Jméno Jiří

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.19 10:44
Jmeno Jiri pro chlapecka

Ahoj holky, cekame na konci leta chlapecka a docela se mi zalibilo jmeno Jirik, nicmene ted je vsude plno Tadeasu a Matyasu, a kdyz se nekdo zepta na jmeno a reknu Jirik, tak na mne vsichni udivene koukaji, jak jsem na to prisla :lol: Prijde vam toto jmeno do dnesni doby deti neobvykle? Moc deti kolem sebe nemam, tak nevim :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
ProfZav
Ukecaná baba ;) 2258 příspěvků 27.06.19 10:46

Učím na 8letem gymplu, z 260 studentů tam byl Jirka jediný, v maturitním ročníku. Radši bych měla doma Jirika, nez 15.Matyase v řadě. Edit.:My máme taky vybrané ceske jméno, co na to okolí, je mi úplně fuk :-)

Příspěvek upraven 27.06.19 v 10:47

Mysticlipstick
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 27.06.19 10:47

Jiřík je fajn, Tadeášku a Matyášku je už tolik že je pěkné když dá někdo i jiné jméno, které považuji za nadčasovější :palec:

Kriss Tina
Extra třída :D 11005 příspěvků 27.06.19 10:48

Normální jméno, nevím co je na tom divného :nevim: dala bych ho, není to žádná exotika, nic co by mohlo kohokoliv pohorsit nebo nad čím by se měl divit :think: navíc se dá dobře krátit/ dělat přezdívky. Já si spíš naopak klepu a čelo, když někdo dává jméno, které už má dalších 10 děti v okolí…

Mysticlipstick
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 27.06.19 10:51
@Kriss Tina píše:
Normální jméno, nevím co je na tom divného :nevim: dala bych ho, není to žádná exotika, nic co by mohlo kohokoliv pohorsit nebo nad čím by se měl divit :think: navíc se dá dobře krátit/ dělat přezdívky. Já si spíš naopak klepu a čelo, když někdo dává jméno, které už má dalších 10 děti v okolí…

Aspoň t pak budou mít učitelky ve školce lehčí na zapamatování :lol:

PHV
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 27.06.19 10:52

My chtěli Jiříka, ale měl by nastejno narozky i svátek a to jsme nechtěli, tak máme Tadeáška, ale já teda žádného v okolí neznám :lol: takže ani nevím, že jsme vlastně ovce :oops: :lol: ale Matyasku znám hromadu to je pravda :zed:

Tamara86
Stálice 61 příspěvků 27.06.19 10:53

Mě to jméno přijde jak pro staršího pána. V nemocnici ročníky 1940 to je samý Jirka, Josef, Jan… Je to pěkné jméno pro mě ale pro dítě ne

Ravedd
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 27.06.19 10:54

@Kriss Tina @Mysticlipstick holky souhlas :) nám dokonce známý který učí na vysoký řekl že jsou z toho na prášky protože řeknou jméno a vstane 10,,dětí" :lol: že je pak musí vytrénovat každý na jinou přezdívku :lol:

zakladatelko Jiřík je pěkný jméno :)

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1838 příspěvků 10 inzerátů 27.06.19 10:55

Je to krásné a hlavně české jméno. Určitě bych dala. :palec: My máme taky hodně nezvyklá jména v dnešní době, přesto v ČR hodně frekventovaná, ale spíše v generacích 50+. :-) Nevadí nám to, byl to záměr, protože jsme chtěli obyčejné jméno s tradicí, ale zároveň aby pak nebylo ve školce/škole každé druhé dítě se stejným jménem.

Kriss Tina
Extra třída :D 11005 příspěvků 27.06.19 10:55

@Tamara86 každé dítě bude jednou starší pán, i ty dědové kdysi byli děti. Já teda dávám jméno podle toho jak se mi hodí spíš ke staršímu člověku, dítě bude chvíli, ale to jméno bude používat většinu života jako dospělá osoba…

Alyss
Extra třída :D 10879 příspěvků 27.06.19 10:57

Neřekla bych, že je neobvyklé… Znám docela dost Jirků, starší syn má ve třídě taky a potkáváme i venku ;) Mě přijde, že ty starší jména se naopak teď dost vrací, Maty má ve třídě dva Standy, Antonína, Evžena apod…
Muj šálek kávy to není, ale když se to někomu líbí, tak proč ne… Na okolí bych se vůbec neohlizela.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.19 10:57
@Kriss Tina píše:

Dekuji za podporu;-)Jak byste kratila/vytvarela prezdivky? Mne napada zatim Jirik, Jiricek a dal uz moc nic…

Ravedd
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 27.06.19 10:57
@Tamara86 píše:
Mě to jméno přijde jak pro staršího pána. V nemocnici ročníky 1940 to je samý Jirka, Josef, Jan… Je to pěkné jméno pro mě ale pro dítě ne

mám bráchu Jirku a je mu 27 a už tenkrát měl docela vyjímečný jméno, za mě teda lepší Jirka co bude nejspíš všude jediný než třeba ten Matyáš kterých bude ve třídě 5. Sama bych jirku nedala protože víc se mi líbí třeba Robin ale pokud má zakladatelka nějaký typicky český příjmení tak tam není prostor pro velký experimenty se jmény a Jiřík je originální v zástupu Matýsků, Tomášků a Lukášků

Kriss Tina
Extra třída :D 11005 příspěvků 27.06.19 10:58
@Anonymní píše:
Dekuji za podporu;-)Jak byste kratila/vytvarela prezdivky? Mne napada zatim Jirik, Jiricek a dal uz moc nic…

Jirka, nebo na Moravě a Slovensku říkají Jirkum Juro, Jurášku :D

Ravedd
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 27.06.19 10:59
@Anonymní píše:
Dekuji za podporu;-)Jak byste kratila/vytvarela prezdivky? Mne napada zatim Jirik, Jiricek a dal uz moc nic…

bráchovi ríkali Jiříku, Jiříčku, Jíro, Jirko :think: určitě toho bylo víc ale nějak si nemůžu vzpomenout :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama