Jsem nezodpovědná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 19:21
Jsem nezodpovědná?

Ahoj, předem se omlouvám za anonymitu ale je mi to celkem trapné, nevím proč :nevim:
Mám prosbu o váš názor…za týden mám termín porodu (ze kterého mám strach) a teď poslední dobou ze všech stran poslouchám jak jsem se na to připravila a co pro to udělala a neudělala. Jestli jsem si dělala pravidelnou masaž hráze nebo chodila na cvičení…? Jenže já nedělala vůbec nic z toho. Jsem nezodpovědná a měla jsem si vše nastudovat a něco proto udělat? Bojím se abych kvůli tomu neměla hrozný porod. Čtu jak díky masáži hráze měla spousta žen skvělý porod bez poranění a tak dále…je tu někdo jako já? Mám teď celkem výčitky, ale nejsem zrovna typ co by si kupoval pomůcky na masáž hráze a pravidelně chodil na cvičení…dokonce jsem nebyla ani na předporodním kurzu :nevim: :zed:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
meloryv
Kecalka 142 příspěvků 11.11.14 19:23

Taky jsem nic z toho nedělala a porod jsem měla krásný. Nestresuj se, není to potřeba.

zelenaprisera
Závislačka 4151 příspěvků 11.11.14 19:24

V klidu :lol: hlavní je psychická pohoda :kytka:

Andeliiicek
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 11.11.14 19:24

Ja si hraz nemasirovala, ani jinak nepripravovala, chodila jsem asi mesic pred porodem na nejake plavani a jakoze cviceni, ale za moc to nestalo a spis jsme to prokecali, nikomu se cvicit nechtelo :nevim:. Jo a porodila jsem za 3 hodiny bez komplikaci :hug:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 11.11.14 19:24

Neřeš to a těš se na mrně ;)

geilens
Závislačka 4621 příspěvků 11.11.14 19:25

Teď už s tím stejně nic neuděláš
Za mě je kurz k ničemu, ta masáž (respektive cvičení s balonkem) je super, ale stejně to dělá jen zlomek ženských…
neřeš, nestresuj, porodíš i bez toho :palec: :mrgreen:

Pratt
Kecalka 498 příspěvků 11.11.14 19:25

Nesmysl, ja taky nedelala nic extra a porod v pohode. To je ted takova moda, vsechno hrozne resit. Ja si teda zasla na predporodni kurz, u druheho ditete uz ani to ne. :-) klid.

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 11.11.14 19:25

Netvrdím, že znám všechny kočky na tomto světě - ale dám svoje merellky za to, že ani enchodí na cvičení, ani na přednášky, ani si neprovádí masáž hráze se speciálními olejíčky… a ty koťata vždycky nějak porodí. Čím to bude? že by víc důvěřovaly sobě sobě než radám příbuzných a internetu? :think:

PS. Přípravou nic nezkazíš, to ne. Ale že by sis způsobila tím, že tam nechodíš, komplikace, to jsem fakt ještě neslyšela.

PS2. těhotenské plavání bylo super, ale proto, že za á jsem pobyla s jinýma těhulema, a za bé, bolely mě kyčle. Na porod jako takový to fakt vliv nemělo

Příspěvek upraven 11.11.14 v 19:26

Hadumi
Extra třída :D 13725 příspěvků 11.11.14 19:25

Já nedělala nic a porod v pohodě. Myslím, že čím míň info, tím mnohdy lépe. Ani nechce vidět svůj příští porod, jak má nastudováno :lol:. Ale možná by nebylo špatné si přečíst něco o tom, jak probíhá porod v české porodnici a rozmyslet si, jak bys to chtěla ty, možná tak můžeš předejít zklamání.

eviku-miluna
Kelišová 6875 příspěvků 11.11.14 19:26

Buď v klidu :hug:. Výčitky neměj. Já mám taky příští týden termín porodu a žádnou přípravu jsem taky neabsolvovala. Nic jsem nemasírovala, aniball nemám, předporodní kurz jsem ignorovala. Strach mám z porodu velkej, ale ten bych měla i kdybych absolvovala všechny přípravy :think:.

wildcats
Kecalka 131 příspěvků 11.11.14 19:28

Klííííd, já taky nedělala nic z toho oba porody jsem měla OK, zatímco švagrová, ta dělala vše, dokonce jedla lněný semínka, pila čaje různý a stejně rodila skoro 2 dny, pak ji nakonec museli udělat císaře a to nemluvím o těch bolestech co prožívala, takže já si myslím, že toto celé je jen moderní vymívání mozku, které by mělo usnadnit porod atd… jsou to jen keci, které mají rodičku psychycky uklidnit, že dělala vše, tak porod bude ok. Hele prostě i s tím i bez toho to prostě bolí, ale né tak, že by se to nedalo vydržet, takže buď úplně v klidu, když jsem to zvládla já, tak to zvládne každej…

TereuliJa
Ukecaná baba ;) 2094 příspěvků 11.11.14 19:31

Ja u prvniho ani o porodech nic radsi necetla. Dobre jsem udelala jinak bych byla uz predem vynervovana. A prvni porod byl celkem rychly :) u druhyho uz jsem mela nacteno spousta hororovych pribehu a stres a dopadlo to temer stejne jako prvni. Jen uz jsem vedela do ceho jdu. I kdyz ty bolesti se opravdu rychle zapomenou :D

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 11.11.14 19:32

Kdybys tenhle příspěvek napsala před 50 lety, koukali by na tebe lidí jak na osobu z marsu :mrgreen: takže neboj, to je jen momentální m´da, zcela jistě porodíš i bez toho. já na kurz nechodila nikdy, a hráz, no masáž celkem tak 5 krát, po 3 minutách, aby se neřeklo. vůbec to neřeš

dlouha
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 11.11.14 19:32

Nic jsem nedělala ani na předporodním kurzu jsem nebyla :mrgreen: Klid je nejdůležitější. Ven jít musí, tak jako tak :mrgreen: Tak to neřeš, dej si nohy nahoru a těš se :D

Spokojení
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 11.11.14 19:34

Buď úplně v klidu. Nikdy jsem nebyla ani na žádným kurzu, nikdy nijak necvičila, ani nic nemasírovala. O porodu jsem netušila ani prd. Přesto jsem poznala že je to porod, za hodinu mi kluk ležel v náručí a šlo to bez nástřihu, bez jakýhokoliv poranění.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Vilhelmová jako Meda: Hrát ji je obrovská odpovědnost a troufalost

Mecenáška a vášnivá sběratelka umění Meda Mládková 24. června oslaví... číst dále >

Královna a vévodkyně na státní návštěvě: Panovnice tímto utnula všechny drby

Královna Alžběta (92) navštívila londýnskou univerzitu po boku Kate Middleton... číst dále >