Jsem prudička já či muž?

121
10.5.21 14:40

Jsem prudicka ja či muž?

Pokusím se rychle a stručně. Mám s chlapem pořád neshody kvůli jídlu. On jí takže takové ty typicky české věci- guláš, vepro knedlo, vyoecky, bucek, španělský ptáček, roštenky, zabijácka, řízky… já to mám občas taky ráda, ale hlavně preferuji rychlé a hlavně zdravé věci se zeleninou. Jemu nedělá problém si své uvařit, nikdy mi to nevadilo dokud jsme neměli děti. Teď mi vadí, že neustále bojkotuje mou snahu dostat do dcery něco trošku zdravějšího, lehčího. Ona (3 roky) ta jeho jídla miluje a moje nechce. Nevadí mi to, ale chtěla bych, ať jí obojí. Jeden den vypečky, pak třeba rizoto se zeleninou… nejsem nijak šahla bio matka ale chci, ať má pestrý jídelníček s dostatkem zeleniny a ona to moje vůbec neji. Myslím si, že kdyby neměla na výběr a měli bychom vždy jen jedno jídlo, zvyklá by si a jedla to, nebo aspoň zkusila. Jenže když zrovna se mi nechce celé dopoledne vařit a udělám zdravou rychlku (cuketove zelí s panenkou, dynove rizoto, pečené brambory se zeleninou, batatova/brokolicova polévka,) manžel si raději navari předem anebo si koupí cestou z prace domů..
Jen pro úplnost, manžel obědva s námi každý den protože se vrací vždy tou dobou z práce, do školy dceea zatím nechodí.
Takže v praxi to vypadá tak, že třeba dnes jsem dělala kruti medailonky s cujetou, mrkví a bramborovou kaší. On (nemá rád drůbež, ani ryby, jí jen vepřové a hovězí ) si cestou domů koupil v bufetu svíčkovou a pak dcera jde obejdovat k jeho talíři a nají se od něj :( Štve mě to za 1.chci ať jime jako rodina společné stejné jídlo, za 2. chci dceru motivovat, ať aspoň zkusí, za 3. štve mě, když mam práci s vařením a ve výsledku to jim jen já a za 4. opravdu mi jde o to, ať dceea ji hlavně zdrave, bez zbytečného množství koření a dochucovadel. Říkala jsem to muži xkrat.
On prostě drůbež a zeleninu (a sýry a ryby a testoviny) nemá rád, je mu přes 40, tak snad si může jist, co chce. Jsem prý netolerantní a mám ho i dceru nechat žít, co se jídla týče a prý co by jiná za to dala, kdyby jí chlap takto navaril…- to uznávám, ale nemusí to být pořád…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
493
10.5.21 14:43

Chapu problem, jedine reseni vidim, ze nebudete veceret spolu, coz mimochodem nesnasim tyhle blbosti a nutnost jist ve skupine jako v praveku. Proste si sni svoje jidlo stranou a ty budes jist s dcerou. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50399
10.5.21 14:45

Popravdě z toho, co ty vaříš bych taky většinu nejedla a radši si dala to, co chlap. A kdybys udělala poctivou svíčkovou doma, tak bys v ní měla i dostatek té zeleniny a kvalitního masa ;) takže co třeba jen začít vařit to co má rád tvůj chlap a dcera a jen k tomu přidat navíc zeleninu, udělat to v nějaké lehčí verzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31852
10.5.21 14:47

@KaterinaDo
Před dítětem se stravoval jak? Nechce se omezovat, jistě má i jiné věci, do kterých nechce, abys mu kecala. Když musí nutně jíst svíčkovou, dala bych uvařené jídlo dceři k večeři. Přes to by prostě nejel vlak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18861
10.5.21 14:49

Tříleté dítě už bude jist ve školce většinu stravy, takže bych s nástupem do práce mile ráda přenechala vaření muži. Já teda nejím tlusté maso, ale nemuset vařit, tak se klidně k večeři dopucnu rohlíkem. Takže ano, co by za to jiné daly u mě platí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
973
10.5.21 14:49

Tak na tu svíčkovou bych se nechala utáhnou taky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26385
10.5.21 14:50

Můj muž by klidně taky jedl nezdravý každý den, ale má smůlu, takže jí co je, nevaří :think: nedokážu si představit vařit pro někoho kdo nejí drůbež, ryby ani zeleninu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69452
10.5.21 14:54

Já bych to tvoje taky nejedla. :lol: A to jsem taky dost na zeleninu. POkud se dokáže zařídit sám, tak jsi prudič ty, pokud ho nenecháš žít. Kdyby to chtěl po tobě, aby jsi mu vyvařovala, tak bych v mých očích byl za prudiče on

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1027
10.5.21 14:54
@KaterinaDo píše:
Pokusím se rychle a stručně. Mám s chlapem pořád neshody kvůli jídlu. On jí takže takové ty typicky české věci- guláš, vepro knedlo, vyoecky, bucek, španělský ptáček, roštenky, zabijácka, řízky… já to mám občas taky ráda, ale hlavně preferuji rychlé a hlavně zdravé věci se zeleninou. Jemu nedělá problém si své uvařit, nikdy mi to nevadilo dokud jsme neměli děti. Teď mi vadí, že neustále bojkotuje mou snahu dostat do dcery něco trošku zdravějšího, lehčího. Ona (3 roky) ta jeho jídla miluje a moje nechce. Nevadí mi to, ale chtěla bych, ať jí obojí. Jeden den vypečky, pak třeba rizoto se zeleninou… nejsem nijak šahla bio matka ale chci, ať má pestrý jídelníček s dostatkem zeleniny a ona to moje vůbec neji. Myslím si, že kdyby neměla na výběr a měli bychom vždy jen jedno jídlo, zvyklá by si a jedla to, nebo aspoň zkusila. Jenže když zrovna se mi nechce celé dopoledne vařit a udělám zdravou rychlku (cuketove zelí s panenkou, dynove rizoto, pečené brambory se zeleninou, batatova/brokolicova polévka,) manžel si raději navari předem anebo si koupí cestou z prace domů..
Jen pro úplnost, manžel obědva s námi každý den protože se vrací vždy tou dobou z práce, do školy dceea zatím nechodí.
Takže v praxi to vypadá tak, že třeba dnes jsem dělala kruti medailonky s cujetou, mrkví a bramborovou kaší. On (nemá rád drůbež, ani ryby, jí jen vepřové a hovězí ) si cestou domů koupil v bufetu svíčkovou a pak dcera jde obejdovat k jeho talíři a nají se od něj :( Štve mě to za 1.chci ať jime jako rodina společné stejné jídlo, za 2. chci dceru motivovat, ať aspoň zkusí, za 3. štve mě, když mam práci s vařením a ve výsledku to jim jen já a za 4. opravdu mi jde o to, ať dceea ji hlavně zdrave, bez zbytečného množství koření a dochucovadel. Říkala jsem to muži xkrat.
On prostě drůbež a zeleninu (a sýry a ryby a testoviny) nemá rád, je mu přes 40, tak snad si může jist, co chce. Jsem prý netolerantní a mám ho i dceru nechat žít, co se jídla týče a prý co by jiná za to dala, kdyby jí chlap takto navaril…- to uznávám, ale nemusí to být pořád…

Bohužel, bojuješ předem prohranou bitvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
10.5.21 14:58

Nemuzes vařit něco kompromisního? Vypecky s cuketovym zelím, skvělý je i z řepy, to se u nás jíve velkým. Rizoto s hovězím masem, vepřový s batatovou kaší… proste tak, ať si každém na tom talíři najde něco. A požadovat, ať sni od každého aspoň kousek. Pokud k něčemu nemáte vyloženě odpor a není vám z toho zle, tak vás 3 lžičky nezabijou. Když dcera uvidí, že i vy jste něco, co normálně moc nemusíte, a ze jite od všeho něco, tak si časem da taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
986
10.5.21 15:02

Tak se najezte s dcerkou dříve než přijde manžel z práce. Klidně odbourejte ve všední dny to společné sezení u oběda. O víkendu ano, ale přes týden…svět se nezboří. Pak ať si ďobne malá od manžela (bude už najedena). A je to taky o netoleranci vašeho chlapa. Domluvte se, ať jednou vaříte vy a jednou on…a ono ho snad neubude, když sní vaše jídlo, ne? Nebo ať se nají venku a v ty dny, kdy vaříte vy, to netahá domů. Už bude zase všechno otevřeno, za chvíli, bude mít možnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1830
10.5.21 15:10
@KaterinaDo píše:
On prostě drůbež a zeleninu (a sýry a ryby a testoviny) nemá rád, je mu přes 40, tak snad si může jist, co chce. Jsem prý netolerantní a mám ho i dceru nechat žít, co se jídla týče a prý co by jiná za to dala, kdyby jí chlap takto navaril…- to uznávám, ale nemusí to být pořád…

Na rovinu taky bych to tvoje nejedla. Dynove rizoto stačilo jednou :mrgreen:. My jsme s chlapem zase na typické české jídla, ale zase já si k tomu dělám saláty atd. A zdravou si mohu dát večeři a ne oběd, to bych se na to mohla :D. Jinak jak už tady padlo, vařila bych na půl ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64315
10.5.21 15:17

@KaterinaDo jezte s dcerou dřív nebo zvlášť.. Mi by se hlavně nelíbilo jídlo z bufetu, pac je to prekorenene a z kvalitních surovin to taky nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
787
10.5.21 15:19

Najezte se než příjde z práce a nebo se domluvte na střídačce, jednou uvaříš ty a jednou on. Pokud on nemá rád drůbež a rybu tak buďto vař na půl nebo prostě vař bez drůbeže.
Já jsem třeba naše chutě a nechutě zkombinovala a vařím tak, aby to chutnalo všem.
Přítel nemá rád nudle a tak, tak si to vařím když nejí semnou :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8526
10.5.21 15:33

@KaterinaDo no podle mě jsi prudic ty a ještě co jsi napsala bych taky nejedl :D to už jsou ty echt zdravé a zeleninové, ještě když to není dobré dochuceny, tak se to nedá sníst. a to třeba batáty, cuketu, dýní a zeleninu můžu. Však můžeš udělat k vypeckam batatove hranolky, nebo k té vepřové panence udělat fazolky na slanině nebo jen zeleninu na másle, grilovaná cuketa je super a další a další. Prostě jen vyměnit přílohu za zdravější. Květáková kaše je výborná, celerová taky, když se umí dochutit.

Každopádně jej nepredelas. A že dceři to víc chutná, tak je to víc dochuceny no. Takže se buď najezte než on přijde a nebo zkuste vymýšlet tyto kompromisy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat