Psychicky labilní v 9. měsíci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 12:13
Psychicky labilni v 9. mesici

Maminky,

Ja uz nemuzu! Jsem na konci 8. mesice tehotenstvi, doma mam dvouleteho chlapecka. Nejak na me vsechno pada. Jsem protivna na partnera, nemam silu na dite, porad me neco strasne vytaci. Kdyz cokoliv neni po mem, prepadne me vztek.

Mam pocit, ze je je toho na me moc a ze mi partner vubec nepomaha, i kdyz to tak neni. Pomaha, ale do vseho ho musim dokopat, vse mu rict 20× a proste me to vse dohromady strasne vycerpava.

Ja byla v zivote vzdycky pragmaticka a tahle psychicka labilita je pro me nova a jsem z toho nestastna, jestli to takhle ma byt jeste do konce sestinedeli, tak se asi zblaznim.

Potrebuju se jen vypovidat…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
saadet
Extra třída :D 11859 příspěvků 4 inzeráty 03.02.18 12:17

Holka seber se ;) co budes delat pak az budes mit mimino a batole? Ti hrabne…jednou ses rozhodla mit deti blizko sebe, coz je v urcitem smeru super, ale taky sileny, tak ted musis vydrzet. Prcek nemuze za tva rozhodnuti. Holt musis z neceho slevit a partnerovi v klidu vysvetlit, ze potrebujes vic pomoct. Ale neboj tak za dva roky to bude fajn :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 12:20
@saadet píše:
Holka seber se ;) co budes delat pak az budes mit mimino a batole? Ti hrabne…jednou ses rozhodla mit deti blizko sebe, coz je v urcitem smeru super, ale taky sileny, tak ted musis vydrzet. Prcek nemuze za tva rozhodnuti. Holt musis z neceho slevit a partnerovi v klidu vysvetlit, ze potrebujes vic pomoct. Ale neboj tak za dva roky to bude fajn :mrgreen:

No asi mi opravdu hrabne :-(

Ta labilita nema vlastne zadny realny duvod, jsou to podle me hormony, neni to tim, ze budu mit deti u sebe. I kdyby to bylo prvni dite, stejne bych byla takhle vycerpana.

Janli
Kelišová 6271 příspěvků 03.02.18 12:22

Buď v klidu, to po porodu přejde. Teď tě tlačí hormony. Já bych se na třetí trimestr nejradši nechala uvést do komatu a probudila se až po porodu. Hoď si nohy na stůl, vybodni se na uklízení a relaxuj. :kytka:
Na to, co píše @saadet, se vybodni. Holt to každá neseme jinak. S někým ty hotmony prostě mávají víc.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 12:38

Já to mám podobně. Narodily se nám dvě děti brzy po sobě a jsem hotová. Já to druhé vlastně vůbec nechtěla. Je úžasné, ale já to nezvládám. Z porodnice jsme se vrátili do nepořádku, který můj muž za 5 dní se straším udělal. Celé dny si hráli a neuklízeli. Ten bordel vidím doteď. Pocit strašného vyčerpání mám denně. Jednou týdně se hroutím. Je to katastrofa. Mám pocit, že takhle jsem nikdy žít nechtěla. Všude děti, řev, nikam nemůžu, nikdo mi nepomůže. Na dovolené jsme nebyli ani nepamatuju, kino je v nedohlednu, moje milované divadlo uvidím tak za 10 let. Jsem k. o. a zakladatelku chápu.
Prosím anonym - citlivé info.

saadet
Extra třída :D 11859 příspěvků 4 inzeráty 03.02.18 12:38
@Anonymní píše:
No asi mi opravdu hrabne :-(Ta labilita nema vlastne zadny realny duvod, jsou to podle me hormony, neni to tim, ze budu mit deti u sebe. I kdyby to bylo prvni dite, stejne bych byla takhle vycerpana.

Ale nehrabne ;) nemuze, proste to musis dat. Snazim se to trochu zlehcit, protoze jinak se prave zblaznis. Jak jsem psala, proste musis z neceho slevit - z uklidu, z pobihani s malym, nevim co te nejvic vycerpava..Pokud si to muzete dovolit, doporucuju napr pani na uklid. Jidlo klidne koupit domu z restaurace atd. Musis proste najit to, co ti ulevi. A hlavne opkauji, seber se a nehulakej po malym, nebo nebud na nej neprijemna, to mu radsi pust pohadky nebo neco. On za to nemuze :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 12:40
@Janli píše:
Buď v klidu, to po porodu přejde. Teď tě tlačí hormony. Já bych se na třetí trimestr nejradši nechala uvést do komatu a probudila se až po porodu. Hoď si nohy na stůl, vybodni se na uklízení a relaxuj. :kytka:
Na to, co píše @saadet, se vybodni. Holt to každá neseme jinak. S někým ty hotmony prostě mávají víc.

Dekuji :kytka: Ono je to u me asi hodne spojene s tin, ze na sebe tlacim, abych byla vykonna. Zitra slavi syn 2. narozky, prijde 11 lidi+my, musim nakoupit, pripravit obcerstveni, uklidit. Jeste mi chyvi udelat nejake veci pro mimi. Do toho jeste drobna rekonstrukce. A ja chci, aby se ty veci hybaly, kdezto partner je typ " mañana"… Jenze mne pak v hlave beha seznam vseho, co je potreba udelat. A v kombinaci s tehotenstvim je to masakr :-((

Zkusim trochu ubrat. Problem je, ze ja to moc neumim :-(

saadet
Extra třída :D 11859 příspěvků 4 inzeráty 03.02.18 12:41

@Janli kdyz teda ma poslouchat jen tebe. Co to batole, kdyz ona relaxuje s nohama na stole, neuklizi a nic nedela? :think: je taky hezke, jak pises, ze kazda to nese jinak, ale ty vis ze zakl to ma presne jak ty ;)

Martina84
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 03.02.18 12:44

Přesně, hormony jsou potvory a udelají z realistky bláznivou labilní ženskou. Jestli je neco, co ti v tomhle stavu pomaha, delej to. Posledni mesic je fakt na budku a nejlip zalist nekam do diry a vylizt az s miminem. Ja jsem mela druhe sestinedeli ok, ale to bylo mozna tim, ze dcera byla klidny miminko.

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 03.02.18 12:47

Musíš se hodit do pohody nebo se z toho zblázníš :) ono se to určitě obrátí k lepšímu jen ty hormony nu :cert:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 13:01
@Anonymní píše:
Maminky,

Ja uz nemuzu! Jsem na konci 8. mesice tehotenstvi, doma mam dvouleteho chlapecka. Nejak na me vsechno pada. Jsem protivna na partnera, nemam silu na dite, porad me neco strasne vytaci. Kdyz cokoliv neni po mem, prepadne me vztek.

Mam pocit, ze je je toho na me moc a ze mi partner vubec nepomaha, i kdyz to tak neni. Pomaha, ale do vseho ho musim dokopat, vse mu rict 20× a proste me to vse dohromady strasne vycerpava.

Ja byla v zivote vzdycky pragmaticka a tahle psychicka labilita je pro me nova a jsem z toho nestastna, jestli to takhle ma byt jeste do konce sestinedeli, tak se asi zblaznim.

Potrebuju se jen vypovidat…

Já tě naprosto chápu, taky na tom nejsem nejlíp. Přítel stále v práci po-pa do 18-19h do večera, víkendy dělá taky. Rekonstrujeme tak at je víc peněz. Já jsem 31tt, stále sama doma a navíc se starám o jeho syna (6let),ktery žije s námi. Bohužel syn je rozmazlený a nesamostatný, sám si absolutně nepohraje a nic ho nebaví (kreslit, autíčka, Lego…) chce jen hry na pc. Celé dny poslouchám jak se nudí, když navrhnu něco, odpověď je ze to ho nebaví. Leze mi strašně na nervy, jsem unavená a stále sama… Přítel se o něj nestará, prostě to hodil na mě. Je mi často do pláče, do jaký jsem se dostala situace… Nezbývá než vydržet a doufat, že bude líp…
Anonymní 3

Janli
Kelišová 6271 příspěvků 03.02.18 13:15
@saadet píše:
@Janli kdyz teda ma poslouchat jen tebe. Co to batole, kdyz ona relaxuje s nohama na stole, neuklizi a nic nedela? :think: je taky hezke, jak pises, ze kazda to nese jinak, ale ty vis ze zakl to ma presne jak ty ;)

Já měla taky batole a rizikový těhotenství. Prostě jsem slevila z nároků na úklid, zaparkovala se s dítětem na podlahu mezi hračky a jen se to snažila přežít. A představ si, že to batole bylo spokojenější než když bych uklizela, honila se a stresovala z toho, že neni něco hotový. Ženská prostě není kůň, nemusí vydržet všechno, nemusí zatnout zuby. Ženská je totiž jen člověk.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 13:18

ZAKLADATELKA

Holky, rekla jsem si, ze to nebudu hrotit, jinak se asi opravdu zblaznim. Sla jsem si lehnout, partner se ted se synem vratil z nucene prochazky a pry, co bude k obedu. Rekla jsem, ze nevim, at neco udela a spim dal.

A ted se docela bavim, vedle se k obedu pripravuje vejce na tvrdo s varenou kukurici, bagetou a kecupem. A pred tim pulka bananu, aby malej nemel hlad.

No, dobry, ani me to snad ani nerozhodi, preci jen za psychicke zdravi mi to nestoji. Ten mesic musim nejak prezit a pak snad zase zacnu fungovat…

zudina
Ukecaná baba ;) 2230 příspěvků 03.02.18 13:22

To jsou naprosto normalni pocity na konci tehotenstvi, prejde to nejdyl po sestinedeli, hormony

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 13:28

ZAKLADATELKA

Mne treba ted dopoledne vadilo, ze kdyz si mel tatinek vzit maleho na starost, pustil mu pohadky, misto, aby sli ven…

Ale proste se musim zklidnit, nic neresit, prezit to a pravidla co se tyce traveni casu (ne porad u tv a her) jidla (nejist jen parky a sladkosti), uklidu (nebrodit se po kolena ve spinavem nafobi) atd. nastavit az zase potom.

On bohuzel tatinek ma tendence k tomuto sklouzavat.

Ale kdyz budu porad tak protivna a vystresovana, budou nasledky mnohem horsi, nez kdyz se na vse vyprdnu. Ono to nejak dopadne…

Ted jen doufam, ze mi to odhodlani na veci se vyprdnout vydrzi…

A na obedy budeme chodit do kantyny, pani na uklid asi porizovat nebudu…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >