Jonášova metoda určení pohlaví

Anonymni
23.9.08 14:20

Jonasova metoda urceni pohlavi

AHoj maminy, zkousely jste nektera naplanovat si pohlavi miminka podle Jonasovy metody (vypocet plod.dni podle data a mista narozeni matky)??
Vyslo vam to nekomu??
Mame holcicku a radi bysme kluka,tak to chceme zkusit…
Diky za odpovedi
Neprihl.Janina

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23.9.08 19:21

Tak to by mě zajímalo… my máme prvního kluka, u druhého jsem se řídila čínským kalendářem, tuším že se dá najít i na emininu, ale přesto, že měla na „100%“ vyjít holka , máme druhého kluka :lol:
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
23.9.08 19:52

:?: :?: :?:
pohlaví ale nese spermie, ne??? Vajíčko je bezpohlavní… Neumím si představit, jak by místo a datum narození matky mohlo ovlivnit to, která spermie se probojuje do vajíčka.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.9.08 20:14
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4471
23.9.08 21:01
pitrisek píše:
pohlaví ale nese spermie, ne??? Vajíčko je bezpohlavní… Neumím si představit, jak by místo a datum narození matky mohlo ovlivnit to, která spermie se probojuje do vajíčka.....

Podle některých teorií si vajíčko vybírá spermii, kterou přijme, takže to zas až taková blbost být nemusí.
Jedna moje kamarádka podle těch výpočtu skutečně počala holčičku, jiná to používala na výpočet plodných a neplodných dní. Taky úspěšně (teda: ona se nepodívala, a tak otěhotněla, ale v den, kdy měla. :D )
Ale nechala bych si to vypočítat přímo nějakým tím specializovaným centrem, přijde mi, že takové ty kalkulačky na netu moc přesné nejsou. U nás tedy podle nich nesedí ani jeden termín početí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.9.08 13:34

Zuzano,tu 1.diskuzi o JOnas.metode jsem nezakladala ja, jen me to napadlo,kdyz jsem ji videla,udelat takovy pruzkum,jestli to nekomu vyslo a komu zase ne.....
Janina neprihl, nejde mi se prihlasit :-(

• Nahlásit
  • Citovat
25.2.13 11:42

Jonášova metoda ano či ne?

Zkusím oživit tohle už několikrát zde probírané téma..Máme doma téměř tříletou holčičku a nyní bychom rádi chlapečka. Na ohlasy známých jsem si nechala zhotovit výpočet,6 termínů v roce bylo na kluka, 6 na holku. V „klučičích“ termínech jsme se tedy snažili, neotěhotněla jsem. Nějak jsem se nezabývala předtím tím, zda to vycházelo na ovulaci, či ne. Když těhu nepřicházelo, tak jsem začala počítat. Jonášovy termíny mi vycházeli vždy na cca 1-2 dny po skončení menzes, tedy zhruba 6DC. Na ovulaci tedy zřejmě brzy.Jak se tak zamýšlím, tak nemůžu přijít na to, jak to může vycházet, aniž by jeho termíny vyšly na fyziologické dny ovulace..Vím, že se řídí tato metoda jinými pravidly, ale přece jen-když přece fyziologicky neovuluju, tak mi ani hvězdy nepomůžou, nebo? Jinými slovy, selským rozumem, mám za to, že tyto výpočty můžou fungovat pouze tehdy, když se Jonášův termín sejde s ovulací.. :nevim: Jenže pokud mají ovlivnit pohlaví, tak se zase zelené dny nesmí potkat s červenými, a to je trošku v rozporu.. :think: tak nevím..Máte některá jinou zkušenost? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8071
25.2.13 11:48

Na Jonášovu metodu nevěřím, myslím si, že je, slušně řečeno, z prstu vycucaná.
Ale pár věcí by mohlo pravděpodobnost holky nebo kluka zvýšit. Říká se, že klučičí spermie jsou rychlejší, protože jsou lehčí. A holčičí zase vydrží dýl. Takže jsem slyšela tato dvě doporučení: Pokud chcete kluka, nesouložte každý den, ale tak každý druhý, třetí. Naopak, pokud chcete holku, tak pokud možno každý den. Pokud chcete kluka, souložte těsně před ovulací. Pokud holku, tak třeba dva, tři dny před a pak už ne. Tohle mám teda už od našeho učitele biologie ze střední školy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11560
25.2.13 11:53

No ja nevim co je pravdy na nesoulozeni denne.My jsme soulozili denne hned po skonceni menzes a budeme mit kluka. Takhle tohle je opravdu na X a Y :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.2.13 12:02
@Lenule213 píše:
No ja nevim co je pravdy na nesoulozeni denne.My jsme soulozili denne hned po skonceni menzes a budeme mit kluka. Takhle tohle je opravdu na X a Y :-)

My taky tak :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.13 12:02

Otehotnela jsem, na zacatku sem vnimala kluka i jeho jmeno, potvrzeno i na hypnoze, pak se zmenilo vnimani na holku i se jmenem, potvrzeno na hypnoze a narodila se holka… Kdo neni tomuto vnimani jeste otevren, tak to prosim nekomentujte…

Ted mi vysvetlete ty dny :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
4012
25.2.13 12:23

My teda jeli i 3× denně, když se pracovalo na bubáčkovi. Třetí den od otěhotnění (3 dny po ovulaci) jsem prostě věděla, že čekám syna. Narodil se Samuel. :) Dle všech možných metod by musela mít moje dcera penis a synovi by tato maličkost chyběla.. :lol: Takže já různé metody a typy a fígle apod. považuji jen za zoufalou snahu obyvatelstva umět řídit i ovlivnění pohlaví dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11560
25.2.13 12:27
@Elata píše:
My teda jeli i 3× denně, když se pracovalo na bubáčkovi. Třetí den od otěhotnění (3 dny po ovulaci) jsem prostě věděla, že čekám syna. Narodil se Samuel. :) Dle všech možných metod by musela mít moje dcera penis a synovi by tato maličkost chyběla.. :lol: Takže já různé metody a typy a fígle apod. považuji jen za zoufalou snahu obyvatelstva umět řídit i ovlivnění pohlaví dítěte.

souhlasim!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8071
25.2.13 12:39

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: No jo, máte pravdu. Takové „metody“ můžou pravděpodobnost ovlivnit třeba jen o pár procent. Vzpomínám si, že když chtěla kamarádka druhé, ptala se mě, jestli o nějaké takové metodě na kluka nevím. Tak jsem jí odcitovala, co jsem si pamatovala ze školy. A ona se ptá: Takže když je to každý den, tak je větší pravděpodobnost holky? Odkývla jsem jíto. A ona smutně pokývala: No jo, tak to budeme mít prostě zase holku. Taky že jo. Ten její bez toho prostě nevydržel ani den. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.2.13 14:09

Díky za reakce. O rychlejších klučičích spermiích, tedy o souloži přesně na ovulaci vím - problém je, že nejsem schopna zjistit, kdy PŘESNĚ ovuluju.. BT mi to nějak neříká. A o souloži každý den nebo obden nevím. To má jakou zákonitost? Že se nestihnou ty druhé utvořit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama