Jméno pro chlapečka (Vobejda)

Anonymní
29.4.17 21:55

Jméno pro chlapečka (Vobejda)

Ahoj,

co se vám hodí k tomuto příjmení? Vím, že to působí hloupě ptát se takhle v diskuzích, ale já si ráda počtu návrhy druhých a nakonec samozřejmě vybereme stejně my. Máme už doma Daniela a Antonína (ale s jiným příjmením). Teď čekám s novým partnerem zase chlapečka a nějak mi už došla inspirace na ty klučičí jména. Holčičku bych věděla hned :D. Z klučičích se mi ještě líbí Vojtěch, ale to mi přijde k příjmení takové zvláštní, nebo co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1899
29.4.17 21:59

Mě by k tomu šel Petr nebo Aleš. Možná Václav?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21812
29.4.17 22:01

No, Vojtěch Vobejda zní docela…zemitě, taky mi to nesedí. Ono to příjmení není moc šťastné, ale to víš i beze mě - omlouvám se :kytka: takže bych volila jména, co vyvolávají pocit vážnosti a důstojnosti, aby toho Vobejdu vyvážila. Daniel by mi seděl, ale toho už máte. David, Dominik, Martin, Tomáš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1023
29.4.17 22:01

Vojtěch Vobejda není špatný!

Mě jako první napadl Petr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ZuzaMi
29.4.17 22:09

Já jen viděla název diskuze a zmíněné příjmení a jako první mě trknul Vojtěch :oops: :)

• Nahlásit
  • Citovat
104
29.4.17 22:10

Já bych také dala takové jméno, které přidá na důstojnosti. Otázkou je, co se komu líbí a co komu přijde důstojné. My například vybrali jména Albert/Aloisie (ale nechci to už moc prozrazovat, ať se moc lidí neinspiruje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:). Každopádně Albert Vobejda se mi celkem líbí, a když už máte Daniela a Antonína, tak by se to hodilo. Ten Vojtěch Vobejda mi zní tak těžkopádně, jak tam to V a J, taky mi to moc nesedí. Líbí se mi i Richard Vobejda. Jo a kamarádka dala nedávno jméno Vladimír (po dědovi). Nejdřív se mi to jméno moc nelíbilo, ale teď mi přijde suprové. Prostě malý Vláďa/Vládík. Vladimír Vobejda by také šlo, ale vím, že tohle jméno se všeobecně lidem moc nelíbí. A možná ještě Jindřich by šlo? Petr či Martin taky v pohodě. Myslím, že se to dá dobře sladit, ale nesedí k tomu vše ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8791

Martin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7965

Me prvni napadl Martin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.4.17 22:12

Taky mě napadl Petr. Volila bych nějaké tradiční české jméno, které nebude moc vyčnívat, už to příjmení je takové „ucholapné“. Václav ani Vojtěch (nebo třeba Vilém) mi nepřijdou nic moc, v kombinaci s příjmením.

Nevím, jaký typ jmen by se vám líbil, ale mně by se líbilo třeba Josef (oslovením Josífek), Martin, Tomáš, Lukáš, Filip, klidně Aleš, jak tu někdo psal, Štěpán apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
29.4.17 22:13

Jan, to mi prijde moc hezke k prijmeni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47786
29.4.17 22:14

Vojtech Vobejda mi k sobe nesedi ani trochu.
Ten Richard, Marek :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.4.17 22:18

Jak jsem přečetla název diskuze, hned mi naskočil Vojtěch :D Je fakt, že to asi zní docela vesnicky Vojtěch Vobejda :D Jinak myslím, že k přijmení ladí jakékoli české jméno Jan, Martin, Petr, Lukáš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
29.4.17 22:18

No já bych asi přítele ukecala, aby spolknul svou hrdost a nechal příjmení po tobe :oops:

Jinak mě napadnul František, Otakar, Vladimír, ale teda mám pocit, že Vobejdu hned tak něco nevyváží :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47786
29.4.17 22:20

Co Viktor nebo Artur?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
29.4.17 22:23

@lumarka Mně přijde, že jméno Jan se hodí ke všemu, kromě jednoslabičných příjmení :D (Nic proti Husovi :D). Ale je to takové to univerzální jméno, které bych dala, kdyby mi neladilo nic jiného. Jméno je to pěkné, o tom žádná, ale jak je dlouhá léta tak velmi oblíbené, už je takové, že se dá udělat celý seznam nositelů, se kterými si ho spojuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama