Odchod od alkoholika

Anonymní
10.5.21 13:55

Odchod od alkoholika

Zdravím,
tento příspěvek píšu především proto, že potřebuji nějakou podporu a případné sdílení podobných zkušeností.
Vloni v létě jsem si našla přítele a chvíli na to jsem se k němu nastěhovala. Byl to skvělý chlap, opravdu moc hodný, byli jsme takoví fajn parťáci a klapalo nám to…bohužel, nás rozbíjela jedna věc a to jeho popíjení. V takovou chvíli se mi ten člověk před očima zcela změnil. Najednou jsem byla terčem slovních nadávek, pozorovala vzteklé výlevy a jak rozbíjí věci.. Bylo mi vyčítáno naprosto cokoliv, co ho v tu chvíli napadlo a navíc si často vymýšlel. Pak jsem se od něj odstěhovala zpátky k rodičům, jenže po týdnu jsem se zase vracela - uprosil mě, jak přestane, no znáte to..
Klid byl asi měsíc a začalo to vše nanovo. Poslední dobou intenzita jeho alko výlevů zvyšovala, už to nebylo třeba jednou za měsíc, ale prakticky každý víkend. Abych podotkla, toto se dělo vždy, když měl volno, takže hlavně ty víkendy.. když chodil do práce, tak ne, jen jednou, to se stalo přímo ve středu. Takže já už žila o víkendech ve stresu, co zase bude a jaké scény mě zase čekají. Vyvrcholení proběhlo tento víkend, kdy jsem musela volat policii - byli jsme s přáteli venku, vše bylo v pořádku. Oba dva jsme byli poživení, ale žádné extrémy. Bohužel, zase mu nějak přeskočilo v hlavě a mě nezbývalo, než tu 158 vytočit, jelikož jsem se bála, že by zase byla hrůza celou noc a kdoví, co by čekalo. Potřebovala jsem někoho, kdo zakročí.
Odstěhovala jsem se k rodičům tedy znovu, teď už definitivně. Snažím se ho ignorovat, ale stále mi píše, volá. Co vím od známých, tak je úplně namol.
Už při prvním odstěhování jsme mu společně s jeho rodiči navrhovali, ať vyhledá pomoc. Nechce, on problém nemá. Říká, že nedělá nic špatného.
Samozřejmě vím, a rozum mi říká, že jsem udělala dobře. Jsem mladá, mám celý život před sebou. Chci založit rodinu a spokojeně žít… bohužel, s ním se mi tyto sny rozplynuly, nechtěla bych, aby děti trpěly. Ale je zde i ta stránka citová.. lásku k němu neutnu ze dne na den a moc mě to trápí. Už jsem s ním žila a myslela si, že z toho něco bude do života..A mrzí mě, že jinak tak hodný a šikovný chlap, se ničí a asi nedopadne dobře..
Hezký den všem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9252
10.5.21 13:58

Alkohol je jeho démon. Ani kdyby ses stavěla na hlavu a sama si zničila život, tak s ním nemusíš vůbec hnout. Takze se drž dal, ignoruj ho a časem ty city opadnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4528
10.5.21 14:03

Úplně ho přestaň řešit. Alkoholik musí chtít sám svůj problém řešit, nic jiného nepomůže :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14136
10.5.21 14:09

Buď ráda, že si od něj pryč. Jemu už alkohol zatemnil mozek. A když už si volala policii, tak situace byla hodně vážná.

Bude léto, zaplať si pěknou dovolenou a bav se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
10.5.21 14:10

Gratuluji. Teď ti to tak neprijde, ale opravdu je k čemu. Zavčas jsi vzala rozum do hrsti a odešla. Bohužel u valné většiny se tak nestane, přijdou do toho děti, násilí se stupňuje a to už je pruser. Až se časem ohlednes zpátky, budeš rada. Zapomen na nej, tví rodiče te neprivedli na svět a nevychovali te pro to, aby te nějaký ožrala trápil. Až jednou poznáš normálního chlapa, uvidíš, ze je to nebe a dudy. Ignoruj ho. Utni veškeré kontakty. A hlavně se s nim nikde neschazej, když by ti chtěl něco “vysvětlovat”.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7573
10.5.21 14:15
@Anonymní píše:
Zdravím,
tento příspěvek píšu především proto, že potřebuji nějakou podporu a případné sdílení podobných zkušeností.
Vloni v létě jsem si našla přítele a chvíli na to jsem se k němu nastěhovala. Byl to skvělý chlap, opravdu moc hodný, byli jsme takoví fajn parťáci a klapalo nám to…bohužel, nás rozbíjela jedna věc a to jeho popíjení. V takovou chvíli se mi ten člověk před očima zcela změnil. Najednou jsem byla terčem slovních nadávek, pozorovala vzteklé výlevy a jak rozbíjí věci.. Bylo mi vyčítáno naprosto cokoliv, co ho v tu chvíli napadlo a navíc si často vymýšlel. Pak jsem se od něj odstěhovala zpátky k rodičům, jenže po týdnu jsem se zase vracela - uprosil mě, jak přestane, no znáte to..
Klid byl asi měsíc a začalo to vše nanovo. Poslední dobou intenzita jeho alko výlevů zvyšovala, už to nebylo třeba jednou za měsíc, ale prakticky každý víkend. Abych podotkla, toto se dělo vždy, když měl volno, takže hlavně ty víkendy.. když chodil do práce, tak ne, jen jednou, to se stalo přímo ve středu. Takže já už žila o víkendech ve stresu, co zase bude a jaké scény mě zase čekají. Vyvrcholení proběhlo tento víkend, kdy jsem musela volat policii - byli jsme s přáteli venku, vše bylo v pořádku. Oba dva jsme byli poživení, ale žádné extrémy. Bohužel, zase mu nějak přeskočilo v hlavě a mě nezbývalo, než tu 158 vytočit, jelikož jsem se bála, že by zase byla hrůza celou noc a kdoví, co by čekalo. Potřebovala jsem někoho, kdo zakročí.
Odstěhovala jsem se k rodičům tedy znovu, teď už definitivně. Snažím se ho ignorovat, ale stále mi píše, volá. Co vím od známých, tak je úplně namol.
Už při prvním odstěhování jsme mu společně s jeho rodiči navrhovali, ať vyhledá pomoc. Nechce, on problém nemá. Říká, že nedělá nic špatného.
Samozřejmě vím, a rozum mi říká, že jsem udělala dobře. Jsem mladá, mám celý život před sebou. Chci založit rodinu a spokojeně žít… bohužel, s ním se mi tyto sny rozplynuly, nechtěla bych, aby děti trpěly. Ale je zde i ta stránka citová.. lásku k němu neutnu ze dne na den a moc mě to trápí. Už jsem s ním žila a myslela si, že z toho něco bude do života..A mrzí mě, že jinak tak hodný a šikovný chlap, se ničí a asi nedopadne dobře..
Hezký den všem.

Drž se, to nejhorší máš za sebou. Sebrala jsi odvahue a včas odešla. :hug: teď už jen zbývá, abys ho zhruba 3 měsíce ignorovala, nekomunikovala, nenechala se ukecat. A budeš mít vyhráno. City za chvíli opadnou. On musí chtít sám. Ty mu můžeš dát max seznam možnosti, případně ho někam dovézt. Drž se zvládneš to, máš nárok na klidný život bez alkoholika. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.21 14:17

Utíkej co nejdál můžeš! Žila jsem s alkoholikem 3 roky. Neexistoval víkend, kdy by nebyl po barech a nonstopech namol. V pátek odcházel “na jedno” a vracel se v neděli odpoledne, lehnul a spal do pondělí. Postupně se frekvence začaly zvyšovat i na popíjení úterý-středa. Agresivní nebyl, ale vzalo mi to nejlepší roky života - stále sama doma a ve stresu kde je, co dělá, kdy a v jakém stavu přijde… Já tenkrát na VŠ a místo učení na zkoušky jsem lítala po městě a hledala ho po nonstopech. Postupně se k tomu přidal gambling - ruleta a poker. Naivně jsem čekala že se změní, že má těžké období a že se srovná, stavěla jsem se do role zachránkyně. Dopadlo to tragicky - tělo ten několikaletý nápor nevydrželo a po návratu z jednoho alkodýchánku se už neprobudil. Bylo mu 37.

Neztrácej svůj čas a nezahazuj svůj život, odstřihni se maximálně, neohlížej se a nevracej

• Citovat
  • Nahlásit
7573
10.5.21 15:20
@JOHNDENVER píše:
Promiň, ale nesouhlasím. Žádné službičky bych nenabízela, bral by to jako svoji šanci a zakladatelka by se z toho nikdy nevymotala. Utnout kontakty, nekompromisně.

Jasně souhlasím, ale přišlo by mi fér mu nabídnout, že kdy se bude chtít léčit, že ho někam dovezu apod. Zase nechávat závislého člověka úplně samotného mi přijde neetické. Ale nevím, nejsem odborník na závislosti. Pokud mu chce pomoci, tak ať se sama obrátí na nějakou léčebnu a tam by ji mohli poradit, jak postupovat. Snad to píšu srozumitelně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
10.5.21 15:32

Buď ráda, že ses ho zbavila.. Dokud on sám neprizna, že má problém, nikdo mu nepomůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.21 15:37

@janickaIII Bohužel, to je v jeho případě nereálné. Už při prvním odchodu jsem se mu nabídla, že když bude chtít pomoct, budu mu oporou a budu tu pro něj. Ve výsledku se mi dostalo reakce, že se mám jít vlastně léčit já…jen netuším, s čím.. :) :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
7573
10.5.21 15:44
@Anonymní píše:
@janickaIII Bohužel, to je v jeho případě nereálné. Už při prvním odchodu jsem se mu nabídla, že když bude chtít pomoct, budu mu oporou a budu tu pro něj. Ve výsledku se mi dostalo reakce, že se mám jít vlastně léčit já…jen netuším, s čím.. :) :nevim:

Tak pak ho nechat být. On si neuvědomuje, že má problém. Útoky na druhé jsou normální. Pokud mu chceš pomoct, pak se zeptej někde v léčebně nebo klidně na lince bezpečí, co nejlepšího můžeš pro takového člověka udělat. Samozřejmě, že jsi sama udělala dobře, že jsi odešla, to je super. Ale víš jak, když je někdo jediný kdo může někomu pomoct tak pomoct musí… Tím neříkám, že se máš sama zničit, to ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1306
10.5.21 16:47

Znám tři chlapy, co jsou alkoholici. Jeden z nich je dobrý kamarád, druhý spolupracovník v práci a třetí, ten už je pár měsíců po smrti. (Otrava alkoholem) Takže jsou vlastně dva. Jednomu je 30, druhému 40. Oba beznadějní případi. Litr vodky na posezení není problém. Jednou špatně skončí. Oba dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.21 17:20

@Pan Dan Jojo, to bývalý dělal taky. Když si našel důvod (jakkoliv nesmyslný) tak se sebral a zvládl flašku slivovice vypít třeba za 3-4 hodiny. Nechápala jsem. Já už bych se neposbírala.

• Citovat
  • Nahlásit
64
10.5.21 19:34

Dobrý večer, mám pár kamarádů alkoholik. Jak jsem proti rozvodům a rozpadům dlouhodobých vztahů, tak v těchto případech chápu, že babě nezbývá nic jiného než vzít děcka a nohy na ramena a utíkat co to jde.
Chlapi, co propadnou alkoholu, drogám, hazardu…, jsou nezachranitelní. Oni nechtějí být zachráněni, oni mají potřebu do sraček stáhnout jinou osobu. Nezřízené pití je neštěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.21 21:49

@Pozdrav123 a to on se vyhrabal ze zavislosti na drogach, ale vymenil ji za alkohol..:(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat