Kalná moč

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 08.12.17 14:12
Kalná moč

Zdravím děvčata,

omlouvám se za pikantní téma, slabé povahy nečíst :lol:
Všimla jsem si, že večer (kolem osmé hodiny a později) mám kalnou moč, až neprůhlednou, barva spíš bílá, stalo se mi to teď třetí den po sobě. Ráno je normálně žlutá, jako obvykle a během dne bledne, vypadá normálně, průhledná, nezapáchající… a večer najednou tohle :think: Nic mě nebolí, snažím se dodržovat pitný režim, jsem trochu nastydlá, ale nic strašného.
Dostala jsem od mamky nějaké vitaminy, béčko, déčko, céčko… nic extra, tak jsem si říkala, jestli se močí nevylučuje, co tělo nepotřebuje, ale nevim. Nemáte někdo zkušenost?
Příští týden jdu shodou okolností na preventivní prohlídku, takže doktorovi řeknu… ale vrtá mi to hlavou.
Ještě dodám, že na záněty močového měchýře jsem nikdy netrpěla, ani problém s ledvinami jsem nikdy neměla.

Reklama

Reakce:

Ou
Závislačka 4750 příspěvků 08.12.17 14:57

Světlá barva je od toho, že pijete hodně vody. Přes noc spíte, takže moč neředíte a zůstane žlutá. Takže světlá barva je v pořádku. Respektive úplně průhledná moč může ukazovat na to, že možná pijete až moc. Dlouhodobě to může dělat hokej v minerálech, zejména pokud držíte nějakou dietu, omezujete solení a tak. Stačí pít o něco méně.

To zakalení už je neběžné - je nejpravděpodob­nější, že buď máte nějaký počínající slabý zánět - ať už v močových cestách a nebo gynekologický. Na té preventivní prohlídce se o tom zminte - doktor by vás měl poslat nabrat vzorek. To že to zrovna nebude večer nevadí, případné zánětlivé znaky by tam stejně byly vyšetření ukázalo.

Pokud nechcete čekat, tak si ještě dneska zajděte někam do zdravotnických potřeb a kupte si diagnostické papírky a jeden pak večer počůrejte. Před tím se zkuste důkladně omýt, ať případná kontaminace nemění výsledky. K papírkům je přiložený návod a taky orientační vyšetření.

vertunka
Závislačka 4368 příspěvků 08.12.17 15:43

Rekla bych pocinajici zanet. Pokud nic nepali a bricho neboli, tak bych nasadila brusinky a urologicky caj. Tim clovek nic nezkazi.

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 08.12.17 19:48

@Ou Moc děkuji. Jo, že je moč ráno žlutá a pak zprůhlední vím, že je normální, ale ten kal už ne. Mě hlavně zaráží, že je to jen večer, jinak nic. Přijde mi, že dnes je to méně, ale ještě uvidím, každopádně jsem koupila urologický čaj a zítra zkusím ty papírky, lékaři to určitě řeknu. To jsem teda zvědavá :think:

@vertunka Díky, zkusím :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Legendární pražský DJ Loutka zemřel ve věku 51 let. Oběsil se!

DJ Loutka, občanským jménem Michal Maudr, je po smrti. Houseový dýdžej,... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama