Jsou tiskařské barvy jedovaté?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
myšánek
Závislačka 3086 příspěvků 01.02.11 13:24
Jsou tiskárenské barvy jedovaté?

Malá se mi nějakou záhadou doplazila k DVD, které mělo natištěný povrch. Jedná se o vypalované CD a obrázek jsme na něj tiskly my. Jedná se tady a povrch, který se snadno rozpije. Malá to CD olízala, měla to trochu na puse a na špičce jazyka. Hned mě napadlo, zda ta barva není jedovatá. Na internetu jsem nic nenašla.
Sice jsem to CD olízala pro jistotu taky :lol: ( nedoporučuji, je to hořké :lol: ) abych věděla, kdyby jí bylo špatně. Ale stejně je to na nic, protože mě je už špatně, jen když myslím na to, zda ty barvy jsou škodlivé a zda jí to nemůže ublížit.
Nevíte někdo, zda se už vyrábějí všechny barvy bez škodlivin jako je anilin, olovo apod.? :roll:

Reakce:
asha
Nadpozemská drbna 29590 příspěvků 1 inzerát 01.02.11 13:35

No panejo, doufam jeste, ze jste doma samy 8-o :mrgreen: Myslim, ze vylozene jedovaty to nebude, ale zdravi prospesny taky ne. Byt tebou, zavolam na toxikologii, ted tu nemam odkaz, zkus Google.

Mari20
Závislačka 2822 příspěvků 95 inzerátů 01.02.11 13:48

číslo na toxikologické centrum je 224961111, zavolej tam a oni ti řeknou co a jak

neanonymní
Kecalka 460 příspěvků 01.02.11 14:19

Vyčteno z inkoustové náplně Canon (PG-50): obsahuje Glycerin a Diethylenglykol.
První je prakticky neškodný, je zastoupen kupříkladu v bublifucích, či kosmetice (mýdla, zubní pasty,…)
U druhého je to složitější - je toxický, nicméně jeho množství na nějakém obalu CD, který malá olízala, bude řádově nejvýše v mikrogramech, což na otravu stačit nebude.
Každopádně, jako projevy otravy se u této látky uvádí: „nausea, zvracení, průjem. Po vstřebání většího množství únava, poruchy CNS.“.
Tedy pokud by mělo být po mém: vypláchnout pusinu, nechat zapít a malou sledovat, zda nemá tyto příznaky, jinak nechat v klidu.

Samozřejmě to nevylučuje konzultaci po telefonu s toxikologem, či lékařem. :wink:

asha
Nadpozemská drbna 29590 příspěvků 1 inzerát 01.02.11 14:23

Diky za cislo, uz ho mam taky ulozeny! Myslim, ze tohle by mohlo byt i na strankach emimina.

Mmch. Misanku, uz prosimte neochutnavej nic, co tvoje dite, aspon nekdo musi zustat pri smyslech, kdyby cokoli!!! Takhle se z toho nejvys poto.. :mrgreen: No asi budes mit zajimavy den, tak hlavne vyvaznete v pohode! :hug:

myšánek
Závislačka 3086 příspěvků 01.02.11 22:39

Holky, moc vám děkuji. Na toxikologické centrum jsem nakonec nevolala, malou jsem sledovala a nejevila žádné známky, že by jí bylo třeba jen zle.
Já normálně neolížu všechno co malá :lol: , jen mě to napadlo z toho důvody, že bych rozhodně lépe poznala, když bude blbě mě, než jí z té barvy.
Známí mi taky říkali, že kdysi byly barvy jedovaté a malá jim snědla celou stranu novin. Pez problému jí vykadila a bylo :-D
Ještě jednou všem děkuji :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Taxikář si myslí, že vezl vrahy pumpařky Jany. Vytáhli na něj pistoli!

Nemilosrdná poprava usměvavé pumpařky Jany děsí nejen celé Mělnicko, policie... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >