Jízda na koni, dcera chce chodit pravidelně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JRex
Nováček 10 příspěvků 13.10.18 10:30
Jízda na koni.

Dobrý den, chtěla bych poprosit maminky o radu.
Moje dcera 6 let. Chce chodit na koně.
Já osobní zkušenost s tím nemám.
Chtěla bych se zeptat, jsou kurzy celoroční, nebo jen sezoni? Je to jako,,klasicky,, jiný kroužek? Myslím tím, jednou týdně v určenou hodinu. A kurzovne se platí předem? Nebo vždy po jízdě? A nějaké doporučení v Praze?
Prosim moc nějakou hodnou duši. Která by mi poradila. Děkuji za všechny odpovědi. A přeji všem krásný den.

Reakce:

Tapa
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 13.10.18 10:39

Nejsme z Prahy,takže v tomhle neporadím.Dcera chodí na jezdecký kroužek jednou týdně v určenou hodinu a kroužek platím půl roku dopředu.Probíhá od září do konce června.
Když chodila nejprve na individuální trénink,platila jsem vždy po něm a to 250,– za hodinu.

Tapa
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 13.10.18 10:40

Jinak je to docela nákladný koníček :mrgreen:

Tichošlápek
Extra třída :D 10855 příspěvků 13.10.18 11:01

My jezdili celoročně, v zime na jízdárně. Dvakrát tydne, platilo se předem na půl roku. V Praze mam zkušenost akorát s jizdarnou cholupice - v pohodě, ale asi pro většinu dost z ruky. Tam to bylo tuším 5000 za 10 lekci pro dítě. Ale nejdřív si to zkuste na cvičné hodině, ne každému se to nakonec líbí. A jak je psáno výše není to levná sranda

mroe
Extra třída :D 14545 příspěvků 13.10.18 11:11
@JRex píše:
Dobrý den, chtěla bych poprosit maminky o radu.
Moje dcera 6 let. Chce chodit na koně.
Já osobní zkušenost s tím nemám.
Chtěla bych se zeptat, jsou kurzy celoroční, nebo jen sezoni? Je to jako,,klasicky,, jiný kroužek? Myslím tím, jednou týdně v určenou hodinu. A kurzovne se platí předem? Nebo vždy po jízdě? A nějaké doporučení v Praze?
Prosim moc nějakou hodnou duši. Která by mi poradila. Děkuji za všechny odpovědi. A přeji všem krásný den.

Dcera zacinala v krouzku DDM, ted uz je ale na zapis na letosni rok pozde, je beznadejne plno. Nas krouzek byl ( je) trochu specificky, plati se za hodinu( kazdy tyden v urcenou dobu) a je fajn, pokud si dite neni jiste, ze ho to bude bavit a muze vlastne kdykoli prestat, neplati se, kdyz je nemocne nebo nemuze z jineho duvodu.. Vozi je normalne do staje, kde je trenuje trener a uci se vsechno kolem koni. Letos dcera nastoupila jinam, taky pod DDM, plati se na pul roku a za nemoc neni nahrada, jinak princip stejny, akorat dostupnost MHD vyrazne horsi, tady maji mozna jeste nejaka volna mista. Muzes si samozrejme i rovnou ve staji zaplatit soukrome hodiny, nebo cely den, to uz je na tobe.. A konicek to opravdu neni uplne nejlevnejsi. Je to DDM Monet ( jezdi do Trnove, krouzek je vcetne dopravy, pro rodice naprosto bez starosti), druhe je Zmrzlik, musis pocitat s dopravou, MHD jednou za hodinu.

Uživatel je onlineAfrikana
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 13.10.18 18:43

Zkus se poptat v Toulcove dvore, tam kurzy mivaji.

Ester13
Kelišová 5826 příspěvků 13.10.18 19:15

Odkud jste? Takto malým dětem nechávám koně zdarma, pokud pomůžou s krmením či kydanim

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.18 19:51

Ahoj, ježdění je drahý koníček a záleží na tom, jak dcera chce jezdit. Jestli to myslí vážně a má pohybový talent, vyberte fakt dobrou stáj (zkuste Makotřasy - Marešovi, nebo Holubice - Veronika Vránová či tak nějak, slyšela jsem hodně dobré recenze). V závislosti na financích nedoporučuji klasický klub, ale spíše hodiny s výpomocí kolem koní ve vyšším věku (minimálně 10+). V klubech přechází výpomoc v otročinu. Je to spoustu práce, ale děti to dělat nemůžou, i když si myslí, že to zvládnou (vlastní zkušenost - vyhřezlá plotýnka v 18 letech). Klub je ale tipicky levnější, pak nesmíte dítěti dovolit trávit tam mnoho času (často končí hádkama, tak se připravte). A tipicky můžete začít jezdit kdykoliv, koně nemůžete na zimu odstavit a vrátit se na jaře, tak to nefunguje.

Anonym nebo smazat

viola1122
Kecalka 355 příspěvků 26.10.18 21:55

Je to ruzne.Dcera si oblíbila obyčejné hospodářství,kde mají dost koni pro ruzne jezdce.Jizdy a pobyt si muže domluvit kdykoli,podle počtu účastníků se domlouvaji vycházky a aktivity.Majitelka a pokročilé jezdkyně zacatecnikum vše vysvětli a učí je,jak se kolem koni chovat.
Cenově je to přijatelné.

V našem okolí je napr.take Ranč u kotvy,tam je to profesionalnejsi.Na webu mají ceny i nabídku ;-)

Jinak pro dceru vybaveni kupujeme postupně většinou v Dechatlonu a účel to plní.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >