Jméno pro holčičku - Amanda

Anonymní
19.8.21 12:36

Jméno pro holčičku - Amanda

Ahojte,

čekáme čerstvě první miminko, takže ještě ani nevíme pohlaví, ale už přemýšlíme nad jménem. Zajímal by mě váš názor na jméno Amanda - ANO nebo NE? A jak byste ji oslovovali?
Je to spíše cizí jméno, není v českém kalendáři, ale líbí se mi, že se píše a vyslovuje stejně, prostě „Amanda“ :) a není v ČR časté, moc to asi nikoho nenapadne (snad to tak zůstane, i když vzniká tento příspěvek :lol: ).
Tak co vy na to? :andel: Děkuji za vaše názory.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10782
19.8.21 12:39

Nelíbí a k ceskymu příjmení už vůbec. Sousedi měli psa Amandu. Jinak se jí říká Mendy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
481
19.8.21 12:40

Krásné, volala bych Ami, akorát zdrobnělina mě nenapadá. Aminko? 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32444
19.8.21 12:42

Nedala bych. Nějak mi nesedí, nedokážu říct, co přesně. Ale nijak bych se nepozastavila, kdybych se s ženou toho jména setkala. Říkala bych jí Amando :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
644
19.8.21 12:44

Jméno jako takové je moc hezké. Napr v USA, Anglii :D V Čechách bych ho nedala ani nahodou, stejně jako žádné jiné zahraničně znějící jméno. Tím spis pokud mate české příjmení. Ale ja jsem na tohle vysazena, takže to je můj problém. Mezi vrstevníky určitě nebude jediná s,,originálním “ jménem.
Dejte co se vám líbí a doporucuju moc neřešit s okolím, jinak vám do toho bude každý kecat :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2519
19.8.21 12:47

Já jednu Amandu znám - chodí s dcerkou do školy. Myslím teda, že rodiče jsou Rusové, ale to je jedno. Dejte, co se vám líbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14064
19.8.21 12:49

Mne hned naskocilo, ze bych ji asi rikala „Mandicko“, coz se mi moc nelibi :think:. Cesi vzdycky nakonec vsechno zdrobni. Samotna Amanda me nijak neurazi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
19.8.21 12:52

Pani Manda 😀 Libi se mi, ale v Cesku bych ho nedala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.21 12:55

Mně přijde už samotná Amanda jako hezká „zdrobnělina“, podobně např. jako Eliška, ta už se taky nedá víc zdrobit. Případně říkat Ami, Amičko, Aminko,… Ale jméno Amanda ani vůbec nezní samo o sobě škaredě nebo nějak urážlivě, když jiné dítě řekne, že se kamarádí s Amandou, tak mi to připadá milé. A nezní cizinecky. Ale každý to může cítit jinak :)

• Citovat
  • Nahlásit
21805
19.8.21 12:56

Strašný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9662
19.8.21 12:57

Nelíbí ale nebudu přirovnávat jméno ke psům nebo kočkám…jsou určitě hezčí jména

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25367
19.8.21 12:58
@Anonymní píše:
Mně přijde už samotná Amanda jako hezká „zdrobnělina“, podobně např. jako Eliška, ta už se taky nedá víc zdrobit. Případně říkat Ami, Amičko, Aminko,… Ale jméno Amanda ani vůbec nezní samo o sobě škaredě nebo nějak urážlivě, když jiné dítě řekne, že se kamarádí s Amandou, tak mi to připadá milé. A nezní cizinecky. Ale každý to může cítit jinak :)

jo líbí, je to neotřelé, ale žádné krkolomně znějící jméno, píše se stejně jako vyslovuje, za mně ano :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10058
19.8.21 13:03

V českém prostřední se mi nelíbí. Navíc mi zní hrubě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1428
19.8.21 13:04

Nelíbí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2263
19.8.21 13:05

Amanda mi evokuje Mandu…a ta v mých představách vypadá jako taková selkoidní buchta :nevim:… Nedala bych…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat