Reklama

Jizva po sekci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pamelka20
Kecalka 210 příspěvků 08.01.17 21:01
Jizva po sekci

Ahoj, jsem už skoro 9m po porodu, rodila jsem akutní sekcí. Před pár dny mě začala na levé straně pobolívávat jizva. Dneska mě to bolí uz hodně, bolí mě i jenom když se směju. V úterý skočim na gyndu ale zatím nevíte čím to můžr být nebo co s tim? Děkuju :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

xjuklickova
Kelišová 5081 příspěvků 1 inzerát 08.01.17 21:03

@pamelka20 nevstrebany vnitrni steh, treba, nebo srusty

Avrun
Extra třída :D 12087 příspěvků 08.01.17 21:43

Já jsem 4 měsíce po akutním cs a poslední týden tu zatracenou jizvu více cítím, dost mě pne…občas v ní píchne, ale to fakt jen občas. Já ti vlastně neporadím, ale dost mě zajímá, co se u dr. dozvíš :oops:

PeBe24 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 21:57

@pamelka20 ahoj taky jsem to tak zacla mivat. Jen teda na prave strane jizvy. A pak jsem vypozorovala ze to mam v obdobi ovulace a pak i menstruace. Mi to zaclo asi po roce po cs

Avrun
Extra třída :D 12087 příspěvků 08.01.17 22:02

@PeBe24 mě tohle taky napadlo, ale zrovna teď je období před ms…uvidíme, od nového cyklu bych chtěla zas měřit bt, protože mám menstruaci po porodu poměrně krátkou a teď jsem i lehce špinila týden po…ráda bych věděla, co si to tělo vymýšlí :zed: :roll:

mrazik6
Zasloužilá kecalka 842 příspěvků 1 inzerát 08.01.17 22:02

@PeBe24 To si pohlídej - měla jsem to taky tak - po roce a půl, kdy se bolesti zhoršovaly a začaly se v jizvě a kolem jizvy tvořit bouličky - mi laparoskopicky potvrdili endometriozu, která se v jizvě vytvořila - uvízl tam kousíček děložní sliznice, který se při každé ms zvětšoval…

Avrun
Extra třída :D 12087 příspěvků 08.01.17 22:06

@diskettes ty jo, já mám bouličku už od začátku přímo na té jizvě…teď se nepatrně zvětšila. přijde mi ale, že je to spíš jen nevyhlazený srůst té tkáně :think:

mrazik6
Zasloužilá kecalka 842 příspěvků 1 inzerát 08.01.17 22:15

@Avrun Rděj prodiskutuj na gyndě, když chytíš takhle od začátku- pokud to teda je taky endometrioza-mohla by stačit slabší hormon. léčba. Já už to měla rozjeté moc, chodila jsem shrbená, nesnesla jsem ani kalhotky- ale nejsem doktor, jen vlastní zkušenost

PeBe24 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 22:19

@diskettes a ta endometr.je nejak nebezpecna? A boliva to pak teda cim dal vic? Prave asi pred tydnem jsem to zas mela ale uplne silene ze az krece ten jeden den. Ale druhy den jsem se vzbudila a uz sem to necitila vubec

Avrun
Extra třída :D 12087 příspěvků 08.01.17 22:20

@diskettes A jak ty bouličky vypadaly? Mě teda jizva vyloženě nebolí, spíš pne a po promazání je to zas ok :think:

mrazik6
Zasloužilá kecalka 842 příspěvků 1 inzerát 08.01.17 22:33

@PeBe24 Bohužel ano, je to pak čím dál horší-začalo to nenápadně cca půl roku po sekci. Dostala jsem se do fáze, kdy jsem opravdu nevěděla z které do které. Boule se zvětšovaly,ros­tly.Ona ta děložní sliznice, co tam uvízne, způsobuje při menstruaci krvácení i v té jizvě a tím pak roste měsíc od měsíce víc. Pokud ti pomůže promazat jizvu, neměla by to být endometrioza. Píšu jen levou rukou, kojím malého, tak bych pak mohla napsat víc. Ale jak říkám, nechci vás plašit

Avrun
Extra třída :D 12087 příspěvků 08.01.17 22:41

@diskettes Endometrioza je fakt svinstvo :? Drzim palce, aby se u tebe stabilizovala.

mrazik6
Zasloužilá kecalka 842 příspěvků 1 inzerát 08.01.17 22:50

@Avrun Už se stabilizovala - stalo se to po sekci před 7 lety, pak za rok a půl lapar., poté 2 roky vkuse hormon orgametril vkuse každý den - způsobí úplné zastavení mesntruace. Pak jsem vysadila a opět se mrcha rozjela - znovu laparka plus reoperace jizvy. Pak už bez hormonů a přesně 10 měsíců jsem měla konečně klid- po 10 měsících jsem našla pozitivní těhotenský test - i přes to, že otěhotnět při endometr. nebývá snadné. Teď mám 2 měsíce po druhé sekci a doufám, že se to celé nebude opakovat - už si to pohlídám.

Avrun
Extra třída :D 12087 příspěvků 09.01.17 10:49

@diskettes tak to moc gratuluju! :palec: vím, že to je běh na dlouhou trať a je super, že se i zadařil další potomek :)

mrazik6
Zasloužilá kecalka 842 příspěvků 1 inzerát 09.01.17 13:13

@Avrun On ten další potomek úplně v plánu nebyl - 2 děti nám stačily, tak nám to i bodlo, že už nejspíš další nepůjde :lol: - ale třeťátko samozřejmě milujume

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama