Líná matka :D

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Adriana Lima
Kecalka 138 příspěvků 31.10.14 14:05
,,Líná matka :D ´´

Ahoj maminky, jaký máte názor na,,líné matky´´ Tím nemyslím líné v pravém slova smyslu, ale takové, co třeba svoje děti do dvou let nekrmí a raději je nechají v židličce aby se v jídle pomatlali a nakrmili sami?
I když je to pak ve skutečnosti podle mě pracnější, ten svinčík uklízet. :mrgreen:
Nicméně, moje,,lenost´´ mě dostala tak daleko, že svoje děti radši všechno trpělivě učím, aby byli samostatnější. Do ničeho je nenutím, jen mě prostě nebaví taková ta neustálá péče a tak můj syn čerstvě 4 roky si umí sám utírat zadek a já to jen překontroluji, sám si myje ruce, čistí zuby, obléká se, svléká atd…možná to umí i vaše děti, ale věřte mi, že ve školce stejně starých dětí je spíš vyjímka, podle učitelek, jsou tam takové děti jen 2. Jsem špatná matka, když ho nechám, aby své menší sestře nalil do hrnečku čaj, nebo ji pomohl s čímkoliv? Že moje děti, ač tak malé, sami uklízí své hračky? Připomínám, že nejsou nijak nucené, jen si radši dám práci s tím, je něco naučit, aby to co nejdřív zvládali i sami :nevim: teď nevím, co čekat za odpovědi, ale snad váš pohled a jak to máte doma vy?
Já své děti nesrovnávám s žádnými, dcera má ve 2 letech plínky a na rýpání od ostatních, že je už nato velká z vysoka kašlu! Je moje šikulka, umí třeba krásně malovat. Dnes jsme vyráběli ze slaného těsta výrobky a až malá vstane, budeme je barvit. Syn si právě nalil mléko, ohřál v mikrovlnce a dal si kakao - vše sám :palec: Jsem,,líná´´matka a vy? Ráda si počtu nějaké reálné příběhy a né jen odborné knížky a články jak se co má a nebo nemá dělat :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
iiiv
Extra třída :D 11249 příspěvků 31.10.14 14:07

Já jsem líná matka a mám i líné dítě, alespoň vím po kom to má :mrgreen:

zulitvi
Závislačka 3696 příspěvků 31.10.14 14:11

Sice mu je teprve 6 mesicu, tak nevím, jak na tom bude ve 2 letech, ale prijde mi normalni, aby se pak snazil vse delat sám. Preci ho nebudu krmit a utirat mu zadek i v 15 :-D

ejinecka
Závislačka 4296 příspěvků 31.10.14 14:11

:mrgreen: Tak já jsem na tom stejně, myslela jsem si, že je to normální, než malá i malej začali navštěvovat školku, malá teď už školu…tam jsem zjistila, že jsou děti, které jsou tak strašně nesamostatné a je jich většina…Kubík šel do školky ve dvou a půl letech a sám si uklízí hračky, nají se, vysleče…plíny měl taky do 2 a půl roku, odbourali jsme je týden před školkou a to tak, že ze dne na den sám začal chodit na záchod…tohle si musí dítě uvědomit samo, některé je vyzrálé v roce jiné ve třech…takže ano, já jsem taky „líná“ matka ;)

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 31.10.14 14:12

@Adriana Lima jak co.. ovšem asi jsem líná matka, nenutím své dítě do nějakých výkonů, aby někde oslňovalo.. ovšem nutím hlavně staršího, aby se o sebe uměl postarat sám, což hodně lidí nechápe - i jeho otec :lol:

Příspěvek upraven 31.10.14 v 14:14

Uživatel je onlineVerunecka289
Závislačka 3425 příspěvků 31.10.14 14:13

Tak jsem asi taky líná matka :mrgreen: malej má sice teprve 1,5 roku, ale snažím se ho učit uklízet hračky, hezky a hlavně čistě jíst, žádný patlání kolem atd., přijde mi to normální :jazyk: :mrgreen:

Lussye
Extra třída :D 14680 příspěvků 31.10.14 14:13

:mrgreen: Tak asi tak, podle toho co píšeš patřím mezi ty „líné matky“ Pač já nechávala jíst malou samotnou od 1,5roka. Od roka jedla sama lžičkou s tím, že jsem jí dokrmovala. :lol: v od 1,5 roka si i stele postýlku(přehodí si deku před čelo).

Teď je jí 2,5let, pomáhá mi doma. umýváme spolu koupelnu, občas jí nechám mýt nádobí(neříkám, že ho umyje dokonale, pak ho většinou musím přemýt) ale dobře ho i utírá a skládá do kredence. Prostírá k obědu(vyndá nám příbory na stůl a dá každému kdo u stolu je) :nevim:

Sama se zvládne obléklou, i boty na suchý zip. zadeček se snaží utírat taky. Pipinu po čůrání se utře. :nevim:

Ano snažím se z ní vychovat samostatného jedince, pač jsou i tací co se ve třech letech neumí sami ani najíst.

ALe každé dítko je jiný, hodně to je o přístupu matek. Mě osobně třeba příjde divný krmit dítko jen pro to aby nic nezamazalo a neupatlalo.

Adriana Lima
Kecalka 138 příspěvků 31.10.14 14:16

:palec: to je super že nejsem sama, kolem sebe vidím samé DOKONALÉ maminky, děti v džínách jako ze škatulky, vedle toho mám ty své malé patly v teplákách :oops: navíc mi všechny připadají tak hezké, upravené a čisté, já na sebe ráno hodím teplákovou soupravu, vyčistím zuby, dám řasenku a vlasy do culíku :roll: Moje děti nechávám tak nějak růst samovolně, nezakazuji se váet po zemi, ušpinit se, dloubat se v hlíně a když mají holínky, můžou skákat v kalužích, hrozně je to baví. Jen si připadám jako exot mezi všemi dokonalkami :roll: Jsem líná na děti pořád venku křičet, napomínat je ať nedělají to, či ono. Pračka to vypere a děti jsou spokojený :lol:

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 31.10.14 14:16

Já jsem líná matka a můj 3-letý syn umí to samé jako tvoje dítko, s vyjímkou toho teda utření si zadku, ale to čistě proto, že ho to zatím nechávat dělat nechci a má na to krátké ruce. Já jsem ale vyloženě cíleně nikdy nic neučila (barvy, počítání, obléknutí, umývání, odplenování…) a přitom je naprosto samostatný a šikovný.

Takže tím to asi až tak nebude. Velikou roli hraje to, že ty první roky každému dítěti CNS dozrává jiným tempem, jinak se vyvíjí osobnost a tak ty první 3 roky jsou mezi dětmi obrovské rozdíly. Ve školce se většinou všichni srovnají.

Mladší syn má 15 měsíců, od 13 měsíců se sám nají, u jídla mu vůbec neasistuji, hračky uklízí sám od sebe jak zběsilý… :mrgreen: Má to vyloženě obkoukané od bráchy, oba jsou naprosto odlišní, každý dělal nějakou činnost v jinou dobu a mají stejné zázemí i výchovu.

Adriana Lima
Kecalka 138 příspěvků 31.10.14 14:18
@Lussye píše: :mrgreen: Tak asi tak, podle toho co píšeš patřím mezi ty „líné matky“ Pač já nechávala jíst malou samotnou od 1,5roka. Od roka jedla sama lžičkou s tím, že jsem jí dokrmovala. :lol: v od 1,5 roka si i stele postýlku(přehodí si deku před čelo).

Teď je jí 2,5let, pomáhá mi doma. umýváme spolu koupelnu, občas jí nechám mýt nádobí(neříkám, že ho umyje dokonale, pak ho většinou musím přemýt) ale dobře ho i utírá a skládá do kredence. Prostírá k obědu(vyndá nám příbory na stůl a dá každému kdo u stolu je) :nevim:

Sama se zvládne obléklou, i boty na suchý zip. zadeček se snaží utírat taky. Pipinu po čůrání se utře. :nevim:

Ano snažím se z ní vychovat samostatného jedince, pač jsou i tací co se ve třech letech neumí sami ani najíst.

ALe každé dítko je jiný, hodně to je o přístupu matek. Mě osobně třeba příjde divný krmit dítko jen pro to aby nic nezamazalo a neupatlalo.

To je přesně ono co všude vídám, i u švagrové, která děti ve 3 letech krmí aby doma neudělali nepořádek, navíc musí sníst VŠECHNO 8o když ne, tak to jistí facka a nacpe to do nich :roll: moje když nechtějí, tak nenutím, jsem opět líná to řešit, když budou mít hlad, tak se snad najedí ne?

NaimaCloudy
Kecalka 326 příspěvků 31.10.14 14:19

@Adriana Lima
Pod pojmem líná matka jsem si představovala něco naprosto odlišného. Každopádně své dítě se snažím od malička vést k samostatnosti, takže ve dvou letech se sám nají, hračky večer před spaním musí uklidit, sám se umí svlíknout, s pomocí sám oblíknout :nevim: Zadek si ještě sám neutře, ale sám si jde na nočník, po velké si donese vlhčené ubrousky a řekne mi, abych ho utřela :mrgreen:. Přijde mi to naprosto samozřejmé :nevim:

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 31.10.14 14:19

Mně jen zaráží, že si u vás ve školce neuměj čtyřleťáci sami utřít zadek popř. obléknout. Kdo to žiješ? 8o 8o 8o U nás se to toleruje jen u tříletých na začátku roku. Dceři jsou tři a teď se nejmíň půlka dětí v její třídě dokáže takto obsloužit sama, jinak by se tam ta učitelka zvencla :mrgreen:

Lussye
Extra třída :D 14680 příspěvků 31.10.14 14:20

@Adriana Lima Já se doma lícím jen max řasenku.
Když jdu ven, tak i trochu stíny a upravím jak sebe tak i malou.
Teď jsem se po dlouhé době nalíčila, šla jsem pro malou a ona mi říká: mami, máš malovaný oči 8o Tak jí říkám ano mám, a sluší mi to…a ona odpoví: Nesuší :mrgreen: :mrgreen:

Když jsme v přírodě, může se vále taky kde chce, má naučeno, že když má holinky může do louží.
Ale taky má naučeno, že se nešlape do škarpy, v parku se nešlape do trávy, ani do trávi u chodníku…pač tam jsou psí bobečky :palec:

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 31.10.14 14:20
@Adriana Lima píše:
To je přesně ono co všude vídám, i u švagrové, která děti ve 3 letech krmí aby doma neudělali nepořádek, navíc musí sníst VŠECHNO 8o když ne, tak to jistí facka a nacpe to do nich :roll: moje když nechtějí, tak nenutím, jsem opět líná to řešit, když budou mít hlad, tak se snad najedí ne?
:roll: :roll: :roll: :roll: sorry, švagrová je blbka.
Adriana Lima
Kecalka 138 příspěvků 31.10.14 14:21

@Fima to je moc hezkej příspěvek tvůj názor na věc se mi líbí a souhlasím :potlesk:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

„Všichni mě uráželi! Měl jsem trému, teď je ze mě introvert,“ vzpomíná Ondřej na Taxík

Před několika lety sympatického Ondřeje napadlo, že zkusí štěstí v televizní... číst dále >

Kdo byl Jack Rozparovač? Britští vědci prý potvrdili, že vraždil polský přistěhovalec

Největší záhada kriminální historie je možná definitivně rozluštěna.... číst dále >