Jména se nelíbí rodičům

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

HisQueen1996
Nováček 1 příspěvek 13.04.18 11:09
Jména se nelíbí rodičům

Ahoj, ráda bych se tady trochu poradila. Čekám dvojčátka, páreček, a mají se narodit 2.5., takže už za chvilku. A my pořád nemáme jména. Máme sice favority, ale moji rodiče nás s nimi poslali někam… přítelovi rodiče jsou v pohodě, ty proti jménům nic nemají. Je sice pravda, že vybraná jména nejsou úplně… obvyklá, ale vzhledem k tomu, že se přítel jmenuje Müller a děti budou mít příjmení po něm, je to v pohodě. Tak už k těm jménům- Alan&Nikita nebo Kristian&Rosalie a nebo Sebastian&Savanna. Jména jsme tajili dlouho, protože nám bylo jasné, že z nich naši nebudou mít úplně radost. Když jsme jim to řekli, jejich reakce byla přesně taková, jakou jsme čekali. Od té doby nám pořád vnucují jiná a ty naše strašně schazují. Kdyby bylo po jejich, měli by jsme (například) Pepíčka a Marušku (nic proti těm jménům) a to vůbec není náš styl.
Vím, že by jsme si do toho vůbec nemuseli nechávat kecat, nakonec si všichni zvyknou, ale vážně mě mrzí to zhnusení ze strany rodičů. Budu moc ráda, kdyby jste mi poradili, co dělat s rodiči. Jména měnit nechceme. Jednu verzi na 100% “použijeme”. Taky bych uvítala, váš názor a jaká jména se vám z našeho výběru líbí nejvíc. Můžete klidně i hejtit a nadávat na ně, už jsem na to zvyklá, takže to přežiju… Hlavně potřebuju nějak vyřešit to s rodiči, aby se smířili s tím, co si vybereme my. Vždyť co je špatného na originálním jménu?
Už jsem fakt zoufalá, hledala jsem pomoc snad všude. Tady teda ještě teda ne, tak to aspoň zkusím. :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Kriss Tina
Kelišová 5633 příspěvků 13.04.18 11:13

Mě se nejvíc líbí ta druhá verze. Jinak rodiče bych neřešila jsou to vaše děti, tchyni se taky nelíbilo jméno co sme vybrali a nakonec si musela zvyknout :mrgreen:

leyllae
Stálice 68 příspěvků 13.04.18 11:14

Ahoj, osobně se mi příliš nelíbí vybraná dívčí jména, s chlapeckými problém nemám. Proto bych zvolila variantu s „nejběžnějším“ dívčím jménem - Rosalie a Kristian. A navíc je lze jednoduše počeštit.
Měj se,
 L.

Ester13
Kelišová 5819 příspěvků 13.04.18 11:14

Není to můj vkus, ale zas taková divočina to není. Nikita je třeba suprová.

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 13.04.18 11:15

Je to vaše vec ;)

Pipet
Generální žvanilka 24116 příspěvků 13.04.18 11:15

Zásadní chyba říkat to rodičům :lol:, už bych to nijak neřešila, nekomentovala, jen po porodu oznámila. Oni si zvyknou. My třeba máme Jindřicha, což mi přijde jako úplně normální jméno :nevim: a stejně měl někdo blbé připomínky :roll:

Vyberte, co se vám líbí. Z vašich se mi líbí Alan a Rosalie, ale takovou kombinaci tam nemáte :mrgreen:

catchthem
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 13.04.18 11:16

Sebastian a Rosalie. Chlapecká jména jsou v pohodě ale u holčičky bych zkousla jen tu Rosalii. Jinak marne, hlavně že se líbí vám, a pak doufejte, že se budou líbit i spolužákům :-)

Russet
Extra třída :D 11725 příspěvků 13.04.18 11:17
@HisQueen1996 píše:
Ahoj, ráda bych se tady trochu poradila. Čekám dvojčátka, páreček, a mají se narodit 2.5., takže už za chvilku. A my pořád nemáme jména. Máme sice favority, ale moji rodiče nás s nimi poslali někam… přítelovi rodiče jsou v pohodě, ty proti jménům nic nemají. Je sice pravda, že vybraná jména nejsou úplně… obvyklá, ale vzhledem k tomu, že se přítel jmenuje Müller a děti budou mít příjmení po něm, je to v pohodě. Tak už k těm jménům- Alan&Nikita nebo Kristian&Rosalie a nebo Sebastian&Savanna. Jména jsme tajili dlouho, protože nám bylo jasné, že z nich naši nebudou mít úplně radost. Když jsme jim to řekli, jejich reakce byla přesně taková, jakou jsme čekali. Od té doby nám pořád vnucují jiná a ty naše strašně schazují. Kdyby bylo po jejich, měli by jsme (například) Pepíčka a Marušku (nic proti těm jménům) a to vůbec není náš styl.
Vím, že by jsme si do toho vůbec nemuseli nechávat kecat, nakonec si všichni zvyknou, ale vážně mě mrzí to zhnusení ze strany rodičů. Budu moc ráda, kdyby jste mi poradili, co dělat s rodiči. Jména měnit nechceme. Jednu verzi na 100% “použijeme”. Taky bych uvítala, váš názor a jaká jména se vám z našeho výběru líbí nejvíc. Můžete klidně i hejtit a nadávat na ně, už jsem na to zvyklá, takže to přežiju… Hlavně potřebuju nějak vyřešit to s rodiči, aby se smířili s tím, co si vybereme my. Vždyť co je špatného na originálním jménu?
Už jsem fakt zoufalá, hledala jsem pomoc snad všude. Tady teda ještě teda ne, tak to aspoň zkusím. :)

Vaše jména dětí jsou vaše věc, rodiče to musí respektovat. Oni už svoje děti pojmenovali. Ale nechápu, co stylové vidíš na Savanna Mülerová. Podle mě to k sobě nejde. Pro mě nejlepši varianta je Rosalie a Kristian.

dehors
Kecalka 348 příspěvků 1 inzerát 13.04.18 11:17

My jsme si se jménem taky docela užili… ke každému jménu měl někdo něco (Sofie? Přece to neni nějaká Bulharka! Anička? No to jich bude ve třídě! Ema? Jako že Emička? Myčka?…atd. nepublikovatelné X-ičky… atd. atd.). Nakonec jsme dali, co jsme chtěli a všichni se přizpůsobili.
Hlavně, ať se líbí vám!
Mimochodem - nakonec jí stejně nikdo zatím jménem neříká, protože pořád je to Prdelka, Puclík, Bobíček atd…

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 13.04.18 11:19

Na tema jmen bych se s rodici uz nebavila a oznamila je az po narozeni. Oni do toho nemaji co mluvit.
Z moji tchyne nedavno vylezlo, ze se ji taky jmeno pro nasi prvorozenou nelibilo, ale ze se k ni hodi a neumi si predstavit, ze by se jmenovala jinak… ja ocenuju, ze to tenkrat nerekla :palec:

Jo a taky se mi nejvic libi druha verze ;)

Příspěvek upraven 13.04.18 v 11:20

Petra Z
Hvězda diskuse 52067 příspěvků 13.04.18 11:19

Mě se líbí druhá variatna…když už bych měla vybrat z toho, co je psáno…
a kdybych z těch jmen měla vybrat kombinaci, dala bych Sebastian/Rosalie…

krispyna
Kecalka 461 příspěvků 13.04.18 11:19

Líbí se mi spíše jména chlapců, ale to nic nemění na tom, že to jsou vaše děti a ne děti rodičů :) Nejsem vychovávaná v nějaké velitelské rodině, ale u partnera to dost cítím, takže na co nechci slyšet názor to neříkám. Zvyknou si:)

Agrion
Závislačka 2799 příspěvků 13.04.18 11:21

@Kriss Tina Taky jsem jednoznacne pro Kristiana a Rozarku ;)

chs.jasmin
Echt Kelišová 7633 příspěvků 13.04.18 11:22

@HisQueen1996

Ahoj,

děti to budou tvoje a každé jméno, které se říká s láskou, tak je krásné (třeba mám kamarádku, ta má Metoděje - jméno pro mnoho lidí nic moc - me se tedy líbí i v základu- ale říká mu s takovou láskou Metůdku, že už inspirovala pár lidí k tomuto jménu). Já u první věděla přesně jak se bude jmenovat, okolí souhlasilo - super. U druhé nkdo nemohl vydýchat Violu, a tak douho do chlapa hučeli, až mu to rozmluvili a tak Violu nakonec nemáme - a že mě to asi půl roku tak strašně mrzelo, dceři jsem často říkala Violko, nějak jsem se přes to nemohla přenést (ted jsem ráda, že má jméno jaké má a říkám ho s obrovskou láskou - ale u třetí bych si tu Violu už prostě prosadila :lol: ).

Osobně mám ráda česká jména. Z tvého výběru bych volila asi Kristiana a Rosalii (byt Rosalii nemusím - je jich ted moc). Nikita no nevím příjde mi to jako pubertácké pojetí jména Nikol(a), Alan se mi líbí (také jsem ho zkoušela, ale neprošlo mi to -Kvůli Dva a pul chlapa :lol: ), Kristian i Sebastian :palec:

No a rada? Vyber to, co je tobě a tvému muži nejblíže. To co se líbí tobě, nenech si do toho povídat, aby ti to pak nebylo líto. Tvým rodičům někdo radil se jmény? :nevim:

Agrion
Závislačka 2799 příspěvků 13.04.18 11:22

@HisQueen1996 Rodice si zvyknou… taky jsem byla teosku rozladena z reakce mych rodicu na vybrane jmeno.. ale stejne jsme ho dali. Jmenuje se Albert a babicka u dedecek jsou ted z Bertika uplne poprdeni :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Anorexie je zpět? Bučková zazářila na mole a hned byl oheň na střeše!

Modelka Eliška Bučková (29) se po letech vrátila na prkna, která znamenají... číst dále >

Bizár dne: Bývalí reprezentační brankáři Hašek a Čech se mají moc rádi

Oba nastupovali v dresech české reprezentace, oba byli světově uznávanými... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >