Jméno pro holčičku Jade

Anonymní
2.6.20 17:59

Jméno pro holčičku Jade

Ahoj všichni předem se omlouvám za anonym, ale někdo v okolí by nás mohl poznat. :D
S manželem čekáme holčičku a už začínáme uvažovat na jmény konkrétně na jménu Jade, toto jméno se nám velice zalíbilo a zajímalo mě jaký bude ohlas od vás, příjmení není české podotýkám. Moc se mi líbí i jeho význam a výslovnost se mi zdá v pořádku. Jaký však mate názor vy? :oops: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

925
2.6.20 18:02

A jak se to má vyslovovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
642
2.6.20 18:03

A ta výslovnost je jaká? Jestli planujete žít v čechách, tak ne, bude to jméno muset pořád vysvětlovat.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6216
2.6.20 18:07

Mně se jména s dž nelíbí. Jade, Jessica,… Vždycky si představím nějakou cigaňu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19157
2.6.20 18:07

A jak na ní chcete volat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.20 18:12

Mně se moc líbí jméno Ylber, byla to postava v jedné knížce, ale nikdy bych to nedala, protože se to do ČR nehodí a stejný pocit mám i z vašeho výběru ;)
Anonym, dost lidem jsem o tomhle jménu říkala, tak ať neprofláknu svůj nick :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
22519
2.6.20 18:13
@Anonymní píše:
Ahoj všichni předem se omlouvám za anonym, ale někdo v okolí by nás mohl poznat. :D
S manželem čekáme holčičku a už začínáme uvažovat na jmény konkrétně na jménu Jade, toto jméno se nám velice zalíbilo a zajímalo mě jaký bude ohlas od vás, příjmení není české podotýkám. Moc se mi líbí i jeho význam a výslovnost se mi zdá v pořádku. Jaký však mate názor vy? :oops: :srdce:

Jadenka, Džaneka, Jadulka…opravdu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
925
2.6.20 18:21

Pokud budete žít v ČR, tak bych nedávala, ani když máte cizí příjmení. Já bych se tak v ČR jmenovat nechtěla. Fakt ta výslovnost není jednoznačná. A opravovat lidi, kteří to špatně vysloví…nebo si zvyknout na to, že to vyslovují lidi různě špatně. Nevím, no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
630
2.6.20 18:22

Tak konkrétně Jade mi zní dost chlapsky. Když se vám to jméno líbí, tak jí tak říkejte, ale oficiální jméno bych volila „normální“. Já to mám tak, že když se mi nějaké netradiční jméno líbí, tak pojmenuji tím jménem třeba psa. Neuraz se, nemyslím to nijak zle. Berte v potaz i to, že děvče celý život bude muset odpovídat na dotazy proč má tak neobvyklé jméno a ne každý ho bude umět správně napsat a vyslovit. Někdy se také stane, že jméno svou neobvyklostí rezonuje nad osobností člověka víc, než by si přál, ale je to samozřejmě i o zvyku. Ale na druhou stranu, je to vaše věc, jestli máte pocit že tohle je ono, tak ji tak pojmenujte :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4045
2.6.20 18:26

Když se teda ptáš, tak nelíbí. Vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4045
2.6.20 18:28

Ale znám malou Frankie (Francesca), česky Františka. To je celkem pěkný.

Příspěvek upraven 02.06.20 v 18:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17019
2.6.20 18:29

Jsou určitě hezčí cizí jména, tohle není nic moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
535
2.6.20 18:34

Nevhodné jméno v ČR

Podle mého názoru je to jméno v ČR zcela nevhodné, děti nebudou vědět, jak ho vyslovovat a rodiče jiných dětí, učitelky, apod., také ne, kolegové později také ne, takové jméno je za trest v naší krajině. Jsou i krásná česká jména, která jsou i zahraniční zároveň - Christine-Kristýna, Sophie - Sofie, Carmen - Karmen, najděte si nějaké jméno, které lze použít v obou zemích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4045
2.6.20 18:36

Když už cizí, napadá mě třeba Erin, Irene, Lisa, Ruby (Rubie), Sabrina, Vivien (Vivi).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3459
2.6.20 18:36

Nekterym lidem fakt šibe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu