Jsem já ta špatná? Nemohu sehnat práci

Anonymní
22.10.19 10:47

Jsem já ta špatná? Práce

Dobrý den :? Prosila bych hned z úvodu o anonymitu. Před asi rokem jsem absolvovala pohovor do jedné fabriky, klasika Dělnická pozice, ale v rodinném prostředí, menší tam, jednosměnný provoz…

Tehdá mi šéf ještě volal, že mají plno, ale že si mě nechá uloženou, že by mě bral…

Utekl rok, asi. Možná déle A já sháním místo, protože u nás na okrese je kromě fabrik na 3-4 směnný provoz málo míst a spousta lidí.

Dnes jsem napsala na jeho inzerát znovu. A odpověď mne dostala: na pohovoru jste u nás již byla. Nedošlo k vzájemnému zájmu a proto je zbytečně vás zvát na pohovor

No, teď tu brečím, připadám si jak odpad… Odpad, který na sice titul, ale je mu k ničemu. Odpad, který dělal hlavně rukama, aniž by mi to vadilo. Odpad, který chodil skoro každý týden na pohovory a nemá šanci zavařit o normální práci…

Vzali by ne jen tam, jde lidí utíkají… U nás. Fabriky, úklidová firma (nejde o to co člověk dělá, ale jak se k němu chovají, ) a oak několik firem, které mají co měsíc až tři inzerát…

Toho vedoucího jsem smazala i z telefonu

Připadám si hrozně. :roll: :? Přitom nejšťastnější a nejlepší práce pro mě byla pod obecním úřadem, ve vesnici kam jsme se přistěhovali. Bohužel, jen na dobu určitou a pro někoho podřadná práce, rukama. Já byla spokojená… I s lidma jsme si krásné sedli a jsme v kontaktu dodnes.

Partner to neřeší, že vycházíme, že se něco časem najde… Ale jsem doma 10 měsíců!!! A nic… Už z toho chodím i k psychiatrovi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9408
22.10.19 10:52

To ti psal ten samý člověk, který ti řekl, že si odloží tvůj životopis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23626
22.10.19 10:56

Podle mě jsi hrozně dramatická, což vede k nezájmu šéfa o tebe. Nejde o život a ty to strašně přeháníš. Schopnost člověka přenést se přes nepříjemnou situaci je jedna z věcí, která rozhoduje o tom, zda o něj bude nebo nebude zájem. Jestliže z toho skončíš u psychiatra - což je pro tebe dobře - úplně se nediv, že o tebe ten zájem zatím není. On titul taky není všechno - hodně záleží na tom, co člověk ze sebe tak nějak vyzařuje. Pokud jde z tebe nervozita, hysterie nebo prostě jen nepohoda, je jasné, že ten zájem zkrátka není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24936
22.10.19 10:56

A jsi si jistá, že se tam od té doby uvolnilo místo? Třeba to psala nějaká personalistka a jen tam přihodila jeho razítko :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
22.10.19 11:02

A co se třeba podívat po práci někde dál od domova? My jsme si koupili dům na vesnici a do práce dojíždíme oba hodinu a půl do města - pro někoho hrůza, ranní vstávání a dřepění ve vlaku, pro mě zase mzda, kterou by mi nikdo v okolí vesnice nenabídl. Před x lety krátce po škole jsem o práci nemohla zavadit 2 roky (žádná praxe, nikdo mě nechtěl), tak jsem si aspoň vydělávala soukromým doučováním angličtiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.19 11:02

Nejsem personalista…ale u nas v praci, kdyz se zajemci reklo, ze se mu ozvou, tak se mu uz nikdy neozvali a zajem nemeli. Jen to neumeli rict narovinu.

• Citovat
  • Nahlásit
1794
22.10.19 11:03

No některé zaměstnavatele odradí právě ten titul. Vím o holkách, které nechtěli nikam na obyčejnou pozici přijmout a vymlouvali se, že jsou nadměrně kvalifikované a že by je museli víc platit.
A co se za prací přestěhovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.19 11:04

Dojíždět hodinu znamená do dalšího okresu, čemuž se nebráním. Ale je to tam dost podobné… Lidí utíkají do Prahy a to vážně dojíždět nehodlám, jen na kraj to mám víc jak hodinu. Partner jezdil tři roky, kvůli přemístění v práci. A málem se nám rozpadl vztah. Nedalo se to…

A ano napsal to ten samý člověk, ktery ní před lety tvrdil, že zájem mají

• Citovat
  • Nahlásit
1514
22.10.19 11:05

Nic si s toho nedělej, já taky hledám práci, která by mě vyhovovala kvůli dětem protože manžel mi nastupuje do práce každý den jinak, tak hledám práci na kratší úvazek, pořád slyším když se ozvu na nabídku že jim nevyhovuji sotva se zmíním o dětech. Ale jedna odpověd mě taky dorazila, poslala jsem životopis do Lidlu na pozici uklízečky a oni mi odepsali že prostudování životopisu nesplnuji požadavky na pozici uklizečky, tak jsem šla do kolen. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.19 11:06

@zuzikka Máme 5 tokem hypotéku na dům. Stěhování nepřichází v úvahu. Abysme prodali dům, který jsme si udělali, museli bysme být blázni. Nic bychom už nikdy nekoupili, hypotéku nám nedají a platit šílené nájmy, ne děkujeme… Uvažovali jsme o tom, ale nakonec jsme to zavrhli, protože by to bylo bláznovství

Jediné naděje dávám do Kauflandu, bude se otvírat, teď se staví, ale hotovo bude až na jaře… Na pohovoru jsem už byla, dostala papíry k lékaři a mám jen čekat. Bude několik vyřazovacích kol. Mezitím samozřejmě hledám…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.19 11:07

Osobně holky, mám i zkušenost, že se hlásím na nižší pozice. Nevadí mi delat rukama… Ale i na uklízení, bezpacaka na Ruzyni ( ještě tam by se dalo dojíždět autem, ikdyz by to bylo hodně náročné) mi bylo řečeno, že vybrali vhodnějšího kandidáta, nebo že nesplňují požadavky :roll: 8o :?

Mění životopisy kvůli nic opravdu nebudu. Mám co mám vystudováno

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.19 11:09
@Anonymní píše:
Nejsem personalista…ale u nas v praci, kdyz se zajemci reklo, ze se mu ozvou, tak se mu uz nikdy neozvali a zajem nemeli. Jen to neumeli rict narovinu.

To je mi jasné. Ale on mi opravdu pak ještě i sám od sebe volal, že mají plno, ale že se mnou do budoucna počítá…

• Citovat
  • Nahlásit
lebambule
@zuzikka píše:
No některé zaměstnavatele odradí právě ten titul. Vím o holkách, které nechtěli nikam na obyčejnou pozici přijmout a vymlouvali se, že jsou nadměrně kvalifikované a že by je museli víc platit.
A co se za prací přestěhovat?

S tím titulem to spíš bývá o tom, že neberou zajemce vážně. Ze když má titul, tak jim pri nejbližší příležitosti stejně zdrhne za lepším, tsk s nim nechtějí ztrácet čas.

• Citovat
  • Nahlásit
1794
@Anonymní píše:
@zuzikka Máme 5 tokem hypotéku na dům. Stěhování nepřichází v úvahu. Abysme prodali dům, který jsme si udělali, museli bysme být blázni. Nic bychom už nikdy nekoupili, hypotéku nám nedají a platit šílené nájmy, ne děkujeme… Uvažovali jsme o tom, ale nakonec jsme to zavrhli, protože by to bylo bláznovstvíJediné naděje dávám do Kauflandu, bude se otvírat, teď se staví, ale hotovo bude až na jaře… Na pohovoru jsem už byla, dostala papíry k lékaři a mám jen čekat. Bude několik vyřazovacích kol. Mezitím samozřejmě hledám…

No, pak je otázka, proč jste pořizovali dům v lokalitě, kde není práce. To je z mého pohledu taky bláznovství. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67017
22.10.19 11:11

No, s titulem se ucházet o dělnické pozice a nenajít 10 měsíců, to je problém.
Co vstoupit do psychoterapie? Rekvalifikace?
Na co máš ten titul - jaká škola jaké vzdělání? Jakou máš praxi v tomto oboru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat