Jsem nejspíš neschopná matka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.14 14:24
Jsem nejspis neschopna matka

Dost se sama v sobe ztracim, jak dalece bych na sobe mela zapracovat, v cem se zmenit, co vylepsit. Mam dvou letou a trimesicni dcerku. Cele dny travime samy, muz je v zamestnani 12 hodin denne a je tudiz na mne, abych zajistovala vse a bez pomoci cely den. Chodime 2× denne ven na prochazky, potloukame se po okoli ( mladsi holcicka se chce kojit ve dvouhodinovych intervalech), starsi jezdi na odrazedle, sbirame poklady prirody, chodime mavat vlakum, sklouznout se na hriste apod..
V noci mam plnou smenu s mladsi, budi se casto, vstava mezi ctvrtou az patou rano. Citim se samozrejme unavene, uklid domku, vareni.. dny splyvaji, pritom je vnimam jako každodenní boj s casem ad rana do vecera..
Jenze kritika ze strany manzelovy rodiny, jeho matky, ze nase starsi neni bez plinky, malo mluvi a neni pohybove nadana, me absolutne odrovnava.
Pry je to vse o tom, co ja ji naucila, nebo nenaucila.. snazim se ji venovat, co to jde v mych casovych moznostech, je to stejne malo? Vysazuju ji na nocnik ci redukci rano, po odpo spani, po prichodu z venku, po jidle, ale jeste nedospela k tomu, ze by hlasila dopredu ci se sama posadila.. nehlasi ani pri akci, vse popre.
Co se tyka cteni a povidani, ctu ji denne nekolikrat pohadky a rikadla, vydrzi i pul hodiny soustredene poslouchat, rikanky opakujeme i venku pri prochazce, zpivame a hrajeme na klavir, hraju si s ni s legem. Ale uvarit musim, kojit casto mladsi taky, uklizet rovnez. Staci ta pece? Nepocinam si nedostatecne? Co mam zlepsit?
Pry dvouleta dle manz. matky nemluvi proto, ze se malo cte, ze je pomala..
Nechci tu na tchyni nadavat, ani se tu stezovat, ze to je se dvema malymi detmi obcas narocne, spis bych rada slysela zkusenosti druhych, ze dite se rozviji svym tempem, ktere neni promptne odrazem pece matky/rodice..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
K82
Ukecaná baba ;) 1162 příspěvků 31.10.14 14:28

Neridte se tim, co si mysli Vase tchyne nebo kdokoli jiny. Je to Vas zivot a Vase deti. Oni nemusi zvladat Vas den a nevi, co to obnasi. Pokud CHCETE a muzete, venujte se dceri vic. Pokud tio nejde, je zbytecne resit neci blby kecy ;)

Alex Adrian
Závislačka 2586 příspěvků 31.10.14 14:29

A co kdyby tchyně trochu přiložila ruku k dílu a trochu pomohla místo jejich super rad? Rozhodně nejsi neschopná matka!

Irinka0210
Závislačka 4636 příspěvků 31.10.14 14:32

Vykašli se na tchýni a je to. Já třebas malýmu taky nečtu a mluví uplně super, plíny má taky a neřeším to. Jestli s tím má někdo problém, je to JEHO problém ne muj. Myslím, že se staráš dost, hlavně se nestresuj a užívej si dětiček co to jde, ono to rychle uteče… :hug: :hug:

NaimaCloudy
Kecalka 326 příspěvků 31.10.14 14:34

Rozhodně nejsi neschopná! Nenech se vynervovat stupidními a rýpavými poznámkami od ostatních. Každé dítě je jiné, každé má svůj čas. Jak píšeš, dětem se pěkně věnuješ, víc už dělat nelze. My doma čteme od narození syna denně, on to dokonce vyžaduje, leč ve dvou letech téměř nemluví. A věř mi, že jsem si také vyslechla vlnu kritiky. Neboj, všechno se naučí a bude líp :kytka:

Lenka1313
Povídálka 11 příspěvků 31.10.14 14:35

Tchyne je ten typ zenske, ktera bude do vseho mluvit, radit, stourat, tvrdit, ze jeji deti v roce chodily na zachod, mluvily, jedly samy…neschopna opravdu nejste! Tchyne by spise misto kritiky a otevirani pusy mela zapojit svoje ruce k dilu a pomoci Vam pri hlidani.

Alušáček
Závislačka 3472 příspěvků 31.10.14 14:36

Tchyně kecá blbosti, zvladat dvě takhle malé děti a k tomu domácnost je zahul. Poznala jsem dost dvouletých dětí které nemluvily a nosily pleny, chce to čas ;)

K82
Ukecaná baba ;) 1162 příspěvků 31.10.14 14:36

A jeste bych dodala (vlastni zkusenost) - pokud nekdo prudi, ale nabidne i pomoc, tak ok, lze to brat v potaz a zkusit to vyuzit. Ale pokud nekdo prudi a tot vse, tak je, dle mne, uplne zbytecne se tim zabyvat. Tzn. Jak nekdo zminil vyse-pomuze Vam? Precte dceri? Ok, tak ji muzete rozvijet vic. Pokud ne, tak at se jde bodnout a Vy si to delejte, dle sebe.

Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 31.10.14 14:39

K té plíně - mám dvouletou, má plíny pořád, nevysazuju. Kdo se zeptá nebo se diví tak odpovídám že se mi ještě nechtělo, času dost :) A je klid, takhle odpovídám i tchýni.

Ajuše
Ukecaná baba ;) 1236 příspěvků 31.10.14 14:40

Tak nase holka pres 2,5 vzala v uvahu nocnik a redukci az ted. Sama si rekne obcas. Kadi jen do kalhot. S curanim je to kazdej den jiny. Nekdy se treba 3× pocura, nekdy ani jednou. Pohybove je uplny nemehlo a sice hodne mluvi, ale spatne vyslovuje. Naopak treba hezky maluje oproti stejne starym detem. Ja myslim ze se ji venujes dost. Kazdy dite je jiny, nekdo driv mluvi, nekdo je brzo bez plen. Na kritiku bych se vyprdla. Ja toho s ditetem a pupkem stiham mnohem min ;-).

kjhui
Ukecaná baba ;) 2456 příspěvků 31.10.14 14:41

Přečti si Karpa dvojku (nejšťastnější batole)..

Sandyynkaa
Kecalka 286 příspěvků 31.10.14 14:43

Nevím, proč některé lidi baví věčně řešit děti a deptat jejich rodiče… Ano každé dítě má svůj vývoj! A hlavně je s nočníkem i s mluvením do tří let čas! Proč nenechat dítě se v klidu vyvíjet, proč stresovat sebe i potomka. Já jsem s nočníkem počkala, až to synovi dojde v hlavičce. A že mu to trvalo :lol: Bylo mu 2,5 roku a co?? Nepotřebuju trhat rekordy o nic mi nešlo. Zvládnul to ze dne na den bez problému a hned na wc. Když k tomu děťátko vývojově ještě nedospěje, můžete učit co chcete a jak chcete. Vy znáte svoje děti nejlépe a děláte vše pro jejich dobro. Vrátí se Vám to v podobě spokojených vyrovnaných dětí, protože je třeba respektovat jejich tempo. Věřte, źe mezi 2-3 rokem teď bude dcera dělat pokroky, že se budete divit. Na okolní kecy se opravdu vykašlete! Většinou mají „plnou hubu keců“ právě ti, kteři mají nejmíň co mluvit :mrgreen:

Příspěvek upraven 31.10.14 v 14:44

Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 31.10.14 14:43

Tchyni neres. Rypat umi kazdy…
Ver si, urcite nejsi neschopna. :kytka:

lolla.jones
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 31.10.14 14:43

Kasli na kecy.me tvoje pece nepripada nedostatecna :hug:

Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 31.10.14 14:44
@Sandyynkaa píše:
Nevím, proč některé lidi baví věčně řešit děti a deptat jejich rodiče… Ano každé dítě má svůj vývoj! A hlavně je s nočníkem i s mluvením do tří let čas! Proč nenechat dítě se v klidu vyvíjet, proč stresovat sebe i potomka. Já jsem s nočníkem počkala, až to synovi dojde v hlavičce. A že mu to trvalo :lol: Bylo mu 2,5 roku a co?? Nepotřebuju trhat rekordy o nic mi nešlo. Zvládnul to ze dne na den bez problému a hned na wc. Když k tomu děťátko vývojově ještě nedospěje, můžete učit co chcete a jak chcete. Vy znáte svoje děti nejlépe a děláte vše pro jejich dobro. Vrátí se Vám to v podobě spokojených vyrovnaných dětí, protože je třeba respektovat jejich tempo. Věřte, źe mezi 2-3 rokem teď bude dcera dělat pokroky, že se budete divit. Na okolní kecy se opravdu vyjašlete!

Vyborne napsano. Souhlas :palec:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

„Všichni mě uráželi! Měl jsem trému, teď je ze mě introvert,“ vzpomíná Ondřej na Taxík

Před několika lety sympatického Ondřeje napadlo, že zkusí štěstí v televizní... číst dále >

Slováček s Gelemovou řádí v Egyptě, Patrasová vyhlíží jaro a trpí v Česku

Aprílové počasí s sebou sice může přinést příjemné jarní teploty, na velkou... číst dále >