Manžel preferuje jméno Petra

Anonymní
7.5.16 12:16

Jméno Petra

Ahoj, co říkáte na toto jméno? Mně se vždy zdálo celkem tvrdé a líbily se mi spíš jiné typy jmen (dala bych třeba Adélku, Anežku nebo Lucinku). Manžel si ale přeje toto jméno a já bych mu ráda vyhověla (jméno je po jeho babičce), jenom si na to jméno nemůžu pořádně zvyknout. Dali byste ho?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
7.5.16 12:20

Ještě jsem zapomněla dodat, že příjmení je Pěchulová.

• Citovat
  • Nahlásit
7320

Já bych ho dala, už to vypadalo, že jo, ale nemám ráda, když se děti jmenují po rodičích (já jsem Petra), tak z toho sešlo :-) Za mě - moc se dneska nedává, takže není tak okoukané a má straaašně moc variant a podob, mně se líbí. Já jsem se svým jménem spokojená ;) Jinak znám malou Petrušku jednu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
896

Proč ne, poud se na něm s manželem shodnete. Mám toto jméno a nikdy mi nijak nevadilo. A navíc, malých Petrušek teď moc není :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7320
7.5.16 12:21
@Anonymní píše:
Ještě jsem zapomněla dodat, že příjmení je Pěchulová.

Petra Pěchulová - za mě ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35794
7.5.16 12:22

Je to vykopávka, která vyrostla se starší generací. Záleží na tom, jak se k tomu stavíš. Svých vrstevnic tohoto jména znám milion, holčičku snad jednu jedinou, už je taky starší, školního věku.
Další aspekt je ten, že on má k tomu jménu vztah, jestli s tím souhlasíš. Já bych nesouhlasila pojmenovat dítě po babičce ani z jedné strany, možná bych dala jméno stejného významu, ale jinak znějící.

No ale jedna dcera má taky podobnou vykopávku, výhoda je, že na hřišti je jediná, ve školce a škole se jich snad taky pět nesejde, další výhoda je, že po oznámení jména nad tím každý mávl rukou, ale ve skutečnosti se toto jméno libí jen důchodcům u Lidlu :mrgreen:Nemá ho po nikom z rodiny, líbilo se chlapovi a pro mě bylo přijatelným kompromisem. Další dcera má jméno v ČR málo používané, neoposlouchané a neobvyklé. To bylo „jiné kafe“.Trvala jsem na tom, protože „minule“ jsem ustoupila já.

Jinak neutrální jméno, které každý zná. POkud souzní s příjmením, tak proč ne. Tvrdé mi nepřijde, už proto, že jsem jich znala v dětství snad milion a spolužačky tohoto jména byly ve třídě tři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9905
7.5.16 12:23

Já jsem taky Petra. Dceři jsem jméno po sobe nedala. Ale jméno mi nevadí ;) Dneska se tolik Petrusek nedává, tak by mala byla ve školce a ve škole jedna z mála :kytka: A jméno má hodně variant.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1490
7.5.16 12:26

My jsme taky nedali jméno, které zrovna „frčí“, ale byl to kompromis, na kterém jsme se oba shodli a ani jednomu z nás vyloženě nevadilo. Trochu cítím, že se s tímto jménem neztotožňuješ a chceš vyhovět, ale to není dobrá volba. Měli byste se odprostit od tradic a fakt najít jméno, na které si nebudeš muset zvykat. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10261
7.5.16 12:27

Znám jich hodně, jsou přes 20+ až 30+.
Přijde mi to jako normální jméno typu Jitka, Dana atd.
Já bych to nedala kvůli tomu, že je to po někom, jsem velký odpůrce takového systému, ale pokud zrovna toto tobě nevadí, přijde mi to jako slušné jméno.
Stejně se i tobě líbí celkem taková klasika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9905
7.5.16 12:27

@Jana206 Důchodcům u Lidlu :mrgreen: :palec: Mužu se zeptat, jak se dcery jmenují? Pokud to nechceš veřejne říkat, tak nerikej :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2206
7.5.16 12:34

Moc se mi to nelíbí… maximálně když se řekne Petrunka, to hezky zní.. ALe na mém (našem) názoru vůůbec nezáleží.. Jméno se musí líbit TOBĚ a manželovi… Pokud ani pro tebe to není to pravé jméno, tak ho nedávejte..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1185
7.5.16 12:39

Můj syn se jmenuje Petr po tatínkovi, takže se mě toto jméno líbí, ale na jméně se musíte shodnout oba dva. Pokud tobě z nějakého důvodu nesedí, tak si o tom promluvte hlavně vy dva ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14559
7.5.16 12:39

Moc se mi nelíbí, ale spíš mám k němu neutrální postoj. Dejte ho, pokud se vám líbí, k příjmení jde dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1281
7.5.16 12:40

Já za sebe nemůžu překousnout jméno, které se mi 100% nelíbí, takže bych ho asi nedala. Petra mi přijde normální, nemyslím si, že je tvrdá ;) navíc to stejně v začátku bude Peťulka, Péťa, Peťka… :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40270
7.5.16 13:08

U holky pěkný. I ty zdrobnělý podoby jsou hezký. Narozdíl od kluka. Péťa mi jde pod nos maximálně u malýho dítěte, od základky výš je to horší, u dospělýho naprosto příšerný. Jako tlustej mamánek. Ale na kluka se vlastně neptáš.. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat