Reklama

Kam na diagnostiku PAS v Praze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 08:04
Kam na diagnostiku PAS v Praze

Maminky,

prosím o doporučení, kam v Praze na diagnostiku PAS. Máme podezření u syna, necelé 4 roky, na nějakou lehčí formu (Asperger). APLA/Nautis znám, ale je i někde jinde možnost kvalitní diagnostiky, třeba s kratší čekací dobou? Pokud půjdem do APLA, jedná se jen o diagnostiku, nebo s námi pak budou případně i nějak dále pracovat (zejména nějaké konzultace a doporučení, jak se synem pracovat, jak řešit konkrétní problémy)? Pokud by syn například do budoucna potřeboval asistenta ve školce/škole, na žádost stačí taky „papír“ z APLA?

Děkuji předem za doporučení.

Reklama

Reakce:

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1188 příspěvků 19.12.16 08:25

Zkuste Motol, tam se na PAS také specializují.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 08:41

@Petrusska007 O Motole jsem taky četla - máš prosím osobní zkušenost? Jaké jsou tam čekačky? A ty ostatní věci - je možnost nějakých konzultací a porad pro nás pro rodiče, pokud se PAS potvrdí? A je nutná tam žádanka od pediatra? Moc se mi nechce to s pediatričkou řešit, je to totiž naše vzdálenější příbuzná a my zatím nechceme, aby se to v rodině řešilo…

MarketaJ
Závislačka 4242 příspěvků 19.12.16 09:09

Pak ještě Krč. Konkrétní doporučení nemám, ale všechny ty psycholožky jsou tam dobrý. Bohužel Krejčířová už nebere. Sice se neorientují přímo na PAS, ale na všechny vývojové vady, ale jsou tam fakt dobří. Pak je ještě dobrá Magdalena Nováková, ale k té chodí hlavně děti s podezřením na dysfázii. U té jsme byly my.

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1188 příspěvků 19.12.16 09:30

S Motolem nemám osobní zkušenost, my byli od šesti let v péči pedopsychiatra kvůli medikaci na ADHD a konečnou diagnostiku i diagnózu na Aspergera máme v jeho osmi letech z APLA. Možná zkusit nějaké SPC nebo PPP, které se zabývá předškolními dětmi. Každopádně si stejně myslím, že v jeho věku je jeste na diagnózu brzy :think:

Nikol79
Kecalka 142 příspěvků 19.12.16 09:51

Krejčířová už nebere. Z Motola mam zkušenost, že jsme tam tyden leželi, proběhly ruzna vyšetření a nakonec nás odkazali na APlu, takže k ničemu.
Doporučuji PhDr. Opekarovou z SPC Chotouňska, kratší čekací lhůta a skvělý přístup jí i jejích kolegyň.
Pokud dostanete dg.PAS, pak můžete využívat služeb APLA, myslím, že jejich ranou péči, už jen pri podezření, dále vám může pomoci před diagnostikou Diakonie Stodůlky a jejich raná péče, dámy jsou opravdu fajn. a koho můžu velmi doporučit, ale je to již více finančně náročné, je Centrum terapie autismu paní Romany Straussové.

Nikol79
Kecalka 142 příspěvků 19.12.16 09:52

Pozor v jeho věku není na diagnozu určitě brzy!!!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 10:13

Děkuji. Já si právě taky myslím, že v jeho věku už není na diagnostiku brzy. Kdyby nás vzali třeba za půl roku, tak už mu bude čtyři a něco, a ta diagnostika nějakou dobu asi taky potrvá, předpokládám, že to nebude jen o jedné návštěvě. Chtěli bychom mít alespoň trochu jasno, než bude předškolák a pak školák, např. pokud by potřeboval asistenta, nějaký individuál, apod., abychom to pak nešašili na poslední chvíli. Nemyslím si, že by mu hned dali diagnózu, nepřipadá mi vůbec jako jasný Aspík, na druhou stranu spoustu projevů a problémy má a teď už si nemyslíme, že by z toho jednoduše vyrostl. Máme podezření už tak od 2 let, myslím, že už není na co čekat. Navíc po tomhle víkendu, kterej byl fakt náročnej, už máme pocit, že to sami nezvládneme a už to potřebujeme se s někým poradit.

Nikol79
Kecalka 142 příspěvků 19.12.16 10:18

Přesně tak, ať je to dg. PAS nebo opravdu jen v uvozovkach dysfázie nebo adhd, tak je třeba vědět co, čím dříve tím lépe a dle toho s ním pracovat. Pomůžete vzájemně jemu i vám a pochopit spoustu věcí proč to tak je.
Držím palce!

maminka189
Kelišová 5246 příspěvků 19.12.16 11:02

My mame zkusenosti z Motolem.Byli jsme tam pet dnu a odesli jsme u diagnozou. Posledni den dceri delali MR v celkove narkize, coz se mi moc nelibilo…

Cekacka tam je rok

Male byli necele tri roky kdyz byla diagnostikovana

smutná máma
Závislačka 4864 příspěvků 71 inzerátů 19.12.16 11:17

Já mám zkušenosti s Krčí i Motolem, ale před 11 lety. Měla jsem autistu :(.Nyní máme 2 letou dcerku a opět se mi to nezdá. Jdu už na vyšetření teď po 2.roce věku. Doporučili nás přes APLU.Jdu pro to něco hned dělat. Jestli vám jsou 4.,tak na diagnostiku rozhodně pozdě není. Čekačky jsou veliké.

MarketaJ
Závislačka 4242 příspěvků 19.12.16 11:35

Ve čtyřech letech je na diagnostiku tak akorát čas. Takže se objednejte, opravdu se hodně dlouho čeká, klidně i těch půl roku. My jsme měly štěstí a šly jsme za dva měsíce, protože paní doktorce někdo vypadnul. Zatím bych zkusila nějaký to SPC, v Praze je třeba dobrý Tyršovka nebo my chodíme do Milánský v Měcholupech. Jako první nástřel by to asi stačilo, že by vám právě poradili, jak se s ním naučit jednat a nezbláznit se. Ono dítě s dysfázií je taky výživný. V určitý fázi se Ela chovala jako velice slušnej autista, ještě teď má některý libůstky, ze kterých rostu.

Nikol79
Kecalka 142 příspěvků 19.12.16 11:39

@smutná máma držím palce! já jsem ted těhotná a strašně se bojím, aby se to neopakovalo..:o(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.17 22:46
Je Nautis jen pro PAS?

Maminky, oživuji diskuzi a chci se poradit. Po dlouhém čekání na nás přišel termín na vyšetření v Nautisu / Aple. Dceři je pět let, dle vyšetření psychiatra z minulého měsíce je u ní podezření na ADHD a vývojovou dysfázii. Dávno před tím, než ji psychiatr viděl, objednala jsem ze svého vlastního popudu do Nautisu. Co mě k tomu vedlo? Neobvyklé a intenzivní pohybové stereotypie (přetrvávají dodnes) a svérázné vyjadřování (dnes už to přisuzuji té VD). Ve třech letech se absolutně nezajímala o děti ani o své mladší sourozence (dvojčata - v jejich roce např. nevěděla, jak se jmenují, natož aby o ně „pečovala“ - vůbec ji nezajímali), komunikovala v naučených větách, odpolechnutých z pohádek, měla řadu rituálů apod. To nás vedlo k zvažování PAS. Nicméně od té doby udělala velký pokrok, dnes si se sourozenci vesele hraje, do školky chodí ráda, je empatická, mazlivá, má velkou fantazii. Proto zvažuji, že ten dlouho očekávaný termín v Nautisu zruším, protože podle mě se u ní jedná o individuální nezralost / ADHD/ VD. Chci se předtím s vámi poradit, zda v Nautisu dokáží kvalitně diagnostikovat i jiné poruchy, než PAS. Pokud sledují hlavně PAS, byla by taková návštěva pro nás spíše nadbytečná. Snad se vyjadřuji srozumitelně. Děkuji za vaše názory a omlouvám se za anonymitu - inzeruji zde vč. uvedené adresy, tak kvůli dceři.

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1188 příspěvků 31.05.17 09:46

Určitě bych tam šla, už kvůli nástupu do školy a případnému asistentovi. Syn se choval podobně, vývoj ve velkých skocích, i když se nam jeho vývoj nezdál, neměli jsme srovnání a nechali to být (s tím, že je jen nevyzrálý a ve škole dospěje). No, skončilo to bojem se školou, už v první třídě, diagnostikou Aspergerova syndromu a následně IVP, asistencí ve škole a medikací. I přesto, že má PAS, tak se taky cca od šesti let mazlí, komunikuje a rád hraje s kamarády. Projevy PAS jsou různé, raději bych tam šla už pro klid duše. Kdybychom to my udělali ještě před nástupem do školy, ušetřili bychom si my, škola a syn spoustu nervů. Takze asi tak ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama