Jméno Emre

Anonymní
30.8.21 12:55

Jméno Emre

Za týden mám jít rodit a pořád jsme nevymysleli jméno pro našeho chlapečka, když jsme šli s přítelem po městě tak nějaká paní volala na svého syna " Emre" :D s přítelem jsme se zarazili že jsme ještě takové jméno neslyšeli u nikoho. Vím že je to Turecké jméno, A když jsme pak doma řešili jméno pro našeho chlapečka tak on na mě co říkám na jméno Emre… řekla jsem že ani náhodou :D co si myslíte vy o takovém jménu? Nemám žádnou představu jak se bude jmenovat, mate někdo chlapečka s netradičním jménem? Ty obyčejné České například " Jakub " Petr " apod. Má u nás v rodině skoro každý :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34624
30.8.21 12:57

Ne. Jen v případě, že otec dítěte by byl Turek. Ale zní mi to maďarsky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5993
30.8.21 12:59

Naprosto strašné jméno. Zamer se na to, co se vám líbí, ne čeho je moc plus hloupé asociace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2644
30.8.21 13:00
@Russet píše:

Souhlasím, je to hrůza, jak mu budeš říkat zdrobnele? Jediná výhoda je, ze to nemá háčky, čárky…

Jinak maďarské jméno je Imre, ale cely tvar správně je Imrich, a kupodivu prý pochází z německého Emerich. Na jižním Slovensku je to hojně používané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
1014
30.8.21 13:03

Emre zní tak nejak nezakonceně 🤔. Co třeba Erik, Edwin, Egon, Ernest, Eduard, Emil, Ervín, Eliot, Edgar…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24523
30.8.21 13:06

Hrozné jméno, tvrdé, špatně vyslovitelné, nejde k tomu žádná zdrobnelina. Asi nejhorší klučičí jmeno, co tu za dlouhou dobu padlo :D přímo tady na emiminu máš seznamy jmen, tak to projed, některá jsou fakt neobvyklá, ale hezká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54584
30.8.21 13:06

Tak dá se na něj zvyknout. Eliáš byl taky dřív netradiční a teď se běžně dává.
Mi se poslední dobou hodně líbí Eliot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9845
30.8.21 13:10
@Russet píše:

Jako Imrich mi to přijde zkomolené, odvozené :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
30.8.21 13:10

Tak třeba Emre Novotny by bylo vyloženě top :D
To jméno neznám, nedala bych ho, možná kdybychom byli oba Turci :D
Nemáte ani pár jmen ze kterých vybíráte? Vážně mas za měsíc termín a vůbec nevíte jak dítě pojmenovat?
Znam tedy z okolí případ, kdy pojmenovali dítě asi 2 týdny po porodu, ale nedovedu si to představit.
Kdybych ted vybírala jméno a chtěla nějaké co nemá každý druhy chlapeček, ale zároveň není žádná divočina, měla bych na seznamu Radek, Alexandr, Marek, Richard.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1457
30.8.21 13:14

To je hrozný jméno..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3253
30.8.21 13:14

Hrůza :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32481
30.8.21 13:19

Mě se netradiční jména líbí, ale tohle fakt ne. Nedokončený celkem sedí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1294
30.8.21 13:19

Jako takhle, nemám moc ráda jména končící na „é“. Mně to zní tak trochu zženštile, divně. To samé René.

Že to je cizí jméno apod. mě teda nějak neuráží. Asi většina kluků v ČR se stejně nejmenuje Bivoj a Vlk. Nám se pro druhého syna líbilo Edgar, Egon…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4733
30.8.21 13:20

Zní mi to, jako když si někdo chce odkašlat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50755
30.8.21 13:31
@Anonymní píše:
Za týden mám jít rodit a pořád jsme nevymysleli jméno pro našeho chlapečka, když jsme šli s přítelem po městě tak nějaká paní volala na svého syna " Emre" :D s přítelem jsme se zarazili že jsme ještě takové jméno neslyšeli u nikoho. Vím že je to Turecké jméno, A když jsme pak doma řešili jméno pro našeho chlapečka tak on na mě co říkám na jméno Emre… řekla jsem že ani náhodou :D co si myslíte vy o takovém jménu? Nemám žádnou představu jak se bude jmenovat, mate někdo chlapečka s netradičním jménem? Ty obyčejné České například " Jakub " Petr " apod. Má u nás v rodině skoro každý :roll:

Okamžitě mi naskočila „lemra“. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat