Kam v Londýně?

689
23.4.21 09:21

Kam v Londýně?

Ahoj, chystáme se v létě na kratší dovolenou do Londýna (děti nemáme). Má někdo nějaké tipy, kam se určitě podívat, kromě těch „proflaknutych“ míst jako Tower Bridge atd.? Třeba nějaká méně známá památka /atrakce, kde se vám líbilo? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
SAJ
9053
23.4.21 09:42

Kew - tam se chci vrátit, Camden (ten miluju), parky, lanovka přes Temži, Borough Market.

Příspěvek upraven 23.04.21 v 09:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21125
23.4.21 09:43

Jela bych hned. Národní galerie na Trafalgar square, tam jsem si to užila. Leonardo, Botticelli a hlavně sbírka impresionistů. Nezapomenutelný zážitek. :srdce: A čínské restaurace v Chinatown.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
9053
23.4.21 09:44
@divine woman píše:
Jela bych hned. Národní galerie na Trafalgar square, tam jsem si to užila. Leonardo, Botticelli a hlavně sbírka impresionistů. Nezapomenutelný zážitek. :srdce: A čínské restaurace v Chinatown.

Ano, bože, kéž se tam zase brzy dostaneme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
23.4.21 10:07

Určitě Natural history museum - vstup je zdarma, jen musíte předtím booknout lístky, stejně tak Sky garden - krásný výhled na Londýn a kavárna s nejlepšími muffiny, co jsme jedli - a opět zdarma, jen je nutné booknout předem. Londýn je naše srdcovka, jak to půjde letíme. Minule jsme nestihli studia HP, takže plán je jasný :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21125
23.4.21 10:18

@SAJ Měla jsem jet loni v březnu a už byly zavřené hranice. Měla jsem zaplacené studio Warner Bross. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
9053
23.4.21 11:12
@pajinaa píše:
Určitě Natural history museum - vstup je zdarma, jen musíte předtím booknout lístky, stejně tak Sky garden - krásný výhled na Londýn a kavárna s nejlepšími muffiny, co jsme jedli - a opět zdarma, jen je nutné booknout předem. Londýn je naše srdcovka, jak to půjde letíme. Minule jsme nestihli studia HP, takže plán je jasný :).

Natural history museum je boží, ale bylo tam strašně lidí. Jako fakt strašně - hlavně děti fůůůůj. (Rozdíl mezi pedagogem a pedofilem znáte, ne? Pedofil má ty děti opravdu rád…) Spíš bych doporučila British Museum - já se tam jela podívat na Rhind Mathematical Papyrus (hajzli ho měli v depozitáři a vystavovali jen nějaké nezajímavé knihy mrtvých…) :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
372
23.4.21 11:38

V Londýně jsem byla dvakrát a přesto mě ani jedinkrát zrovna nenadchnul. Nicméně když už bych měla něco vypíchnout, tak se mi líbil památní princezny Diany. Bylo to v létě, takže po náročném dni super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
23.4.21 12:31

@SAJ My tam byli v říjnu a naštěstí v pohodě, dokonce byli i místa, kde jsme byli úplně sami - asi hlavně díky počasí, poněvadž na Londýn bylo neobvykle krásně, tak narváno bylo kolem všech venkovních atrakcí :), ale s malým dítětem bych tam rozhodně nelezla. Jinak ještě určitě doporučuju prohlídku toho profláklého Tower Bridge - protáhnou vás od strojovny po skleněné patro a je to prostě zážitek. A hned kousek je křižník HMS Belfast, kde tedy strávíte nejméně 3 hodiny, ale opět TOP. No..je toho prostě hodně :). My byli naposledy na 4 dny a stihli jsme tak půlku plánu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
830
26.4.21 01:09

Portobello Road Market v londýnské čtvrti Notthing Hill, takový lepší bleší trh.
určitě bych doporučila Covent Garden Market, procházkou směrem k Leicester Squire až kPiccadilly Circus.
Leadenhall Market moje srdcovka, natáčel se tam také Harry Potter.
Za návštevu urřitě stojí i vlaková stanice Kings Cross má zajímavou architekturu, také se tu nachází nástupiště 9 3/4 věnováné Harrymu Pottrovi.
Líbila se mi také galérie Tate Modern, Milenium Bridge spojuje břehy Temže u St. Paul Cathedral a galerie Tate Modern, slouží pouze pro pěší chodce.
Zajímavé je Observatory Greenwich+Cutty Sark, Windsor Castle, Kensington palace a Hampton Court Palace.
Muzeum Sherlock Holmes lze navštívit v domě na Baker Street.
Victoria and Albert Muzeum, je v blízkosti Science Museum a Natural History Museum. Kousek dál je Royal Albert Hall pořádájí se tam koncerty a věnovaná je princi Albertovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
689
27.4.21 17:01

Všem moc díky za tipy :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9480
27.4.21 17:16

Parky a pak jen tak courat ulicema. Treba ctvrt Victoria gardens je nadherna! Ach jo, Londyn je laska. <3

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat