Jsem jediná, kdo nechce do IVF?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.19 12:44
Jsem jediná, kdo nechce do IVF?

Ahoj holky,

s přítelem se už 1,5 roku snažíme o dítě. Zatím neúspěšně. Mám celý život nepravidelnou MS s extrémně dlouhými cykly a až nyní mi byla na mou žádost nasazena Provera alespoň na úpravu cyklu.

Řešila jste některá, že vás lékaři hnali hned do IVF a odmítli řešit cestu k dítěti ambulantně a méně násilně?
Nerada bych z toho totiž měla ‘hon na dítě’ plný stresu a ‘povinného’ sexu.

(Přítel už děti má, já v některých cyklech taktéž ovuluji.)

Držím vám všem jinak pěsti při snažení a chladnou hlavu. ????

Reakce:
suzka1
Kecalka 206 příspěvků 18.04.19 12:51

Nez půjdete do IVF, zkuste treba inseminaci. Pojistovna to proplaci a je to zcela bez hormonu.. A nebo pokud nechces poradat „hon na mimino“, tak si uzivejte dle nalady a casem se urcite zadari ;)

_0812_
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 18.04.19 12:52

Ahoj, mě doktor doporučil pít Inofolic a manželovi Folandrol. To toho jsem brala listovku. Hodně holek si na úpravu cyklu chválilo kontryhelový čaj. Za ten Inofolic se upřímně přimlouvám. Otěhotněla jsem hned v tom cyklu, neříkám, že je to jen díky němu, denně jsem dělala i ovulační testy a prostě jsme se snažili, ale předtím nic. Ten Inofolic mi doktor doporučil, aby se pořádně nastartovala ovulace, protože nevěděl, jestli nemám anovulační cykly. Držím palce :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.19 12:54

Taky jsem měla dlouhý cyklus a nepravidelnou MS. Byla jsem tedy v CAR, zkusila IUI neúspěšně, další možnost IVF a do toho už jsem nešla. Dala jsem tomu čas, sice to trvalo pár let ale čas mě netlačil, podařilo se přirozeně a jsem za to moc ráda :)

Maminanamatersky
Kecalka 455 příspěvků 18.04.19 12:56

Vzdyt te nikdo nenuti do honu na dite ani povinneho sexu, ne? To zalezi jenom na vas dvou… A mimichodem jsou i jine pomoci k diteti nez jenom ivf. Nekdy staci treba,, profouknuti" vejcovodu nebo inseminace. Parner by si mel nechat udelat spermiogram. Ze nekdy pred lety uz dite splodil nic o jeho plodnosti nemusi vypovidat..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.19 13:05

Také jsem nechtěla IVF. O první dítě jsme se snažili celkem 2,5 roku než se konečně zadařilo. Podle mě jsou IVF centra hodně velký byznys. Navíc umělé hormony a to vše, co člověk musí postoupit není nic pro mě. Gyndařka mě už po roce snažení hnala do centra asistované reprodukce, kde hned chtěli plánovat IVF, prý v mém věku (bylo mi tenkrát 31) s moji diagnozou není na co čekat. No v Genettu jsem poděkovala, že si to ještě musíme nechat projít hlavou, gynekoložku jsem změnila, změnila jsem i svůj životní styl, problém jsem začala řešit alternativně a podařilo se :)
Teď v 36 jsem těhotná podruhé, na druhátko jsme čekali už jen 4 měsíce :)

Piiimiii
Zasloužilá kecalka 824 příspěvků 18.04.19 13:07

Ano, zazila jsem…od sve nastesti uz byvale gynekolozky jsem odchazela pokazde s placem…reci typu, ze ve 24 jsem jeste mlada a mam na deti dost casu, po 3 letech snazeni (celkem 6 let, protoze mezitim u me doslo k rozchodu a k seznameni s mym soucasnym partnerem) bez uspechu mi dle ni hrozil predcasny prechod, doporuceni do CAR (za to jedine jsem ji vdecna), zesmesnovani, kdyz jsem rekla, ze se v CAR snazime s pomoci IUI (inseminace), ze moje jedina sance je IVF a at si koukam pospisit, protoze uz mam nejvyssi cas a placeni za veci a vysetreni, ktera jsou u meho soucasneho lekare zdarma, atd…zmenila jsem doktora…diky CAR a IUI jsem otehotnela poprve, muj cerstve vymeneny gynekolog nas v tom podporoval…bohuzel to nedopadlo, ZT…po pul roce jsem otehotnela prirozene bez CAR…a zatim tuk tuk vse vypada na dobre ceste…bez stresu, bez place, bez demotivacnich reci pd doktora, ktery by vas mel podporovat…nikdy jsem nechtela gynekologa muze, ted uz bych zase nechtela zenu…

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 18.04.19 13:48
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

s přítelem se už 1,5 roku snažíme o dítě. Zatím neúspěšně. Mám celý život nepravidelnou MS s extrémně dlouhými cykly a až nyní mi byla na mou žádost nasazena Provera alespoň na úpravu cyklu.

Řešila jste některá, že vás lékaři hnali hned do IVF a odmítli řešit cestu k dítěti ambulantně a méně násilně?

Držím vám všem jinak pěsti při snažení a chladnou hlavu. ????

Možná záleží i na Tvém věku. Dokáži si představit, že 35 letou ženu, které se nedaří otěhotnět, lékař raději žene do reprodukčního centra než že by zkoušel různé alternativy, na které už není moc času.
Já se teda setkala naopak spíše s opačným přístupem, že do 30 let to žádný lékař moc neřeší a u žen do 25 let je pro ně IVF spíš sprosté slovo.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 18.04.19 14:06

Tak CAR je ze zacatku hlavne o vsech kompletnich vysetrenich, ktere s genetikou trvaji dlouho. Mezitim se sleduje ovulace a muze vyzkouset inseminace. Ja tam jeden cas byla kazdy mesic a vedela jsem aspon kdy ovulaci mam. Samozrejme jsou mezi nimi rozdily- treba v Pronatalu hned resili IVF i bez predchozich vysetreni, ale Gennet naopak.

Marlovee
Kecalka 257 příspěvků 18.04.19 14:07

No, nám taky řekli, že se nám povede pravděpodobně otěhotnět jen díky IVF. Ze začátku jsme si to samozřejmě nechtěli připustit a dělali všechno možné i nemožné spoustu let. Nikdy jsme se teda naštěstí nedostali do bodu, že by byl sex jen za účelem potomka, ale i tak má člověk pořád naději. Jenže jsme si po těch letech uvědomili, že to dítě opravdu chceme a proč se bát umělého oplodnění, když i za tu dobu, co jsem to řešila jen s mým gynekologem, tak do mě cpal taky hormony, aniž by mi vůbec vzal někdy krev a ty nervy, co nás to stálo? Teď si vyčítám, že jsme doktory hned neposlechli a nešli hned do centra asistované reprodukce. Bylo by to totiž mnohem míň stresující a pravděpodobně bychom to dítě už dávno měli. Samotný proces IVF jsem snášela dobře a nelituji, povedlo se napoprvé, teď už čekáme na naše miminko :srdce:

romik0013
Ukecaná baba ;) 1783 příspěvků 18.04.19 14:08

No u me to bylo jasny,36 let a manzel s hodne spatnym spermiogramem…cekali by sme vecne a zbytecne :zed: diky ivf mam napoprve krasnou, zdravou dceru :srdce: preji, at se vam brzo zadari :mavam:

Lucinka157
Kelišová 5001 příspěvků 18.04.19 14:30

Taky jsem měla dlouhé a nepravidelné cykly a do caru jako takového jsme se nehrnuli, nakonec jsme tam zašli jen na spermiogram, kde se potvrdilo že partner je zdravý a chyba je nejspíš někde u mě, konečně jsem začala poslouchat sama sebe a dělat něco ze sebou a svým cyklem, rok jsem to zkoušela s hormony od doktorky (Gynprodyl, Utrogestan, Provera…) z toho jsem si odnesla akorát +20 kilo které nešli shodit :zed: a tak jsem vysadila hormony, poprosila doktorku i doporučení na cvičení Mojžíšové, to mi poprvé v životě srovnalo cyklus samo o sobě!!! Ten měsíc jsem ani nepila kontryhel/maliník ani jsem nebrala hormony a menstruace došla po 33 dnech :pankac: další ms dorazila po 29 dnech a třetí menstruace už nedorazila :oops: jsem zatím v 11tt tak snad bude vše v pořádku :oops: každopádně po třech letech snažení se konečně zadařilo :pankac: :dance: takže pro jistotu nech vyšetřit partnera ať nebojujete s větrnými mlýny a pak zkus to čemu věříš :kytka: někdo věří čínské medicíně, něco carum, někdo hormonům, někdo změně životosprávy :nevim: :hug: do caru můžete nakonec vždy a pokud se na to zatím necítíš tak počkejte :kytka: :andel:

Markéta80
Hvězda diskuse 44019 příspěvků 18.04.19 14:41
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

Držím vám všem jinak pěsti při snažení a chladnou hlavu. ????

to si musíš rozmyslet co chceš. A to budeš chtít fakt řešit půjdeš klidně do centra kde udělají všechna vyšetření aby se zjistil důvod proč to nejde ;)

Váš příspěvek
Reklama