už asi neuskutečníme, on si myslí, že ano. Mě by teda stačilo zaplatit na OÚ a jít domů, jenže on chce velkolepou svatbu :roll: ale to můžu čekat ještě kdo ví jak dlouho :nevim: mám ho požádat o ruku já? :lol: dělám si legraci, svatba pro nás není cizí slovo, jak by jste tedy nejlépe udělali, aby to přehodnotil a vzali jsme se jen tak bez ceremoniálu? Děkuji za rady je to pro mě teď fakt duležité

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
divine woman
Extra třída :D 11595 příspěvků 09.05.19 15:14

Neplýtvala bych penězi za monstr svatbu, s dítětem výdaje raketově stoupnou. Co jednoduchý obřad jen pro nejužší rodinu?

Králičice
Extra třída :D 13387 příspěvků 09.05.19 15:16

Trvej na tom, že dítko bude mít vždy přijmení stejné jako ty..

beruska9
Extra třída :D 11093 příspěvků 09.05.19 15:16

No tak jestli upustis od toho, ze se nechces vdavat s pupkem, tak mu normalne rekni, ze bys radeji privedla dite to papirove uplne rodiny a domluvte se na kompromisu :nevim: U nas to bylo podobne, akorat teda „klasictejsi“ - velkou svatbu jsem chtela ja, muz by se byl jen podepsal na radnici. Nakonec mi docvaklo, ze je dulezitejsi manzelstvi nez svatba, ale chtela jsem tam mit aspon nejblizsi, tak jsme to osekali na blizkou rodinu a par nej kamaradu a bylo.

sonik8721
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 09.05.19 15:17

@dracula-s Já být Tebou, bych asi vyckala a nasetrila :) Třeba teď Ti přijde, že Ti stačí, vzít se na úřadě, ale určitě by se Ti víc líbilo, vzít se na nějakém zámečku, krásné šaty, oslava…Prostě jednou je to Váš den a budete na něj vzpomínat, Ty budes ta princezna…určitě počkej, ono se to vyplatí :)

Ba-stet
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 09.05.19 15:17

Promluv s ním o tom, jak je pro Tebe svatba důležitá a že dítě nechceš mít nesezdaná. A zkuste najít kompromis - malá svatba teď a velká party za rok (pokud se přítel pochlapí a našetří)?

Příspěvek upraven 09.05.19 v 15:18

Králičice
Extra třída :D 13387 příspěvků 09.05.19 15:18

Jinak ano - navrhnout kompromis - úřad, oběd v restauračce pro rodinu - můžete mít dort, případně i první tanec, hezké fotky..

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 09.05.19 15:19

Buď si tě chce vzít nebo nechce… ale nevidím důvod proč dělat divadlo pro ostatní s velkou svatbou :) mi to stačilo ve dvou, neměla jsem potřebu být za princeznu

P4ja
Echt Kelišová 9110 příspěvků 09.05.19 15:22
@dracula-s píše:
Ahojky. Jsme spolu s partnerem 8 let, on mluví už nějakou dobu, poslední dobou víc a víc, že si mě chce vzít, ale o ruku mě ještě nepožádal - jenže teď čekáme miminko, takže zase říká až s prckem, protože budou výdaje. Já teda se nechci vdávat s břichem, ale asi ani nechci, aby jsem měla jiné jméno. Jenže vím, že partner chtěl na svatbu našetřit dost penez a mít ji se vším všudy, mít obřad, velkou hostinu, fotografy, auta aj - proto váhal, ale to jaksi už asi neuskutečníme, on si myslí, že ano. Mě by teda stačilo zaplatit na OÚ a jít domů, jenže on chce velkolepou svatbu :roll: ale to můžu čekat ještě kdo ví jak dlouho :nevim: mám ho požádat o ruku já? :lol: dělám si legraci, svatba pro nás není cizí slovo, jak by jste tedy nejlépe udělali, aby to přehodnotil a vzali jsme se jen tak bez ceremoniálu? Děkuji za rady je to pro mě teď fakt duležité

No, záleží s čím uspěješ. Já bych mu to zkusila říct na rovinu, že je pro mě důležité, aby dítě přišlo do úplné rodiny, a že nechci jít na matriku a řešit příjmení. A nebo prostě natvrdo říct, že dítě bude mít tvoje příjmení. Ale to musíš vědět ty, jak je na tom, a jak jste si svatbu ujasnili před tím, než přišlo miminko.

A ano, klidně se můžete vzít teď se svědky, a potom udělat mega party, ale to už v těch šatech, s družičkama atd. nebude.

divine woman
Extra třída :D 11595 příspěvků 09.05.19 15:26
@sonik8721 píše:
@dracula-s Já být Tebou, bych asi vyckala a nasetrila :) Třeba teď Ti přijde, že Ti stačí, vzít se na úřadě, ale určitě by se Ti víc líbilo, vzít se na nějakém zámečku, krásné šaty, oslava…Prostě jednou je to Váš den a budete na něj vzpomínat, Ty budes ta princezna…určitě počkej, ono se to vyplatí :)

Kvůli tomu, být za princeznu se snad nikdo nevdává, nebo ano? 8o 8o

Chytrak
Závislačka 3194 příspěvků 09.05.19 15:27

Kdyz jsto to nezvladli za 8 let a ted velmi „prekvapive“ cekate, tak je hodne mizerny organizator. Normalne mu rekni, at se na to vykasle, ze nestojis o honosnou a ohromujici svatbu, staci minimum lidi a chces pockat az se narodi. V opacnem pripade nebude spokojeny nikdo z vas, ty budes maximalne otravena a navic vas pomluvi i ty co pozvete.
Tak snad se mu to nebudes bat rict narovinu, kdyz uz mate zadelano a spolu obcas spite, ne? :jazyk:

Ou
Kelišová 7405 příspěvků 09.05.19 15:28

Přestaňte s tím dělat ofuky a normálně se o tom bavte. Věcně. Bez náznaků.

fafetka
Kecalka 195 příspěvků 09.05.19 15:34

@dracula-s měli jsme to podobně. O svatbě jsme se bavili tak cca tři roky. Už jsme měli i termín (na sv. Václava)…no a pak jsme to nějak přehodnotili, protože jsme vlastně ani jeden nechtěli takovou tu klasickou svatbu co stojí spoustu peněz a nervů a času a zrušili jsme to :-) nebo spíš přesunuli na neurčito. Pro nás bylo tak nějak zásadnější to miminko a tak jsme se soustředili spíš na něj. Nakonec mně o ruku požádal před rokem na konci května s tím že to nebudeme hrotit a že „jednou“ se prostě vezmem. Na Nový rok přišel sám s tím, že by tu svatbu moc chtěl. Chtěl by abych byla jeho žena :-) a tak jsme si sedli, našli si datum co se nám líbilo a naprosto v klidu a bez stresů jsme se minulou sobotu vzali. Měli jsme malinkou svatbu o 8mi lidech, užili jsme si ji přesně tak jak jsme chtěli a jsme šťastní moc a snad na furt (nebo aspoň hooodně dlouho) mmch jsem v 8tt :-) takže jsme tu svatbu začali plánovat když se ještě nic nedělo a já těhotná nebyla. Takže ve vašem případě, bych asi doporučila si sednout a upřímně rozebrat jaké představy a přání má který z vás a jestli by nebyl případně možný nějaký kompromis ;) Rozumím tomu, že bys ráda, aby jste byli rodina, až se miminko narodí i podle jména a dokážu pochopit, že velká svatba se vším všudy není levná záležitost a že se toho tvůj chlap bojí, když ví, že vás čekají výdaje s miminkem, které taky nebudou malé, ale věřím že na něco určitě přijdete :-) Tak hodně štěstí! :kytka:

Dena12
Kecalka 119 příspěvků 09.05.19 15:39

8 let šetří na velkolepou svatbu a ještě nenašetřil? Ani tě nezvládl požádat o ruku? :roll:

Jestli ten problém nebude někde jinde, peníze mi zní jako zástěrka. Asi byste měli popremyslet, kde jsou v téhle situaci priority, zda je prioritou, abyste byli šťastní vy 3 jako rodina, nebo abyste „ukázali, že na to máte“ a pořádali velkolepou svatbu pro strycky a sestřenice z druhého kolene. Kvůli cizím lidem bych se určitě nechtěla stresovat, šetřit, řešit příjmení dítěte…

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8475 příspěvků 09.05.19 15:41
@divine woman píše:
Kvůli tomu, být za princeznu se snad nikdo nevdává, nebo ano? 8o 8o

Znám takový 8o

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama