Kam na navazující studium po studiu cestovního ruchu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kacenka205
Povídálka 14 příspěvků 19.03.19 08:38
Kam navazující studium?

Ahoj holky, potřebovala bych znát něčí názor, pohled na věc.
Vždy mě bavily jazyky, literatura, lákalo mě i divadlo. Po studiu na gymplu jsem šla ale na cestovní ruch - bakalářský obor. Dodnes si to vyčítám, o to více, že mě čekají za měsíc státnice. Celou základku jsem měla problém se zeměpisem, talent na to nemám, ale šla jsem zkrátka sem. Bylo to blízko, vzali mě, bez matematiky, hodně cizích jazyků, zvítězila lenivost. Celé tři roky jsem se trochu trápila, ačkoliv nebyla škola jen o geografii, nebyla mi blízká. Ale jsem dříč, vždy jsem se na vše nadrtila a dál proplouvala.
Teď jsem ale tak trochu v háji, kam na navazující studium. Překladatelství studovat nemůžu, všude mi odepisují, že to není navazující obor pro mou ekonomii a cestoví ruch. To samé peďák -aj/čj, ačkoliv ve volném čase už 4 roky doučuji tyto jazyky, nemám pedagický základ, který bych si musela dodělat za nějakých 50 tisíc. Ha.
Podobně je to s obory jako žurnalistika a média, je to prostě „navazující“, takže mě ze studijního oddělení vždy přijde email, že obor není pro mě.
Pracuji ještě externě jako redaktorka, ale to nikoho taky nezajímá.
Takže mi zbývá buďto soukromá škola v oboru Média (120 tisíc!) a nebo si to „Vyžrat“ a pokračovat v ekonomii na stejné škole.
Neřešila jste některá podobnou situaci? Co byste dělaly?

Reakce:
jenny.fields
Nadpozemská drbna 26264 příspěvků 19.03.19 08:53

Rozhodovala bych se podle toho, co chci delat. Učit? Tak si zaplatit 50 tis, pokud nechces jit do prvaku. Neco jineho? Makat a jit na kombinovane studium od prvaku.

vannilka
Stálice 95 příspěvků 19.03.19 09:08

A začít úplně od začátku dalšího Bc nebo Mgr?

Ou
Kelišová 6944 příspěvků 19.03.19 10:09

To že ti ze studijního něco odepíšou, neznamená že tě nevezmou, pokud uděláš velmi dobře přijímačky. Jen prostě musíš zazářit.

Kazimíra Olejovka
Kecalka 442 příspěvků 19.03.19 11:40

@kacenka205 Jestli můžu poradit, nepokračuj na ekonomii, když to není to, co by jsi chtěla. Rovněž nedoporučuju soukromé VŠ. Buď si dodělej pedagogický základ, nebo jdi znovu na Bc.
Většinou na navazujícím studiu je podmínkou přijetí (krom úspěšných přijímaček) také splnění požadavku určitého oboru - mít Bc. vzdělání v určitých oborech a zároveň, pokud to vzdělání nemáš, dělají se nějaké rozdílové/vyrovnávací zkoušky. Informuj se na to!

Váš příspěvek
Reklama