Opět diskuze na téma jméno - Amálie, Dita...aj.

170
26.4.16 20:58

Opět diskuze na téma jméno - Amálie, Dita...aj.

Zdravím stávající, nastávající i zasloužilé maminy:)
Diskuzí se jmény je sice už asi hodně, ale taky tady pokouším štěstí…možná radu…nevím.
I ze snu mě už budí to, že na holku nemáme jméno. :nevim: Kluk je jasný, po tátovi. Ale ta holka…normálně se třeba ve 3 ráno vzbudím a do rána nad tím přemýšlím :lol: no ma.or…
S Josefínou mě všichni poslali k ledu (prý Pepina…)a vůbec se už raději nikomu v okolí s nápadem na jméno nesvěřuji(hned na mě tasí jak je to a to hrozné a jak mu budu říkat…a blablabla…). Proto jsem zde :))
Zamilovala jsem se do Amálie…jenže!…ve 2, 3, 5ti letech to bude milé, říkat jí Amálko..ale jak to bude ve 30ti baba s čírem na hlavě a pokérovanými končetinami a stále to bude Amálka…tak mě picne(dceru možná víc). Babička Amálka je taky fajn…ale nějaké to mezidobí mezi dítětem a babičkou…mmmm…A taky nepředpokládám, že by se chytl krásný základní tvar Amálie :) Nemáte někdo tohle jméno???Jaké máte s ním zkušenosti???
Tak jsme se s mojim teoreticky a prozatím shodli nakonec na Ditě…dá se říct Dituš, Díťo, Ditko…jenže něco vevnitř mi stálě předhazuje Amálii :lol:..jsem v koncích…
Jo a hned po Amálii se mi moc líbí Taťána(Tánička, Táňa…)…to by pro mě bylo asi lepší, než ta Dita…ale obávám se, že mojeho nezlomím:))))))
Vím, že jméno je naše věc…ale třeba, když mi napíšete názory z vašeho pohledu…uvidím to zase jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11131
26.4.16 21:01

Hodne zvdalene jsem znala holcinu, ktere rikali na gymplu Amy, az po hodne dlouhe dobe jsem zjistila, ze je Amalie. Jinak ve starsi generaci se rikalo Mily nebo Milka -ale to je dneska trochu blbe :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24179
26.4.16 21:01

Zrovna Amálek se docela poslední roky urodilo hodně. Přijde mi to v pohodě jméno i pro dospělou ženu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9905
26.4.16 21:02

@lalilalita S dcerou chodi do třídy Amálka a říkají ji pry Ami nebo Amčo. ;) V rodině je u nás Dita, už je dospěla a nikdo ji neřekne jinak než Dito. Já bych klidne tu Amalku dala :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
26.4.16 21:04

@lalilalita A co treba Emilie? Emilka, Emca, Ema - spousta tvaru i pro dospivajici holku :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9549
26.4.16 21:05

Ted jsem přispívala do jiné diskuze o jménu, tak to vezmu jedním vrzem. Tisíc lidí, tisíc názorů, komu se líbí Samantha, Sára nebo Vanessa, rozhodně nedá svému dítěti jméno Amálie. Takže jméno bych tady asi neřešila… my máme Anežku, zatím je se jménem velice spokojená (bude jí 10), na škole je jediná. Říkáme jí ponejvíce Anežko, ale taky Ani, Any, když mě naštve, Andulo :-D Znám Anežku v pubertě a nikdo se nad jejím jménem nepozastavuje.
Pokud se ti/vám Amálie líbí, dejte ho, pokud ne, vyberte jiné, co člověk, to názor..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9905
26.4.16 21:06
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2138
26.4.16 21:09

Nevidím problém v tom, oslovovat dospělou ženu Amálie. Já jsem Lucie a říkají mi Lucko i Lucie, což mi v dětství přišlo jako bych něco provedla, nebyla jsem na to moc zvyklá. My máme Ditu, nám se to líbilo a není to tak obvyklé, což jsem chtěla ( i když u druhé se to moc nepovedlo). Říkáme jí Ditulko (samozřejmě i jinak - Díťo, Dituldo…), ale snažím se i o základní tvar, aby na něj byla zvyklá a nebyla pak vykulená, když ji tak někdo osloví.
Jinak Táňa je taky krásné.
Dej to, co se nejvíc líbí tobě (manželovi).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
26.4.16 21:09

@DiváBára Emílie je nádherné, ale mám tetu Emílii a je to pro všechny odjakživa Milena :(…Emiček je teď hafo a není mi to nijak blízké :nevim:..proto jsme zúžili výběr alespoň na tahleta 3…ovšem s rostoucímo hormony se mi bude za chvíli beztak líbit zase něco jiného:/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
26.4.16 21:12

@Iffka Miluju „stará“ jména…Anežka, Liduška, Jaruška…taky Magdaléna, Alžběta…ale máme velikou rodinu, vesměs babinec (hlavně můj nastávající má 3 sestry) a právě všechna krásná jména jsou vyčerpána:D Proto mi asi nejvíc sedí i ta Amálie…že zní taky tak trochu staře :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14552
26.4.16 21:12

Amalie je krasne jmeno. Muzete ji rikat Amy, Ami, Amco, Malinko, Mali…Nekde jsem cetla, ze se Amalii rikalo Lia :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
599
26.4.16 21:14

Dita se mi moc nelíbí, Amálie je super, buď jí můžete říkat po česku Ami nebo si pak může zvolit anglicky Amy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
26.4.16 21:14

@xstrasilka A šla ti ta Dita přes jazyk, ikdyž jsi se na ni koukala jako na miminko?…možná v tom je u mě ten zakopaný čert,..že teď vidím hlavně to miminko a proto mi tam sedí ta jemnější Amálie…přitom ta Dita se mi taky jako hodně líbí:lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9549
26.4.16 21:15
@lalilalita píše:
@Iffka Miluju „stará“ jména…Anežka, Liduška, Jaruška…taky Magdaléna, Alžběta…ale máme velikou rodinu, vesměs babinec (hlavně můj nastávající má 3 sestry) a právě všechna krásná jména jsou vyčerpána:D Proto mi asi nejvíc sedí i ta Amálie…že zní taky tak trochu staře :)

jj to je taky můj vkus, jenže jak říkám, do mého vkusu nikomu nic není a do cizího vkusu nic není mně ;) (mmch syn je Vítek a většinou se tedy všem tato dvojice jmen líbí)
Amálka je krásné jméno, ale to´t jen můj názor ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
26.4.16 21:16

@Iffka Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu