Jsem sama a nešťastná ve vztahu

Anonymní
5.4.20 12:44

Jsem sama

Ahoj. Je mi 24 let a cítím se strašně sama.
Mám pritele, se kterým budeme za 3tydny uz 9 let ( jemu je 25 let) a celou dobu nemame opravdu krasne vzpominky. Casto jsme se hadali uz od zacatku vztahu ale presto jsme spolu zustavali. Je muj prvni i ja jeho. Moje rodina se rozhodla odstehovat pryc z mesta a tak jsem si mela vybrat jestli jit s rodinou nebo zustat s pritelem. Jelikoz jsme chteli byt oba spolu, shodli jsme se na tom, abych se k nemu nastehovala ( bydlel s rodiči ) asi po 3letech vztahu. Tam jsme bydleli asi dalsi 2 roky. Behem te doby mu umrela mamka (alkoholicka) a jeho tata byl po nekolika mrtvicich lezak a tak jmme se starali o jeho tatu s těžkou demenci, bylo to hrozne vycerpavajici. Psych. narocne. Hadali jsme se jeste vice ale nechat ho samotneho s nim bych mu nemohla udelat. Bylo mi pritele strasne lito. Kdyz umrel i jeho tata zacal nam zivot. I kdyz to zni blbe ale je to tak. Zacali jsme chodit ven se bavit jako kazdy v nasich letech. Pak jsme se odstehovali, protoze v tom byte starem byly vsude skarede vzpomínky. Chodili do prace a zili tak normální obycejny zivot. Ted spolu cekame miminko - planovane. Ma se narodit za 3mesice. A ja zjistuji, ze jsem s pritelem nestastna. Ze jsem s nim nestastna uz od zacatku a nechapu proc jsem s nim tedy zustala… Je neochotny cokoliv spravit doma, vse si musim udelat sama. Kdyz ani nebyl schopný vymalovat (pritom je zednik a celice jak ho to bavi) tak jsem mu rekla, ze si tedy reknu kamarádovi jestli by mi pomohl vymalovat byt a uz to najednou slo. Cokoliv je potreba opravit si musim udelat sama protoze podle nej to nejde nebo nema treba naradi atd atd. Same vymluvy. Takze si vse udelam radeji sama. Jako „chlap“ je vlastne k nicemu. Nikdy se me nezastal. Nikdy mi nekoupil neco jen tak pro radost -kytku nebo treba to lizatko by mi udelao radost ze si na me vzpomněl. Kdyz mu nabidnu, jestli by neco uvaril v sobotu, ze bych si rada dala taky neco od nej tak je neochotny. Treba to uvari ale tak jakoby musel. On tady rodinu ma. Ma tady sestru a brachy se svagrama. Ja tady rodinu nemam. Kazdy den za nema chodi a ja si uvedomuju jak strasne jsem sama. Rodinu mam daleko a kamarady žádné nemam. Mam asi 3 4 kamaradky v mem veku ale ty zajimaji jen bary, chozeni po venku, koureni cigaret, nahaneni kluku a jaky obleceni na sebe a fotky na soc. sitich. Nemam si s nemi co rict. Jsem jina nez ony a proto jsem sama. Kazdy den doma zavrena. Kdyz jsem chodila do prace, tak mi to tak neprislo, tam jsem byla ve velkem kontaktu se zakaznikama a s kolegynemi. Ted jsem na rizikovem tehu a uvedomuju si jak strasne jsem sama. Muzu jit akorat tak za pritelovou sestrou, to je tak vse. Za chvilku budeme mit mimco a ja se bojim, co budu delat. Porad budu s mimcem sama. Pritel prijde z prace, pohraje si s mimcem a pujde treba za brachou na kavu. A co ja s malym? Kazdy den jen ja a mimco? Za rodinou jet muzu tak 1× za mesic. Kdybych mela rodinu tady tak bych byla stastna. Mela bych za kym jit aspon. Takhle mam hruzu z toho co bude. Je mi z toho vseho smutno a brecim. Jdu do obchodu a zpatky domu. Pritel se odstehovat nechce. Coz chapu. Tak by to bylo zase naopak. Ja bych mela svou rodinu a on by se cítil sam. Co by jste delali na mem miste? Chtela bych vratit cas kdy jsem tady mela svou rodinu. Byla jsem stastna :( tim jak jsem porad doma a sama tak si rikam, jestli pritele mam vůbec jeste rada. Kdyz jsem jeste pracovala, lakali me jini muzi. Chtela bych nekoho schopneho, nekoho kdo by se me zastal a snazil se delat vse pro to abych byla stastna. Mozna tak ale premyslim jen z te „nudy“. Vim ale ze jsem strasne nestastna, smutna a sama. A nevim jak z toho ven…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

48791
5.4.20 12:46

To jsou hormony. Nedelej ukvapene rozhodnuti a zavery.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
5.4.20 13:18

Taky si myslím, že spíš máš nějaký těhotenský splín. Každý se s tím vyrovnává jinak. Chápu, že nejsi zvyklá sedět doma a chybí ti práce a společnost, kterou bys teď hledala u své rodiny. Až se ti narodí mimčo, hormony tě zase vystřelí do vesmíru :) Nebudeš mít čas nad sebou přemýšlet a třeba najdeš i nějakou mamču na procházky a pokec. Vydrž :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3713
5.4.20 13:32

Když budeš mít miminko, tak nebudeš sama :-) a počkej, až budou mít ti svagrici taky malé, tak budete víc všichni v kontaktu. Děcka si budou hrat. Hned od začátku si ale chlapa nauč, ať ti pomáhá a chodí s vami ven, tráví s vámi společně čas. Trošku mi to pripadá, že chodí do práce a zbytek domácnosti hází na tebe. Můžete třeba vzít kočárek a jít si senout někam na zahrádku na pivo, to jsem měla ráda a hned jsi mezi lidmi. Za rodinou bych jezdila s mi čem vždy na celý víkend aspoň 1× měsíčně. Určitě máš teď takový pocity skrz hormony, mně se vracely pořád nějaký vzpomínky z dětství, tak ale jen ty špatné. Ty pěkne ne. Nevím proč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3298
5.4.20 13:44

Taky si myslím, že máš teď prostě jen blbý období a tak to vidíš černě. Že má chlap vymalovat a vyměnit žárovku a stojí to půl roku, je dost časté. Že mu řekneš, ať uvaří a ty si promítáš, že je to „sice uvaří, ale vypadá to, že jen z donucení“ je taky tvůj konstrukt.
Sama od sebe kupuje kytky nebo čokolády taky jen menšina chlapů, někteří se k tomu musí aspoň postrčit a většině se musí výslovně říct, alespoň co vidím v okolí. Ale přijde mi, že to všechno jsou spíš podružné věci, které nejsou ve vztahu rozhodující. Přijde mi třeba fakt super, že jste zvládli tu péči o seniora - to muselo být neskutečně těžké a je jasné, že to nebyla procházka růžovou zahradou.

Teď je stejně karanténa, ale tak třeba až se dítě narodí, najdeš si nějaké kontakty skrz něj, nějaké dětské skupiny, při chození ven s kočárkem a tak… to pak nebudou kamarádky zajímající se o bary a cigarety. :nevim:

Dej si něco dobrého, pusť si příjemný film na odreagování a třeba upeč nějaký koláč. Bude zas dobře. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama