Reklama

Jména vašich rodičů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.18 23:33
Jména vašich rodičů

Ahoj, napadlo mě založit diskuzi trošku z jiného soudku a místo jména pro dítě, sem napište jména vašich rodičů a jestli se vám jejich jména líbí nebo nelíbí a třeba tím někoho i inspirujete.

Abych začala tak moje maminka je Martina a toto jméno ji opravdu vystihuje ve všech aspektech, je to velká bojovnice a umí se prosadit. Jinak oslovení Martinka mi přijde úplně kouzelné, jako dítě jsem milovala knížku s názvem „Martinka“ a vždy jsem si pod tím představovala právě svoji milovanou maminku.

Můj tatínek se jmenuje Vít a kdyby se tak nejmenoval i můj bratr, byl by to velký adept na jméno pro našeho budoucího syna (pokud někdy budeme mít). Líbí se mi, že v základním tvaru je krátké, ale dá se tak hezky tvarovat ( Víťa, Víteček..)

Tak se pochlubte :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Sara12790
Povídálka 50 příspěvků 27.07.18 23:56

Milena a Tadeáš
nikdy jsem nehledala co jména přesně znamenají, ale Milena je dost zavádějící a Tadeáš se mi líbí moc.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.18 23:57

Martina a Petr :srdce:

Ewinkazakr
Kecalka 192 příspěvků 28.07.18 00:02

Moje máma se jmenuje Eva a táta Jiří. Jeden z mých bratrů je taky Jiří a já jsem Eva. K tomu jsou obě moje babičky Evy a sestřenice taky, jeden děda je Jiří a strejda taky :) když se slaví svátky, vše se kupuje několikanásobně :-D Mě to vždycky přišlo nepraktické, hlavně kvůli poště, dokud jsem bydlela u našich, několikrát se mi stalo, že máma otevřela můj dopis a táta bráchův. A taky oslovování v rodině, babičky Evy, máma Evka a já Evička :-) Ještě, že už jsem vdaná a mám alespoň jiné příjmení, jsme se s mámou a babičkou jmenovali úplně stejně. Navíc se mi mé jméno kdovíjak nelíbí, každý mě oslovuje jinak, líbí se mi jen ve tvaru Evi, vyloženě se mi nelíbí, když mě někdo osloví Evo, přijde mi to tvrdé. Ale k našim i k prarodičům mi to pasuje, asi proto, že si neumím představit, že by se jmenovali jinak :-) své děti jsme pojmenovali Nelinka a Vojtíšek protože se nám ty jména nejvíce líbili a protože i když jsou rozšířené, nikoho s takovými jmény kromě našich dětí neznáme :-) a chtěla jsem, ať jsou v celé rodině sami s takovým jménem :-) spoustu sestřenic a bratranců i ve vzdálenější rodině už mají taky děti a všichni je pojmenovali taky jinými jmény, které v rodině ještě nejsou, tak ta tradice pojmenovávat po rodičích se u nás držela jen do naší generace, nově narození jsou už originální :lol: alespoň když se řekne jméno, hned každý ví, o kom je řeč :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.18 00:03

Otec se o mě nezajímá, tudíž nemám potřebu ho jmenovat. Mamka je Žaneta.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 28.07.18 00:03

Jana a Pavel- nelibi se mi ani jedno :P :mrgreen:
Tata chtel, abych se jmenovala po mamce. No, uuufff, ze si mamka prosadila jiny jmeno :palec:

Příspěvek upraven 28.07.18 v 00:05

laducha
Generální žvanilka 21503 příspěvků 28.07.18 00:04

Naši jsou Václav a Helena.
Někdy mě mrzí, že jsem nedala Helenku.

dedrichov
Závislačka 2710 příspěvků 28.07.18 00:05

Alena a Petr. Nejsou po nikom z rodiny, pokud vím, u nás se neopakují jména - s jednou výjimkou v širší rodině.

Lejlinka88
Závislačka 2642 příspěvků 28.07.18 00:09

Lenka a Miroslav. jeden z nasich synu je Vit a je to krasne jmeno :) Nejcasteji mu rikame Vitku, Vitecku, Vitanku…Vito v podstate vůbec, tenhle tvar se mi moc nelibi :)

enny3
Extra třída :D 13650 příspěvků 28.07.18 00:13

Jana a Tomáš- máma tátu nesnáší, takže dát jméno po něm, neměla by vnoučka tak ráda, jak když se jmenuje jinak (Petr)- smutné, ale pravdivé, i když se mi Tomáš líbí, nedala bych to, ségry manžel je taky Tomáš a ani oni to jméno nevybrali pro kluka(ale mají dceru), dát Janu, tátovi by to bylo jedno, mně se líbí, ale znám jich moc, i když je pravda spíš v mojí generaci, než u dětí.

mrav
Extra třída :D 14256 příspěvků 28.07.18 00:23

Máma je Marcela a táta, stejně jako bratr a děda jsou Stanislav.

Anna85
Kecalka 295 příspěvků 28.07.18 00:34

Michal a Soňa
Soničku bych brala kdyby se nam povedla holka :)

katyna1984
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 28.07.18 01:09

Eva a Jiří. Jiří nebo Georg se u nás dedil z generace na generaci, až moji bratri linii porušili. Přijde mi to škoda,ale třeba to jednou někdo obnoví.

Rashaa
Kecalka 111 příspěvků 28.07.18 01:28

Mamka se jmenuje Iveta. S otcem se nestykam, nikdy o to ani neprojevil zajem, ale jmenuje se Miroslav.

Zwetta
Kecalka 371 příspěvků 6 inzerátů 28.07.18 02:18

Ludmila a Martin, dcera se jmenuje Eliška.. A teď zpětně toho trochu lituju, je to v téhle době teď tak časté jméno, že moct to vrátit, bude to Magda nebo třeba Andělka po babičce nebo Anička.. :think: :zed:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

S menopauzou přichází únava, návaly i zvýšené riziko vážných nemocí

Pouze třetina žen pociťuje nástup menopauzy jen odezněním menstruace. Zbylé... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama