Jsem těhotná a přítel mě opustil

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 10:56
Jsem těhotná a přítel mě opustil

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Je mi 21 a jsem těhotná. Přítel který byl ode mě o 15 let starší, odešel jen se slovy že je to má věc. Na potrat jsem odmítla jít, prcek přece za nic nemůže. Nyní jsem v 11tt, bez práce a ještě k tomu na nemocenské. Musela jsem odejít s bytu, jelikož jsem na tom finančně špatně, takže jsem u rodičů. Ex přítel se mnou nechce vůbec komunikovat. Už je to druhy týden, co nezvedá telefon a nereaguje na smsky. Po nemocenské půjdu na brigádu, ale peníze stačit nebudou. Vůbec nevím na co mám nárok, o co si můžu zažádat. A musí mi přítel pomoci finančně alespon na výbavičku? Děkuji za rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aduš8
Závislačka 4121 příspěvků 14.03.19 10:59

Otec dítěte je povinnen přispět na výbavičku, schovávej si od všeho účtenky, platit alimenty na dítě a tebe do dvou let dítěte,pokud se nepletu. Jelikož bydlíš u rodičů, bude jejich příjem společně posuzovaný pro jakékoliv dávky, o které bys žádala.

pikola
Generální žvanilka 20464 příspěvků 14.03.19 11:02
@Aduš8 píše:
Otec dítěte je povinnen přispět na výbavičku, schovávej si od všeho účtenky, platit alimenty na dítě a tebe do dvou let dítěte,pokud se nepletu. Jelikož bydlíš u rodičů, bude jejich příjem společně posuzovaný pro jakékoliv dávky, o které bys žádala.

Ale to až po porodu, ne před ním, protože do té doby dítě právně neexistuje.. bohužel. Do té doby to bude muset zvládnout nějak sama

Aduš8
Závislačka 4121 příspěvků 14.03.19 11:05

@pikola to určitě, zvlášť pokud se bude cukat a nebude chtít přiznat svoje otcovství. Pak to půjde samozřejmě soudně a přičtou mu tam ještě další výlohy.

pikola
Generální žvanilka 20464 příspěvků 14.03.19 11:06

I když tady píšou i před, ale nevím, jak mu to dokážeš… https://www.vzory.cz/…vdane-matce/#…

hopsalka
Kecalka 390 příspěvků 14.03.19 11:09
@Anonymní píše:
Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Je mi 21 a jsem těhotná. Přítel který byl ode mě o 15 let starší, odešel jen se slovy že je to má věc. Na potrat jsem odmítla jít, prcek přece za nic nemůže. Nyní jsem v 11tt, bez práce a ještě k tomu na nemocenské. Musela jsem odejít s bytu, jelikož jsem na tom finančně špatně, takže jsem u rodičů. Ex přítel se mnou nechce vůbec komunikovat. Už je to druhy týden, co nezvedá telefon a nereaguje na smsky. Po nemocenské půjdu na brigádu, ale peníze stačit nebudou. Vůbec nevím na co mám nárok, o co si můžu zažádat. A musí mi přítel pomoci finančně alespon na výbavičku? Děkuji za rady.

tak samozřejmě budeš mít nárok, ale až po porodu, od všeho si schovávej účtenky, ať náklady pak můžeš doložit. Jinak na to, že mu táhne pomalu na 40 je to pěknej vykutáleneček, udělal si dítě, ale problém je to to tvůj, tak to je vtipný. Soud ho rychle vyvede z omylu.

Šarlota4
Extra třída :D 10800 příspěvků 14.03.19 11:17

Do porodu nebudes mit narok na nic.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9452 příspěvků 14.03.19 11:22

Do porodu máš smůlu, potom ho nech zapsat jako otce, bude platit alimenty, budeš mít rodičák a můžeš po něm zpětně požadovat polovinu nákladů na vybavu (ale nevím jak to je kdybys třeba kupovala věci zbytečně drahé, luxusni, ne úplně nutné apod) :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 11:25

Holky moc děkuji za Vaše rady. Jste hodné :* . A ano, na to že mu pomalu táhne na 40, se chová hrozně. Jeho ultimáta jakože bud já a nebo to dítě… Ze začátku chtěl dítě, pořád o tom mluvil. A nakonec odejde. Účtenky si určitě schovám. A po porodu to začnu řešit.

Lexter
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 3 inzeráty 14.03.19 11:44
@Anonymní píše: Holky moc děkuji za Vaše rady. Jste hodné :* . A ano, na to že mu pomalu táhne na 40, se chová hrozně. Jeho ultimáta jakože bud já a nebo to dítě… Ze začátku chtěl dítě, pořád o tom mluvil. A nakonec odejde. Účtenky si určitě schovám. A po porodu to začnu řešit.

Přeji hodně štěstí. :kytka:

lachtanice86
Echt Kelišová 7617 příspěvků 14.03.19 12:25

Jo ale až po porodu. Do porodu to musíš zvládnout sama.

zoidberg
Extra třída :D 12741 příspěvků 14.03.19 12:28
@Anonymní píše:
Holky moc děkuji za Vaše rady. Jste hodné :* . A ano, na to že mu pomalu táhne na 40, se chová hrozně. Jeho ultimáta jakože bud já a nebo to dítě… Ze začátku chtěl dítě, pořád o tom mluvil. A nakonec odejde. Účtenky si určitě schovám. A po porodu to začnu řešit.
Účtenky si schovej, ale moc velký vliv to mít nebude, na polovinu výbavičky nemáš automaticky nárok, jedině že by to soud rozpustil do výživného. Máš ze zákona nárok na výživné pro neprovdanou matku a úhradu nákladů spojených s těhotenstvím a porodem. Tam se nepočítá výbavička, ale třeba náklady na léky, vyšetření atd.
nostress
Extra třída :D 14680 příspěvků 14.03.19 12:51
@Anonymní píše:
Holky moc děkuji za Vaše rady. Jste hodné :* . A ano, na to že mu pomalu táhne na 40, se chová hrozně. Jeho ultimáta jakože bud já a nebo to dítě… Ze začátku chtěl dítě, pořád o tom mluvil. A nakonec odejde. Účtenky si určitě schovám. A po porodu to začnu řešit.

Bohužel, špatný výběr partnera. :? Zasloužil by nakopat zepředu.I proto mám názor, že děti se mají rodit až po svatbě. Pokud máš podporu ve svojí rodině, věřím, že to zvládneš. Držím moc palce.

Jessie_james
Ukecaná baba ;) 2220 příspěvků 14.03.19 14:06
@Anonymní píše:
Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Je mi 21 a jsem těhotná. Přítel který byl ode mě o 15 let starší, odešel jen se slovy že je to má věc. Na potrat jsem odmítla jít, prcek přece za nic nemůže. Nyní jsem v 11tt, bez práce a ještě k tomu na nemocenské. Musela jsem odejít s bytu, jelikož jsem na tom finančně špatně, takže jsem u rodičů. Ex přítel se mnou nechce vůbec komunikovat. Už je to druhy týden, co nezvedá telefon a nereaguje na smsky. Po nemocenské půjdu na brigádu, ale peníze stačit nebudou. Vůbec nevím na co mám nárok, o co si můžu zažádat. A musí mi přítel pomoci finančně alespon na výbavičku? Děkuji za rady.

Test otcovství, žaloba o výživné..

Saulus
Ukecaná baba ;) 1474 příspěvků 14.03.19 21:08

Sezen si pravnika, i kdyz na nej ted nemas. Zajdi na OSPOD, daji ti kontakt a poradi. Mas narok na vyzivne i na sebe. Bude to boj, ale delas to pro prcka. Drz se.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama