Vybrzdeni / nevybrdeni ?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.4.21 22:22

deni / nevy

Zdravím, měl jsem takovou nepříjemnou zkušenost… Po cestě domů jsem narazil na jednu paní za volantem… Co měla velký problém mě nechat v klidu najet na dálnici a tak trochu mě omezovala v nájezdu (zrychlovala tak aby byla stále vedle mě).. Nechal jsem ji tedy pokračovat v jízdě… Po úspěšném nájezdu jsem se zařadil za ní a následovně jsem ji začal předjíždět… Při předjíždění jsem ji naznačil že je tak trochu blbá… A pokračoval v jízdě… Paní se zapojila za mě a přidala blikání dálkovými světly… Já jsem pokračoval dále, ale následně jsem si všiml že už překračují rychlost a tak jsem přibrzdil.. A to je právě ono… Pak jsem si říkal, aby to nebylo bráno jako „vybrzdeni“… Mám jen přední kameru, tak že vše co bylo zamnou nemám natočené… Když jsem zpomalil tak paní nebyla na mě úplně nalepená, ale měla standartní odstup… Předpokládám že jsem ji nijak neohrozil, jen potom co předváděla, jsem přestal vnímat rychlost a nechte jsem být změřen PČR… Může toto být bráno jako vybrzdeni?? Díky za informace

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16079
11.4.21 22:29

Ale paní mela přednost na dálnici, není její povinnost tě pustit. Ty se tam mas zaradit az je to bezpecne. Vybrzdeni je když dupnes prudce na brzdu, že to ten za tebou tak tak dobrzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27364
11.4.21 22:36

Ty máš na dálnici najet bezpečně, tedy nesmíš ohrozit ostatní. Proč by ona měla kvůli tobě zpomalovat nechápu. Sám se nedokážeš ovládat a místo toho, aby jsi se věnoval řízení, tak na ni gestikuluješ. Příště si hoď mokrej hadr na hlavu a chovej se na silnicích slušně. Takový týpky fakt miluju…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
11.4.21 22:41
@Janli píše:
Ty máš na dálnici najet bezpečně, tedy nesmíš ohrozit ostatní. Proč by ona měla kvůli tobě zpomalovat nechápu. Sám se nedokážeš ovládat a místo toho, aby jsi se věnoval řízení, tak na ni gestikuluješ. Příště si hoď mokrej hadr na hlavu a chovej se na silnicích slušně. Takový týpky fakt miluju…

No chtěl bych to uvést na pravou míru ještě… Jednalo se o úsek kde je 80km… Při nájezdu jsem měl něco přes 80 km a byl jsem dostatečně před paní… Připojovací pruh byl opravdu dost dlouhý… Paní jela nějakou chvilku dal za mnou a šlo vidět jak tomu přidává a dostává se na moji úroveň a tam zůstala i když jsem ubral na plynu.. Vím že má přednost.. ale také nemá přidávat a ubírat a tím mi bránit v nájezdu…

Příspěvek upraven 11.04.21 v 22:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
11.4.21 22:41
@Janli píše:
No chtěl bych to uvést na pravou míru ještě … Jednalo se o úsek kde je 80km… Při nájezdu jsem měl něco přes 80 km a byl jsem dostatečně před paní… Připojovací pruh byl opravdu dost dlouhý… Paní jela nějakou chvilku dal za mnou a šlo vidět jak tomu přidává a dostává se na moji úroveň a tam zůstala i když jsem ubral na plynu.. Vím že má přednost.. ale také nemá přidávat a ubírat a tím mi bránit v nájezdu…
@JancaS84 píše:
Ale paní mela přednost na dálnici, není její povinnost tě pustit. Ty se tam mas zaradit az je to bezpecne. Vybrzdeni je když dupnes prudce na brzdu, že to ten za tebou tak tak dobrzi.

No chtěl bych to uvést na pravou míru ještě… Jednalo se o úsek kde je 80km… Při nájezdu jsem měl něco přes 80 km a byl jsem dostatečně před paní… Připojovací pruh byl opravdu dost dlouhý… Paní jela nějakou chvilku dal za mnou a šlo vidět jak tomu přidává a dostává se na moji úroveň a tam zůstala i když jsem ubral na plynu.. Vím že má přednost.. ale také nemá přidávat a ubírat a tím mi bránit v nájezdu…

Příspěvek upraven 11.04.21 v 23:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
11.4.21 22:43
@Janli píše:

Jinak jsem jen reagoval s roztaženou dlani… Jako oco jí šlo… Nic víc nic míň.. to jak je to s pravidly vím,.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59858
11.4.21 22:45

Uvect, spomalyl, výdet… 🙉 🙈.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27364
11.4.21 22:45

@PitSou takže jsi měl buď přidat, aby jsi najel před ní v dostatečné vzdálenosti nebo přibrzdit, když už byl ten úsek tak dlouhý. Ne jet vedle ní a dodržovat osmdesátku. A hlavně jsi na ni neměl gestikulovat a vyvolávat zbytečně konflikt. Nikdy nevíš, jaký psychouš sedí v tom druhým autě, pak jsou úplně zbytečný nehody. Máte máslo na hlavě oba dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11568
11.4.21 22:48

O co jí šlo. Může mít špatnou zkušenost, může být nakrknutá a vylévat si to blbě, mohla tě nevidět. Hele, pusť to z hlavy - když se budeme navzájem takto mstít na silnici, jenom budeme rozsévat agresi, což mi v této době přijde úplně zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4084
11.4.21 22:55
@Kelsey píše:
Uvect, spomalyl, výdet… 🙉 🙈.

To je telefonem.

Asi ridis, jako pises. Bud rad, ze jste to oba prezili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
11.4.21 23:23

Chtěla tě pozvat na rande tím blinkanim. A tím že jsi jí to naznačil roztaženou dlani :mrgreen:

Příspěvek upraven 11.04.21 v 23:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2152
11.4.21 23:27

Co znamená, že jela za tebou a blikala? Nejel jsi třeba v levém pruhu? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41225
12.4.21 05:42
@PaníBovaryová píše:
O co jí šlo. Může mít špatnou zkušenost, může být nakrknutá a vylévat si to blbě, mohla tě nevidět. Hele, pusť to z hlavy - když se budeme navzájem takto mstít na silnici, jenom budeme rozsévat agresi, což mi v této době přijde úplně zbytečné.

No, ono to mozna bylo ponekud agresivnější od nej. A tedma strach, aby se ve zprávách neobjevilo video, pomerne casto seto stava. A policie potom dohledava a tresta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
12.4.21 06:10
@Maja25 píše:
Oběma bych vzala řidičák a poslala na psychotesty. :mrgreen:
Nechápu lidi co mají potřebu troubit, blikat, házet rukama a já nevím co všechno.
Přesně tohle chování mě vytáčí na dálnici a v Praze.
Když na mě někdo tohle zkouší. Popravdě to se mnou nehne a přijde mi to vtipné. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A čím víc jsem v klidu, tím víc to ty psychopaty za volantem rozhodí. Jinak k vybrzdovani. Zažila jsem ho jak ve městě, tak na dálnici směr Praha. A bohužel ne jednou. :nevim:
Není to o tom, že jednou dupnes na brzdu. Je to o tom, že řidič několikrát dupne na brzdu a omezuje řidiče za sebou. Když ho třeba chce předjet, tak před ním klickuje, zrychluje a pak slapne na brzdu.
To že dupnes jednou na brzdu a auto za tebou musí také dupnout na brzdu neni vybrzdovani. Jelikož auto za tebou má mít dostatečny odstup, aby při takové situaci v klidu zvládlo také zabrzdit s dostatečnou vzdálenosti.
Ale u vybrzdovani to tak není. Řidič před tebou tě tak omezuje v jízdě, že jsi rád, že dokážeš alespoň nějak bezpečne jet. Nekdy to lidi donutí i zastavit. :nevim:
Takže můžeš být v klidu. I kdyby paní měla kameru a dala to na PČR, tak oni vědí, tedy doufám, jak vypadá záměrně vybrzdovani. ;)
Jinak kdybych měla dávat na PČR všechno, co vidím na silnici, tak bych tam byla několikrát do týdne. :mrgreen:
Lidi se mají na silnici chovat ohleduplně. A ne jako zvířata. :nevim:
Chápu, že člověka dokáže něco vytočit. Tak si třeba zanadavam, ale abych na někoho blikala atd… Myslím, že to už je ukázka toho, že se ani jeden z vás neumi sebeovladat. :nevim: Tak bych Vám oběma na rok vzala řidičák a poslala na kurz sebeovládání. :mrgreen:

No to je sice pěkné… Ale blikala ona ne já :)… Právě že jsem. situaci řešil co nejvic v klidu.. Kdybych to řešil jak rapl, tak budu troubit, řvát, blikat a nevím co ještě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
12.4.21 06:14
@vokishka píše:
No, ono to mozna bylo ponekud agresivnější od nej. A tedma strach, aby se ve zprávách neobjevilo video, pomerne casto seto stava. A policie potom dohledava a tresta.

Jste tam byla? Mě teda reknite jakou by to mělo logiku, kdybych někoho ohrožoval úmyslně… Tady lhal a utěšoval se nad lži? Asi žádnou že. Proto ten dotaz kdy to je vybrzdeni a kdy ne.. Je tak šílená doba že se člověk boji přibrzdit… Aby to nebyl hned umysl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat