Jsou to psí blechy?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Honey83
Závislačka 3605 příspěvků 05.10.14 20:38
Jsou to psí blechy ?

Dobrý večer, můžete mi holky prosím poradit, jestli jsou to psí blechy?
Dneska mi to dovezla čubina z chalupy od rodičů. Ale nevím, kde to chytila, protože s jiným psem tam do kontaktu nepřišla a byla jen na zahradě.
Těch černých „zrníček“ (asi vajíček)? měla několik desítek pod chlupy na kůži a těch potvor pár desítek. Ale neskákaly. :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34173 příspěvků 1 inzerát 05.10.14 20:41

@Honey83 Jsou. Poznají se nejlépe právě podle toho černého - to jsou hovínka. Honem odblešit.

Bessinka
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 05.10.14 20:43

@Honey83 Jj, to jsou blechy. Do styku s jinym psam ani prijit nemusi, staci projit mistem kde pred tim nejaky zablesenec prosel..

Honey83
Závislačka 3605 příspěvků 05.10.14 20:48

Děkuju za reakce.
Já si to myslela, jen mě zmátlo, že neskákaly. :D
No hned šla pod sprchu, dala jsem na ní šampón Orthosan a pak ještě postříkala Difusilem.
Tchýně mi říkala, že se válela po trávě ( dělá to vždycky, když je spokojená a blbne, tak se válí po zádech) a že tam během víkendu viděla asi 4 ježky. Tak to je taky možnost, že to chytla od nich. :)

H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 05.10.14 20:48

Ano, jsou to blechy psí. Ale ty na člověka nejdou, jak jistě všichni víme :)

Saffiraa
Závislačka 3913 příspěvků 6 inzerátů 05.10.14 20:48

Jj jsou, doporučuju vykoupat, a pak aplikovat Frontline, zabírá bezvadně! :mavam:

Bessinka
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 05.10.14 20:50

@Honey83 No jo jezci :mrgreen:, taky zname…

Honey83
Závislačka 3605 příspěvků 05.10.14 20:54

@H8N2O4S
ano prosím pěkně, víme. :)

Já se jen „lekla“, co to zase je. Je jí 4,5 roku a 2,5 roku pořád rešíme jen srst. :roll: Respektive drbání. Buď si pořád líže packy-bříška a zadek :zed: (přesto že je odčervená a žlázky vymačkaný),a „sáňkuje“. A taky se často drbe. ¨
Byli jsme s ní u vet.,aby vyloučila parazity pod kůží, to bylo negativní. Pak jsem měnili i granule, zda není třeba alergická na nějakou složku. Ale taky nebyla žádná změna.
Veterinářka říkala, že už to má nejspíš chronický.. :roll: Je ticho, a buď slyšíme lízaní pacek(až si vylíže chlupy u bříšek a pak ji to bolí :? a mažeme mastičkou) a nebo zabořenej čumák v zadku :oops:,jak si líže zadek!!! :cert: :zed: :lol: :lol:

Aspera
Generální žvanilka 21744 příspěvků 05.10.14 20:54

Jo tohle jsou blechy, jestli psí netipnu. Rychle odblešit a pak jí hlídej, jestli se jich fakt zbavila. My s nima bojovali dlouhou dobu. Vždy jsem je něčím zlikvidovali a za 3 týdny se objevili znova. Ze začátku měla Scalibor obojek (ten ze začátku fungoval, ale pak přestal netušíme proč. Nebylo to stářím obojku, měnili jsme ho po 4 měsících jak se má a nic), pak jsem jí vzali Frontlinem combo (obyčejný ani nezkoušej nemá to cenu). Combo fungovat asi 14 dní, pak se opět potvůrky objevily. Doma vše vystříkat biokillem nebo biotollem. Nakonec jsme koupili u veterináře tabletky proti blechám a konečně je klid, tak snad se už nevrátí.

Honey83
Závislačka 3605 příspěvků 05.10.14 20:55

@Bessinka
a to když byla mladší, tak na ně chtěla dorážet. :mrgreen: Rychle si to rozmyslela. :lol:

Honey83
Závislačka 3605 příspěvků 05.10.14 20:57

@Aspera
Budu to hlídat, děkuju za tip. Já ji pak po koupeli hned projela srst, a už se zdála bez, tak snad…! :think:
Zrovna jsem ji i dneska prala pelech, takže i to by měla mít čistý.

Medvídě30
Závislačka 2729 příspěvků 05.10.14 21:04

@Aspera tablety proti blechám? To slyším poprvé. Mohu vědět jaké?

Ginger.Rothstein
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 05.10.14 21:09

…ale ty na cloveka nejdou :lol:. Pardon - jen me to napadlo, jak to rikal pan Komárek :mrgreen:

Aspera
Generální žvanilka 21744 příspěvků 05.10.14 21:12

@Medvídě30 je jich víc, ale koupili jsme BRAVECTO. Jsou na tři měsíce a jsou i proti klíšťatům. Psová se smlaskla a koukala, jestli nedostane ještě jak jí chutnala. :) A hned ten den jsem jí vyčesala a už žádná živá blecha.

Petule030
Kelišová 5823 příspěvků 1 inzerát 05.10.14 21:35

Děkuji za poučení. Tohle černé svinstvo měla nedávno naše fenka, vyhryzala si lysinky, ale skákající blechy jsem neviděla. Už tohle měla i loni. Myslela jsem, že to černé jsou taky nějaké potvůrky, takže tak jako tak šla pod sprchu… :andel:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >