Jméno pro holčičku Matilda

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucik.kkk
Kecalka 240 příspěvků 10.10.14 15:58
Jméno pro holčičku Matilda

Moc se mi líbí na holčičku jméno Matilda a jsem docela rozhodnutá ho té naší dát. Jméno nikomu z blízkých před porodem říkat nebudeme, bude to překvapení, ale mám trochu obavy, jak budou reagovat. Navíc v jedné debatě kamarádka mimoděk prohlásila: „Některá jména jsou fakt hrozná, dovedete si třeba představit, že někdo pojmenuje svoje dítě Mati(y)lda?“ No, nekomentovala jsem to :-D Znáte někoho z okolí kdo dal tohle jméno? Líbí se mi zkratky Tilinka, Tili nebo i Maty. Přijde mi to jako originání, silné jméno a zároveň si představím malou copatou rošťačku i v dospělosti krásnou sebevědomou ženskou. Co si o tomhle jméně myslíte?

Přečtěte si článek: Jméno pro holčičku

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Katka86
Generální žvanilka 20662 příspěvků 10.10.14 16:01
@Lucik.kkk píše:
Moc se mi líbí na holčičku jméno Matilda a jsem docela rozhodnutá ho té naší dát. Jméno nikomu z blízkých před porodem říkat nebudeme, bude to překvapení, ale mám trochu obavy, jak budou reagovat. Navíc v jedné debatě kamarádka mimoděk prohlásila: „Některá jména jsou fakt hrozná, dovedete si třeba představit, že někdo pojmenuje svoje dítě Mati(y)lda?“ No, nekomentovala jsem to :-D Znáte někoho z okolí kdo dal tohle jméno? Líbí se mi zkratky Tilinka, Tili nebo i Maty. Přijde mi to jako originání, silné jméno a zároveň si představím malou copatou rošťačku i v dospělosti krásnou sebevědomou ženskou. Co si o tomhle jméně myslíte?

Tak já si Matildu jako krásnou sebevědomou ženskou nepředstavuji, spíše starou babku v károvaném šátku :mrgreen: :mrgreen: Ale určitě bych si nenechala od někoho diktovat, jaké jméno dát a či je „hezké“ nebo né. Líbí se Vám? Tak ho dejte ;)

Fíková
Kelišová 5766 příspěvků 10.10.14 16:04

My jí máme doma (s ypsilon). Spíše převažují pozitivní reakce. ;)

Lucik.kkk
Kecalka 240 příspěvků 10.10.14 16:06

@Fíková
Super a jak jí říkáte? Manžel je taky pro ypsilon, ale asi ho přemluvím :)

Aríí
Generální žvanilka 24799 příspěvků 10.10.14 16:07

@Lucik.kkk Nikoho s tímto jménem neznám, ale líbí se mi.

Fíková
Kelišová 5766 příspěvků 10.10.14 16:08
@Lucik.kkk píše:
@Fíková
Super a jak jí říkáte? Manžel je taky pro ypsilon, ale asi ho přemluvím :)

Většinou Maty, Matyldo, někdy Tyli. Myslím, že s ypsilon je ale praktičtější, přece jen je to tu víc zažité. Aby nemusela pořád někde zdůrazňovat, že je s měkkým. Já přemýšlela původně o Mathildě, ale zavrhla jsem to z tohoto důvodu.

MillaJ
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 10.10.14 16:09

Matilda se mi líbí. A jestli jste se na jméně s partnerem shodli, na negativní názory bych se neohlížela. Každému se stejně nezavděčíš.

evill
Závislačka 3775 příspěvků 10.10.14 16:10

Líbí se mi, ale vybavím si spíš prostorově výraznou starší dámu. VlasTne asi tu z Jak utopit doktora Mracka.

eviku-miluna
Kelišová 6875 příspěvků 10.10.14 16:11

@Lucik.kkk Mně se tohle jméno vůbec nelíbí, ale hlavní je, že se líbí vám ;). Takže se neohlížejte na okolí a jméno holčičce dejte.

Lucik.kkk
Kecalka 240 příspěvků 10.10.14 16:12

@evill
Ještě, že jsem to neviděla :) Já právě znám jen jednu cvičitelku jogy z youtube s tímhle jménem a to je nádherná, vysoká, milá, štíhlá blondýnka, tak si s tímhle jménem spojuji právě tenhle typ žen :)

Bobiše
Ukecaná baba ;) 1695 příspěvků 6 inzerátů 10.10.14 16:14

Sestřenice před měsícem porodila holčičku. Měla to být Matylda. Ale na porodnim asi nastala změna. :-) a holčička dostala jmeno Marie - po babičce. Maruška. :-)
Dej jméno, které se líbí vám. :-)

Lucik.kkk
Kecalka 240 příspěvků 10.10.14 16:15

@MillaJ
Kupodivu nechce ani porovnávat s jinými jmény, tak se mu to líbí. Je víc rozhodnutý než já :)

honey.pet
Kecalka 307 příspěvků 10.10.14 16:17

@Lucik.kkk mám kamarádku, co má šestiletou dcerku s tímto jménem, ale taky je s tvrdým Y. A říká jí Maty, Tyli, Tylinko, Matylda.

nellyssa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.14 16:17

Mně se to jméno nějak nelíbí..tedy vybavím si u toho vždy tuto Matildu tak asi proto: http://www.csfd.cz/…lda/galerie/?…

Pokud se vám líbí, tak to dejte..

Bábrdl
Generální žvanilka 22766 příspěvků 10.10.14 16:18

Já si představim milostpani z Jak utopit doktora mráčky ;-) ale jinak je to vcelku hezky

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Vilhelmová jako Meda: Hrát ji je obrovská odpovědnost a troufalost

Mecenáška a vášnivá sběratelka umění Meda Mládková 24. června oslaví... číst dále >

Z pašeračky Terezy je světové celebrita! Modelka jde za mříže, píší v Británii

Pašeračka Tereza Hlůšková, kterou dnes pákistánský soud poslal za pokus o... číst dále >