Jméno Andreas - líbí se vám?

1148
21.1.20 22:13

Jméno Andreas

Líbí se vám? Lze dát bez problémů v ČR? Jak byste mu říkali? Chtěli jsme dceru Andrejku, ale čekáme druhého kluka :) Jinak první syn se jmenuje Matias.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7195
21.1.20 22:19

U mě je takové na hraně, řekla bych, že je zajímavé, ale sama bych ho nedala :lol: Možná víc by se mi líbil Andrej, ale to může v dnešní době vyvolávat spoustu ne vždy příjemných asociací :lol: Zkrácené Andy se mi líbí hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5954
21.1.20 22:22

Mě se to líbí moc :palec: Určitě není problém v ČR použít, dokonce jsem se s tím jménem setkala, bratři Lukas, Nikolas, Andreas :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.1.20 22:23

Tak proti gustu žádný dyšputát. Andreas ti na matrice projde, u nás se jim říká Andy. Mě osobně tyhle jména, která mají v českém jazyce alternativu (v tomto případě Ondřej a Matyáš), přijdou tak nějak na sílu rádoby světový, ale můj názor není absolutně směrodatnej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30330
21.1.20 22:24

@Andrejka13
Jedině při cize znějícím jménu. Matias se mi nelíbí, dala bych Matouš. Ale to jsem já, výběr je na vás a dejte si co chcete jako rodičové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2634
21.1.20 22:27

Andrease ne, to je skoro stejné jako Andrej. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3512
21.1.20 22:28

Představuju si naolejovanýho, vysolárkovanýho borce z devadesátek.
V kombinaci s českým příjmením ještě horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3570
21.1.20 22:31

Libi, ale k cizimu prijmeni. Jestli jste Novakovi, tak je ultra blby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1017
21.1.20 22:32
@Pruhovaný_mýval píše:
Tak proti gustu žádný dyšputát. Andreas ti na matrice projde, u nás se jim říká Andy. Mě osobně tyhle jména, která mají v českém jazyce alternativu (v tomto případě Ondřej a Matyáš), přijdou tak nějak na sílu rádoby světový, ale můj názor není absolutně směrodatnej.

Naprostý souhlas. A aby to bylo ještě „světovější“, udělat deset variant jména, na které stejně budou volat Máťo - Mathias, Mattias… :zed: Jinak ve školce, která si pravidelně hraje pod našimi okny nějaký Andreas je a to uječené Andreáásku už asi nikdy nezapomenu. :roll: Takže za mě ne, ale samozřejmě moje svolení na jméno nepotřebujete. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19698
21.1.20 22:33

Pokud nemáte typicky český příjmení, tak možná…, ale je to divný. Nechápu, proč dávat takhle cize znějící jména, když existuje pro naše krajiny přijatelnější podoba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
21.1.20 22:37
@MrsNorris píše:
Představuju si naolejovanýho, vysolárkovanýho borce z devadesátek.
V kombinaci s českým příjmením ještě horší.

Stejna asociace :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
21.1.20 22:39
@prejeta_zaba píše:
Naprostý souhlas. A aby to bylo ještě „světovější“, udělat deset variant jména, na které stejně budou volat Máťo - Mathias, Mattias… :zed: Jinak ve školce, která si pravidelně hraje pod našimi okny nějaký Andreas je a to uječené Andreáásku už asi nikdy nezapomenu. :roll: Takže za mě ne, ale samozřejmě moje svolení na jméno nepotřebujete. :P

Andreááásku :lol: :lol: :lol: děs! Stejně jako jsem jednou slyšela na fotbalovym hřišti jak tatínek řve na kluka… Olí, Olivere jak to ku*va hraješ :lol: Od té doby mi to jméno přijde hrozné a směšné :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24619
21.1.20 22:42

Líbí a ríkat asi Andy no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.1.20 22:45

Třeba příkladně takovej Andreas Vopička. Mi to podprahově evokuje to, že se nějakej řepák Vopička rozhod, že jeho synátor bude světovej a půjde na to prostřednictvím neotřelého jména. Kdyby se ten samej traktorista Vopička jmenoval třeba Altenberger nebo Steiner, tak už to zní tak nějak příhodněji. A klidně ten Vopička může bejt třeba raketovej inženýr, ale ve mě to vyvolává přesně tyhle pocity. Ale jak už jsem řekla, na nějaký moje pocity a názory ohledy neberte, já si taky svý dítě pojmenuju podle svýho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
21.1.20 22:59

Máme kocoura Andrease :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu