Jak dlouho vozíte děti do školy?

342
7.4.21 16:26

Jak dlouho vozite deti do skoly?

Ahoj. Budeme se zanedlouho stehovat, je to trochu komplikovane, muj muz je u armady a vsechno se to vyrizuje pres ne, ja nic moc delat nemuzu. Mame tri deti a jedina me prani je, nejezdit vic jak 20 min autem do skoly. Muj muz si mysli, ze bych mohla i vic ale respektuje to, jeho spolupracovnici mu ale rekli, ze stejne jsem doma tak je muzu i del vozit :roll: ale mi jde spis o to, ze co kdyby bylo jednomu blbe a musela bych ho rychle vyzvednout, jedno dite bude nemocne a budu ho muset maroda tahat sebou, nebo bude mit dcera ve skole konec o par hodin pozdeji nez tu druzi ve skolce… to budu jezdit 3 krat tam a zpatky…? Nevim, zda se mi to dost i ta pul hodina, ted mame skolku 10 min pesky a to mi staci :) tak by me zajimalo, jak dlouho vezete deti do skoly vy? a kdo del, da se to? Urcite je nenecham jezdit Autobusem ty prvni roky. A jeste jestli chceme domecek se zahradkou tak budu muset jezdit vice.. kdybychom se nastehovali do bytu ve meste tak by to asi tak dalekp nebylo. Takze neco za neco :?
Dekuji za odpovedi

Příspěvek upraven 07.04.21 v 17:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21171
7.4.21 16:35

Skolka je ve vesnici a skola deset minut autem nebo 15-20 minut busem dle toho, kde vsude stavi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15039
7.4.21 16:37

Teď je škola 10minut pěšky. Předtím to bylo 15min autem nebo 20minut MHD

Edit. A školu jsem vybrali tak, aby z ní měl chlap blízko do práce. Kdyby musel vyzvedávat. Sice jsem byla doma, ale několikrát jsem nemohla vyzvednout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
434
7.4.21 16:47

Já vozím obě děti školkové i školní (za normálních okolností) autem každý den, trvá to cca 7 minut, škola i školka jsou naproti sobě. I tak je to opruz. Jsou ještě malé, jinak to bohužel nejde. MHD k nám jede jednou za uheský rok.
Jenže ono to není jen o té škole nebo školce. Jakmile se rozjede normální život a začnou kroužky, sporty, hudebka… tak teprve se z tebe stává regulérní taxikář :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
7.4.21 16:49

@jamik1416 noooo jeste to k tomu, to me ani nenapadlo 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17300
7.4.21 16:55

Školka 300metru od baráku. Do školy jezdí od první třídy autobusem a ze školy se střídáme. Od třetí třídy nemá družinu, takže se v druhé polovině druhé třídy bude učit jezdit autobusem i zpět.. Jinak vzdálenost do města ke škole máme 7km..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17623
7.4.21 16:55

My chodíme do školy pěšky, asi pět minut :) předtím jsme dojížděli do školky deset minut autem nebo 25 minut MHD, tak jsem celkem ráda. Taky mě ale opět čeká školka, tak uvidíme, kam ji upíchnem. Starší už to snad dojde domů sám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14712
7.4.21 16:59

Vozili jsme jedno dítě 5 minut autem do skolky a pak se pokračovalo s druhým do školy dalších 30 až 50 minut podle toho, jestli jsme chytli kolony. Počítám to až ke dveřím školy, přičemž autem se ke škole nezajíždělo. A to jsme jezdili jen v rámci jednoho města, konkrétně Prahy. Kvůli dojíždění jsme se přestěhovali, jedno dítě má školu 15 minut MHD, druhé cca 30. Autem je nevozíme, tramvaj je rychlejší. Kroužky si za běžného provozu vyřídí sami, stejně tak dopravu domů. Holt si budeš muset sladit časově vyzvedávání dětí a kroužky zajistit hlavně ve škole a školce. Všechno jde vymyslet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
7.4.21 16:59

@Margery no ja jsem mela jako mala skolu hned u baraku, takze dojizdeni neznam.. az stredni no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15039
7.4.21 17:00
@gusica píše:
@jamik1416 noooo jeste to k tomu, to me ani nenapadlo 8o

jo kroužky jsou opruz. My jsme hledali jen kroužky taky, aby byly ve škole, hned někde školy a nebo po cestě domů.

Teď když nedojíždí do školy, tak dojíždíme na kroužky. A to je větší opruz než to vození do školy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68504
7.4.21 17:08

20 m mimo špičku autem, ve špičce 35 min. MHD. Je to vopruz. Ale jde to. Záleží, jaké jsou další pro a proti dojíždění. Nám to za to stoji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14712
7.4.21 17:13
@gusica píše:
@Margery no ja jsem mela jako mala skolu hned u baraku, takze dojizdeni neznam.. az stredni no :nevim:

No ty jsi pěkně zkýčkaná :-) :-) Já jsem na základce jezdila do první a druhé třídy sama autobusem cca 20 minut, pak jsem byla hodinu v ranní družině a po vyučování zase do družiny a potom sama autobusem domů. Pak jsme se přestěhovali do města a to bylo super. To jsem chodila do školy jen 15 minut pěšky :-) :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
7.4.21 17:22

Sorry, ale co s tím má společného, že chlap dělá u AČR? Upravit pracovní dobu si může kvůli dětem - než, někdo namítne, že to nejde, píšu, že to jde - že zkušenosti to vím.

A osobně nechápu dnešní módu děti vozit až k dveřím škol 8o Nás maximálně rodiče vyprovodili na bus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14263
7.4.21 17:34

Jako malá jsem chodila do školy pěšky, asi 10-15 minut, to bylo ideální. Na střední jsem dojížděla MHD asi 40? minut, no od dveří ke dveřím to bylo necelou hodinu. Pak se škola přestěhovala do jiné budovy a to jsem chodila pěšky asi 25 minut, taky ideál.
Pokud budete žít na vesnici, tak se dojíždění stejně nevyhneš. Málokterá vesnice má chodník do druhé vesnice, kde je například škola/školka. Takže buď chodit po poli/v lese/podél silnice nebo vzít auto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
7.4.21 17:44

@Danielss dela u nemecke armady a stehujem se do Francie. Jde spis o to, ze musi vsechno zarizovat on… a bydleni bude driv nez nam reknou jestli nas vemou do skoly kterou si prejeme, coz je taky blbe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat