Jsou tu koňařky?

941
15.10.20 08:09

Jsou tu koňařky?

Ahoj,

potřebovala bych poradit :) Mám kobču, která přibírá jen ze vzduchu, momentálně je na pastevku (musí být, box nezvládá) bez příkrmu a i tak vypadá jak koule, jezdí 4×- 5× týdně. Chtěla bych jí na zimu pořídit nějaké vitamíny, které se nemusí míchat s jádrem, ideálně ve formě granulí, nebo co já vím třeba tyčinky :D
Máte někdo nějaký tip?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
401
15.10.20 08:17

Prodej se na fejsu do skupiny koně venku…tam ti poradí urcite

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1224
15.10.20 08:25

Tak o tomhle bych se poradila s veterinářem. Nevyhledával bych rady na FB, kde je každá druhá odborník přes koně a často, když čtu co tam doporučují, nestačím zírat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
941
15.10.20 08:30

@Petra67 Přidám se :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
15.10.20 08:31

Ahoj, mam valacha se kterym celozivotne bojuju s nadvahou. Bez prikrmu, nez travy, 24/7 venku, aktivne pracuje 5-6 × tydne a i presto… pokud se nedari i vas zhubnout, zkus si neco nastudovat o IR (inzulinova rezistence), byva to cim dal castejsi. Jinak jako doplnek vitaminu a mineralu za sebe doporucuji od Eggersmann kosticky - nemusi se s nicim michat, staci dat denne 4-6 kousku (dle vahy) a pokryje to denni potrebu. Za sebe muzu doporucit, prechazela jsem z praskoveho MinVin od Dromy a efekt byl na srsti opravdu znat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
941
15.10.20 08:32

@alena1995 Máme udělané rozbory takže vím, že potřebuje přidat selen jinak hladiny ostatního ok. Naše veterinářka je skvělá, ale tím pádem bohužel i dost vytížená a nechtěla jsem jí s tím otravovat, ale asi ji zavolám :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
941
15.10.20 08:33

@eeevvv Skvěle kouknu na ně díky! :) o IR si to nastuduju :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
15.10.20 08:36
@Zástavanda píše:
@eeevvv Skvěle kouknu na ně díky! :) o IR si to nastuduju :kytka:

Usnadnim vam hledani, mam tyto :
https://www.feedshop.cz/…eral-bricks/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
941
15.10.20 08:37

@eeevvv Jste skvělá už mám objednáno! :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.10.20 08:56

Taky mám tlustého koně. To zvíře stojí na pilinách, chodí do výběhu, sena dostává rozumně a granulí fakt málo. Bojuju s jeho tloušťkou už asi patnáct let a fakt nikdy nebylo období, kdy by to byl štíhlý koník, vždycky buď větší nebo menší koule. Co je teď starej, přidáváme mu Geloren, jsou to takové gelové kostičky s hyaluronovou kyselinou, aby ho nebolely nožičky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1047
15.10.20 09:24

A co upravit práci? Odborné a správné vedené lonzovani dokáže aktivovat správně svalové skupiny a koně nádherně nasvalit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
15.10.20 11:19

@Pruhovaný_mýval
Geloren muze byt fajn na podporu kloubu, ale popravde neznam jedinneho kone, co by to zral. My to zkouseli 20 konim za staje a nezral ho nikdo. V zadnem zradle, ani v ruznych formach upravy. Nicmene neni to nahrada za min/vit doplnky, je to k promazani kloubu.
@Alriga
Jinak s konmi to je jako s lidmi, kazdy ma jiny metabolismus a clovek se muze treba stavet na usi a jeden nezhubne, zatimco jiny s polovicni praci a vic krmeni bude mit stavbu jako atlet.
Treba muj valach opravdu maka, je trenovan pod jednim z nejlepsich evropskych treneru, takze se nebojim, ze by nemel kvalitni pripravu a toho míšu proste ma cely zivot :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.10.20 14:02

@eeevvv můj to žere, no. Ale ten by sežral i mrtvolu, kdyby na ni někde narazil. Pak je taky otázka, co přesně zakladatelka chce, že jo, když tomu koni v podstatě nic nechybí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
941
16.10.20 05:47

@Pruhovaný_mýval Ona je to mlaďoška, není úplně mega tlustá, ale pupek propstě má :D Na ten Geloren jsem teda taky slyšela, že ho koně moc nechtějí a ona je mlsná koza, nechce mi ani bylinky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
941
16.10.20 05:48

@Alriga Dvakrát týdně maká v kruhovce, ona nasvalená je (začíná být mám jí tři měsíce), ale má prostě pupek no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama