Jsem bez mléka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Yasminele
Nováček 10 příspěvků 28.09.14 07:31
Jsem bez mleka

Ahojte :)
mela by jsem dotaz neboli spis bych potrebovala poradit ohledne krmeni…chytla jsem zanet prsu a dostala jsem antibiotika, bohuzel jsem alergicka na penicilin takze beru leky, co jdou do mleka..bylo mi receno, ze mam prevarovat a pak muzu maleho (ma 3 tydny) nakrmit. Jenze ja mam to mleko hnisave takze mu to nechci davat a krmim Nutrilonem pronutra. Mela jsem mu davat 60 ml co 3 hodky jenze on za 1,5 hod place a ma hlad..tak jsem po celem dni jak jsem to zkousela prsla na davkovani dle navodu..co 4 hodky 90 ml..samozrejme malej vypije cca 70-80 ml a pak usne, je spokojenej. Ja samozrejme odstrikavam, aby jsem neprisla o mleko!
Zajimalo by me jestli kdyz maleho ted krmim Nutrilonem jestli mi pak bude chtit mleko z prsu, kdyz se vylecim? Dekuji za radu :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
jessikka
Extra třída :D 10922 příspěvků 28.09.14 07:39

@Yasminele A jak ho krmis? Z lahvicky? Pokud ho krmis z lahvicky nekolik dni a prso nema vubec a navic je takhle maly, tak je velmi pravdepodobne, ze si prso uz nevezme. Z lahve se saje jinak, mnohem snadneji, dite uz nebude mit snahu tahat z prsa.
Mam tritydenni dceru a jen dulik, ktery mela opravdu parkrat, ji rozhodil natolik, ze o kojeni ted tvrde bojujeme.

Billi
Nadpozemská drbna 26020 příspěvků 28.09.14 07:43

@Yasminele to ti nikdo neřekne. Jsou děti, co jim střídání UM/MM nevadí. Jsou děti, co zvládají ji přechod láhev/prso, ale pak jsou děti, co jim stačí ochutnat a už se to veze. Plus hodně i záleží na tom, jak dokrmuješ. Pokud láhví, tak bych se o kojení hodně bála.

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 28.09.14 07:56

@Yasminele mleko chtit asi bude, ale jestli z prsu to je otazka. Pokud ma ted z lahve tak pochybuju :oops: chtelo by to altrnativni zpusob dokrmeni

jane-e
Hvězda diskuse 38140 příspěvků 28.09.14 08:04

@Yasminele pokud 100% chces kojit a dokrmujes z lahve, tak kup co nejvetsi injekcni strikacku a dokrmuj s ni, je to sice neskutecny opruz, ale celkem solidni jistota, ze prso neodmitne

Lana222
Závislačka 4569 příspěvků 28.09.14 08:05

@Yasminele
Jak pisi holky z láhve si rychle zvykne a pak se mu nebude chtít ale třeba bude to ti nikdo neřekne

My jsme dávali na dokrm um stříkačkou sice zou bylo na dyl ale šlo to. Flašku dostal kolem 4m na noc mel furt hlad a střídani flaška prso dudlík mu nevadilo ale byl relativne velký oproti tvému.
At to dobře dopadne :palec:

misicka 149
Zasloužilá kecalka 699 příspěvků 28.09.14 08:34

@Yasminele Nebojse, já přišla z porodnice na Nutrilonu. Navíc tam měly tak velký dírky v dudlíku že to doslova teklo. Malej odemě vůbec nechtěl pít. :-( Po pár dnech se to změnilo, přisál se a bylo. Jen musíš vydržet. I pokud by se cukal tak pořád přikládat. Chce to jen trpělivost. :-D

Yasminele
Nováček 10 příspěvků 28.09.14 08:39

Krmim z lahvicky, koupila jsem v lekarne a na doporuceni takova, co musi sat, samo mu to netece, s nejmensi dirkou, aby sal. Co se tyce dudliku tak ten taky pouzivame, ale jenom na par chvil dokud neusne pak ho vyplivne nebo mu ho vytahnu. Krmila jsem i strikackou, ale dokud stahl jednu tak ta dalsi byla studena tak nevim jestli je taky dobre davat mu studeny Nutrilon, asi taky ne?:(Kdyz jsem kojila a mela jsem malo mlika tak jsem si ho prikladala na par minut a pak dokrm a v pohode sal, pouzivala jsem i kloboucky parkrat, mela jsem hodne bolave prsa z porodnice a v pohode sal…
QUINNY. co znamena alternativny zpusob dokrmeni?

AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 28.09.14 08:47

Určitě nedokrmovat flaškou. A taky se mi teda moc nezdá to převařování. Jakože léky přejdou do MM a převařením se to zlikviduje? To mi přijde jako blbost. A taky nevěřím, že se nenajdou léky, které se u kojení můžou. Myslím, že v tomto by mohla poradit laktační liga - www.kojeni.cz, zkus si tam zavolat. Aby mohlo jít mimčo co nejdřív k prsu.

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 28.09.14 08:50

@Yasminele bohuzel i se skvelymi a uzasnymi lahvickami za nekolik stokorun je zkusenost takova, ze ditko pak prs odmita.
Alternativni je kazdy jiny nez lahev a nemel by pokazit techniku kojeni.
Vypsane treba tady, ale staci zadat do googlu a vyjede ti toho spousta
 http://www.mamita.cz/clanky.php?…

AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 28.09.14 08:50

Z lahve to jde vždycky lépe a hlavně jinak, dítě zapojuje jiné svaly. Studený Nutrilon, myslím, nevadí, pokud je dítě ochotné to vypít. Pokud to nebude chtít, tak mít další připravený v lahvičce ve vodní lázni a pak ho natáhnout do stříkačky.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 28.09.14 09:25

@Yasminele těžko říct.. pokud ho naučíš na flašku, nejspíš už mm chtít nebude :think: ale to je hodně indivindy, nezbývá, než to vyzkoušet.

offi
Závislačka 2976 příspěvků 28.09.14 09:38

Já koupila flašku co se používá zároveň když kojíš a prso neodmítal protože musel taky hodně tahat z té flašky.

zulitvi
Závislačka 3696 příspěvků 28.09.14 09:49

Pokud by nechtěl, tak to zkus s klobouckama.
Musela jsem od zacatku kojit s klobouckama a o nejakych echt lahvickach jsem netušila. Tak jsem pouzivala obycejnou z lekarny a nedelalo mu problém pít přes den z prsa a na večer z lahve.

jessikka
Extra třída :D 10922 příspěvků 28.09.14 10:08
@offi píše:
Já koupila flašku co se používá zároveň když kojíš a prso neodmítal protože musel taky hodně tahat z té flašky.

Nekde jsem cetla, ze tyhle flasky jsou pekny podvod na maminky. Proste zadna nemuze imitovat prso. Ani slavna Medela ne. Nejde o tvar, ale z orsa dite proste mleko vytlacuje jazykem, z flasky jen saje.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde bere Tereza make-up? Nosí jí ho bláznivý právník, co Češku požádal o ruku

Češka Tereza Hlůšková (22) u pákistánského soudu připomínala spíše filmovou... číst dále >

Noční harašení Pavla Řezníčka: Po litrech alkoholu osahával svou múzu

Charismatický herec Pavel Řezníček (52) přišel na České lvy za gentlemana,... číst dále >