Jsem neschopná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.18 11:04
Jsem neschopná

Ahoj, tak nevím zda jsem tak neschopná nebo se to časem srovná. Jsem 5 týdnu po porodu a absolutně nevím co s malou dělat. Když chci jít ven a dám jí do kočáru hned spí at je to dopoledne nebo odpoledne, jenže když ji tam nechám dlouho zase nespi v noci. To jako člověk fakt může jít ven jen během ty doby co má dítě spát a zbytek dne musí sedět doma na zadku? Nebo jak vy to děláte?? Už mě asi fakt hrabe :zed: :,(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
carola
Kelišová 6761 příspěvků 13.03.18 11:06

Neschopná určitě nejsi. To se časem poddá. Takhle malinká miminka většinou spí stále, tak se docela divím, že ti nespí v noci. To se upraví a půjde vám to jako po másle, uvidíš.

Gerberka
Závislačka 3185 příspěvků 13.03.18 11:11

Ahoj, naprosto chápu. U prvního jsem byla „mimo“ minimálně 3 měsíce i déle. Taky jsem nechápala maminky, jak si spokojeně chodí povenku s kočárkem a připadala jsem si, že to s miminem vůbec neumím. Ale jak se ptáš – ano, ven jsem chodila v podstatě zásadně v tu dobu, kdy dítě spalo – a to i větší. Takže to, co jsem chtěla „stihnout“ venku – píšu v uvozovkách, protože to bylo kolikrát o nervy, stihnout nakoupit atd – zásadně v dobu, kdy dítě spalo. Ale říkám – já jsem na to byla totálně „levá“, a nechápu maminky, které hned vědí, co dělat a jak zvládnout. Proto jsem si pro sebe vymyslela jako zjednodušení to, jak i ty sama píšeš – ven jít tehdy, když dítě v kočárku spí a hotovo. Za mě teda neexistoval ještě ten šátek, jak se děti nosí v těch šátcích, maximálně začínaly ty „klokanky“, ale to bylo spíš na nošení doma. Ven jsme chodili jenom s kočárkem.

Ale neboj – ono se to časem srovná ;) a jak bude větší, bude koukat povenku. A v golfáčích mi oba vydrželi až do 3 let a já si pak hezky spokojeně nakoupila ;)  – oba byli vozící. :palec:

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 13.03.18 11:13

Určitě nejsi neschopná. já jsem naopak nebyla schopná se někam vydat. :-D
Myslím si, že tak malé miminko se nepřespí a v noci bude spinkat, pokud bude v suchu a teple a nakrmené. :nevim:

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 13.03.18 11:16

Chodila jsem ven kdykoliv..to se preci nemusi jen kdyz dite spi.. pod kocarkem jsem mela hozenej satek, kdyz nechtělo byt dite v kočárku, bylo v satku…a kojila jsem venku bezne, nejstarsiho syna jednou v lednu na Vysehrade, vystrcila jsem akorat bradavku z bundy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dejchej, uklidni se, deti desne rychle rostou..a delej, co citis jako spravne :kytka:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 13.03.18 11:35
@Anonymní píše:
Ahoj, tak nevím zda jsem tak neschopná nebo se to časem srovná. Jsem 5 týdnu po porodu a absolutně nevím co s malou dělat. Když chci jít ven a dám jí do kočáru hned spí at je to dopoledne nebo odpoledne, jenže když ji tam nechám dlouho zase nespi v noci. To jako člověk fakt může jít ven jen během ty doby co má dítě spát a zbytek dne musí sedět doma na zadku? Nebo jak vy to děláte?? Už mě asi fakt hrabe :zed: :,(

klid.. se srovná.. je jí dobře, houpe to.. nechoď pozdě odpoledne.. ten spánek se upraví časem, nemůžeš chtít vše hned. a mmchdm, já dopřávala dítku spánku, kolik chtělo..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.18 11:41

Holky, děkuji za podporu. Mala spí v kočáru, vajíčku i v šátku a když chci jít ven dopolko a pak ona chce jít ještě spát odpolko tak se jí v noci nechce moc spinkat. Proto mě štve, že musíme být většinu dne doma, protože doma dopolko vůbec nespí a zaberte až odpoledne. Vážně je to na palici a říkám si jestli se to fakt časem srovná a budu se těmhle začátkům jen smát nebo jestli se v tom budeme patlat ještě další rok. Říká se, že nejhorší jsou první tři měsíce. Je to pravda? A co se po třech těch měsících změní?

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 13.03.18 11:44
@Anonymní píše:
Holky, děkuji za podporu. Mala spí v kočáru, vajíčku i v šátku a když chci jít ven dopolko a pak ona chce jít ještě spát odpolko tak se jí v noci nechce moc spinkat. Proto mě štve, že musíme být většinu dne doma, protože doma dopolko vůbec nespí a zaberte až odpoledne. Vážně je to na palici a říkám si jestli se to fakt časem srovná a budu se těmhle začátkům jen smát nebo jestli se v tom budeme patlat ještě další rok. Říká se, že nejhorší jsou první tři měsíce. Je to pravda? A co se po třech těch měsících změní?

Tak malé miminko spí několikrát za den a mimo kojení celou noc. Nevím kde je problém u vás, že myslíš, že musí být dopoledne doma aby byla vzhůru a odpoledne spala či co…To co popisuješ je režim ročního dítěte a i to spí mnhody dvakrát denně.
Změní se to, že se sžijete a ty se naučíš svému děťátku naslouchat. :hug: :kytka: :mavam:

iziwolvie
Kecalka 395 příspěvků 13.03.18 11:48

Tak u nás to bylo zase obráceně. Syn se vyspal jen doma. V kočárku max půl hodiny a potom řval, celou dobu, dokud jsme nepřijeli domů. Nikdo s ním nechtěl chodit ven, protože se všichni otáčeli, co se tomu nebohému miminku děje, že tak strašně ječí. :mrgreen:

růžový achát
Kelišová 5124 příspěvků 13.03.18 11:51

:kytka: Ahoj, to bude ok. hlavne se nestresuj, vsechno v klidu a pomalinku ;) naslouchej svym instinktům.

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 13.03.18 11:52

Zmeni se ze bude min a min spat a vic a vic reagovat na okoli.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1407 příspěvků 13.03.18 11:56

K miminům by měli dodávat ještě návod na údržbu. Všichni okolo říkali, že maminka pozná, co její děťátko trápí. Já tedy ne. Bylo to stylem pokus-omyl. Naštěstí dítě mou péči zdárně přežívá už 6 let :mrgreen:

Janli
Kelišová 6306 příspěvků 13.03.18 12:12

@Lerista to je fakt. Já u druhýho dítěte v porodnici žádala návod k použití a vypínač. K blbé televizi to dostaneš a k dítěti neee? :mrgreen:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2044 příspěvků 2 inzeráty 13.03.18 12:21

Ja mam rocni, co rada spi v kocarku a pokazde v nem usne, at jdeme v jakoukoliv denni dobu ven. Tak se snazim si planovat treba cestu na nakup po obede. Kdyz bych sla pred, tak by po obede z zase nechtela spat a navecer byla protivna. Nebo necouram moc venku navecer, aby usla pak doma vecer brzy. Proste se tomu prizpusobuju, jak to jde a nepripada mi na tom nic obtezujiciho :nevim: Jasne, ze to vzdycky nevyjde na stoprocent, ale potreby maleho ditete jsou vic nez moje, tak to je :nevim:

vertunka
Závislačka 4727 příspěvků 13.03.18 12:24
@kontramatka píše:
Tak malé miminko spí několikrát za den a mimo kojení celou noc. Nevím kde je problém u vás, že myslíš, že musí být dopoledne doma aby byla vzhůru a odpoledne spala či co…To co popisuješ je režim ročního dítěte a i to spí mnhody dvakrát denně.
Změní se to, že se sžijete a ty se naučíš svému děťátku naslouchat. :hug: :kytka: :mavam:

Tyjo tak prijed k nam domu. Holka 5 tydnu a v noci proste nespi. Ja uz nevim co s ni :mrgreen:. Pravidelne od 8 do 1 hodiny cumakuje. Bud rve a nebo kouka. Je nakrmena, prebalena. Ale proste nechrape…Od starsi tohle neznam, ta lehla a spala. Ale tohle?? To je satanovo dite :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >