Jsem strašně protivná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.17 00:35
Jsem strašně protivná

Potřebuji se vypsat a zároveň doufám že mi někdo poradí. Je to tak 2 měsíce co sama sebe nepoznávám. Začalo to tím, že jsem se z neznámého důvodu rozbrečela, přítel z toho byl vynervovaný a já asi půl hodiny brečela a nevěděla proč. Od té doby mě hodně věcí dojímá, jsou to někdy opravdu drobnosti, a mně se chce brečet. Ale co mě trápí nejvíce je, že jsem strašně protivná, hlavně na přítele. Vždycky jsem byla docela pohodářka a dokázala jsem přejít spoustu věcí, které mě někdy i mrzely. Teď ale nedokážu přejít sebemenší blbost, všechno mě naštve, urazí, rozlitostní, všechno mám potřebu řešit a šťourat se v tom. Dneska jsem udělala doslova z komára velblouda, byla jsem na přítele protivná (po telefonu) a moc dobře jsem věděla, že to přehráním a že mě to bude mrzet, ale stejně to nešlo zastavit. On se samozřejmě naštval, já mu pak ještě napsala omluvnou zprávu a teď jsem tu hodinu brečela, protože mě to moc mrzí.
Nejsem žádné pubertální tele, jsem vysokoškolačka a myslím si, že jsem vcelku rozumná bytost, ale poslední dobou se za sebe občas opravdu stydím. Nevím o ničem podstatném, co by se teď v mém životě změnilo. Racionálně to všechno vím, ale jednám jinak. Náš vztah je dlouholetý, snad i spokojený a já bych to nerada zkazila takovými kiksy. Jenže co s tím? Jsem zralá na psychiatra? Nebo to přejde? Těhotná bych snad být neměla, minulý měsíc jsem si i dělala test. Je pro mě nějaká rada? Možná bych zasloužila od někoho proplesknout, abych se vzpamatovala a vážila si toho, co mám a neřešila kraviny.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 09.01.17 00:45

Píšeš, že vztah máte dlouholetý, ale bydlíte spolu? Posouváte se někam? Já jsem takhle nesnesitelná, když cítím jakousi bezmoc. I třeba vím, co bych chtěla, ale nezáleží to jen na mně. Jsi vysokoškolačka, tak asi budeš v podobném věku. Pomalu už bys asi ráda rodinu, ale zároveň ti to přijde brzy/nechceš/nechce to uspěchat. Nemohlo by to souviset? Nebo antikoncepci nebereš, že by tě rozhodila ona?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.17 00:57

@Litta
Zatím spolu nebydlíme, to chceme nechat až po dostudování. Je pravda, že v našem okolí spousta kamarádů řeší bydlení, svatby, děti a náš vztah se moc neposouvá dál. Já jim to na jednu stranu závidím, už bych to také ráda prožívala. Ale fakt, že si ještě pár let počkám, mám v hlavě ujasněný, je to tak už delší dobu a není kam chvátat. Nemyslím si, že by za tou mojí změnou stalo tohle. A o kdyby ano, tak v blízké době s tím stejně nic nemůžeme udělat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.17 01:00

@Litta
A antikoncepci neberu…

RenattaSedla
Kecalka 324 příspěvků 09.01.17 01:13

Kéž by se takhle každý člověk dokázal zamyslet nad svým chováním a chtěl by to řešit jako ty. klobouk dolů.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.17 01:20

@RenattaSedla
Dekuju, ale poklonu by si zasloužil spíš člověk, který tohle nemusí řešit…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.17 02:15

Měla jsem také tyhle stavy náhle z ničeho nic Precitlivelost, změny nálad, protivnost atd. a našli mi cukrovku. Doporučuji prohlídku i lékaře.

Misheli
Kecalka 223 příspěvků 09.01.17 05:20

Je to zvláštní v tom, že ti začal tento stav v určitém daném okamžiku a od té chvíle zlom.
Hned mě napadlo těhotenství, nebo antikoncepce, ale to jsi vyloučila.
Taky mě napadá zvýšený stres s přibližujícím se zkouškovým obd.
Anebo, hypofunkce štítné žlázy, tam je to jeden z příznaků. Nemáte ji v rodinné anamnéze? Potom je pravděpodobnost vyšší. Nebo ta výše zmíněná cukrovka…zajdi se poradit s lékařem.
Hodně štěstí :mavam:

Vendullinka
Kecalka 416 příspěvků 09.01.17 07:28

Jako bys psala o mě :zed: Taky jsem vysokoškolačka, ale teď studuji magisterské dálkově a k tomu chodím do práce plus my už spolu bydlíme, takže téměř všechna starost o domácnost, vaření atd.
Jsem strašně protivná, protože jsem skoro každý den úplně vyčerpana plus nervózní ze zkoušek..Není toho na tebe taky nějak moc?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.17 07:35

@Misheli @Vendullinka
Letošní zkouškové mám celkem pohodové oproti minulému roku a přetížená také nejsem, spíše naopak, dříve jsem měla ke škole i brigádu, teď ji od léta už nemám.
Možná by to mohlo být tou štítnou žlázou, v dětství jsem s ní měla problémy, ale byla to myslím hyperfunkce. Uzdravila jsem se a spoustu let už ani nechodim na kontroly, mohla by se změnit v hypofunkci? Seděly by na mě i ostatní příznaky jako zimomrivost.

WERISKA
Vesmírná mluvilka 33144 příspěvků 09.01.17 08:04
@Litta píše:
Píšeš, že vztah máte dlouholetý, ale bydlíte spolu? Posouváte se někam? Já jsem takhle nesnesitelná, když cítím jakousi bezmoc.****I třeba vím, co bych chtěla, ale nezáleží to jen na mně.Jsi vysokoškolačka, tak asi budeš v podobném věku. Pomalu už bys asi ráda rodinu, ale zároveň ti to přijde brzy/nechceš/nechce to uspěchat. Nemohlo by to souviset? Nebo antikoncepci nebereš, že by tě rozhodila ona?

To je pěkně napsané, souhlasím, jsem taky taková.

LidkaMat
Kecalka 146 příspěvků 09.01.17 08:14
@Anonymní píše:
Potřebuji se vypsat a zároveň doufám že mi někdo poradí. Je to tak 2 měsíce co sama sebe nepoznávám. Začalo to tím, že jsem se z neznámého důvodu rozbrečela, přítel z toho byl vynervovaný a já asi půl hodiny brečela a nevěděla proč. Od té doby mě hodně věcí dojímá, jsou to někdy opravdu drobnosti, a mně se chce brečet. Ale co mě trápí nejvíce je, že jsem strašně protivná, hlavně na přítele. Vždycky jsem byla docela pohodářka a dokázala jsem přejít spoustu věcí, které mě někdy i mrzely. Teď ale nedokážu přejít sebemenší blbost, všechno mě naštve, urazí, rozlitostní, všechno mám potřebu řešit a šťourat se v tom. Dneska jsem udělala doslova z komára velblouda, byla jsem na přítele protivná (po telefonu) a moc dobře jsem věděla, že to přehráním a že mě to bude mrzet, ale stejně to nešlo zastavit. On se samozřejmě naštval, já mu pak ještě napsala omluvnou zprávu a teď jsem tu hodinu brečela, protože mě to moc mrzí.
Nejsem žádné pubertální tele, jsem vysokoškolačka a myslím si, že jsem vcelku rozumná bytost, ale poslední dobou se za sebe občas opravdu stydím. Nevím o ničem podstatném, co by se teď v mém životě změnilo. Racionálně to všechno vím, ale jednám jinak. Náš vztah je dlouholetý, snad i spokojený a já bych to nerada zkazila takovými kiksy. Jenže co s tím? Jsem zralá na psychiatra? Nebo to přejde? Těhotná bych snad být neměla, minulý měsíc jsem si i dělala test. Je pro mě nějaká rada? Možná bych zasloužila od někoho proplesknout, abych se vzpamatovala a vážila si toho, co mám a neřešila kraviny.

Jako.bych to psala já sama, ale ja beru HA a popravde je to od doby, kdy jsem dobrala 1. platicko, takze prikladam vinu prave pilulkam.
Jsem.na.MD a mozna je to opravdu tim. zabřednutim do stereotypu a zakotveni v situaci, ktera neni uplne to „pravy orechovt“,co by jsme chteli…
Ja osobne stradam po kontaktu a komunikaci s lidmi. S mimčem je to o moc omezený…

Aony
Závislačka 3035 příspěvků 09.01.17 08:28

A necekas mimino?:)

zuzkub
Kecalka 320 příspěvků 09.01.17 08:40
@Anonymní píše:

Mela jsem cca před rokem taky takové období. Asi to bylo stereotypem a nějakými problémy ve vztahu… Taky jsem sama sebe nepoznavala a stydela se za své výbušné, precitlivele chování. Na doporučení jsem šla k psycholožce a musím říct ze mi opravdu hodně pomohla. Už jsem zase ten relativně klidný a vyrovnany flegmatik :)

Heivka
Závislačka 3199 příspěvků 09.01.17 08:43

Moje babička si takhle diagnostikovala hyperfunkci štítné žlázy. Z ničeho nic se jeden den probudila s tím, že by ráda zabila dědu. Naštěstí šla k doktorovi a za měsíc na operaci a pak zase byla sama sebou. Nechala bych se komplet vyšetřit a všem doktorům zdůraznit tu zvýšenou nervozitu.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Sting a Shaggy jsou v Praze! Přiletěli s předstihem, nejspíš vyrazí na památky

Populární rockový zpěvák Sting je v Praze. V pátek ho čeká koncert společně s... číst dále >

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >