Let k moři s 10m dítětem?

10.4.21 09:59

Let k moři s 10m dítětem?

Dobrý den :)
nejspíš tu diskuze na podobné téma už jsou, ale chtěla bych vědět přesně tento určitý věk.
Pohrávám si s myšlenkou, když bude září-říjen relativně klid, vycestovat k moři. Minulý rok jsme dovolenou museli zrušit, plánovali jsme tedy až na rok 2022, ale znáte to, už je to moc dlouhý všechno v téhle době. :D
Máte někdo zkušenost letět k moři (konkrétně bych to viděla na Řecko) s 9-10m dítětem? v září malé bude 9 měsíců. Září bude ještě nejspíš přijatelné teplo, což začátkem října už být nemusí. :nevim: Někde jsem četla, že je lepší letět teď než třeba za rok, dokud se dá udržet v kočárku. :D
Jaká byla například cesta letadlem? Zvládli jste to dobře? :)
PS: září/říjen je za chvíli, jsem si vědoma toho, že klid ještě zdaleka být nemusí a asi ani nebude :) :D
Nejde mi asi ani vyloženě o moře, může to být i jiná krátká cesta letadlem :) určitě nechci nic vzdáleného :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3278
10.4.21 10:06

Letěli jsme do Řecka s dítětem 10mesicu v červenci. Bylo to v pohodě. V letadle jsem celou dobu kojila jinak by řval (lidi teda blbe cumeli) ale většinu cesty prospal. U moře pak většinou byl na dece nebo v kočárku a spal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1607
10.4.21 10:07

Strasne zalezi na tom, jake je tvoje dite, jak moc mu vadi zmena rezimu, zmena prostredi…sedi ti v kocarku nebo vecne vyrvava? Podle toho byvh se ridila. Nase starsi dite bylo doceka pohodar a cestivali jsme cca od peti nesicu veku. Zmena rezimu nijak extra nevadila, problemy s jidlem a pitim bebyly…v kocarku nevyrvavala.
Oproti tomu mladsi hrozne problemove, jit s kocarkem na prochazku bylo za trest, vydrzelo tak deset minut, pak chtelo ven, takze rev. Mimo domov se nechtelo ani nakojit, ani bajist. O spanku mimo domov ani nemluvim…takze u mladsiho jsme na nejake cestivani do cca dvou let mohli uplbe zapomenout kvuli spatnemu snadeni zmen rezimu a pristredi. Kdyz jdme pak ve 2 letech jeli k mori, tak to ale stejne stalo za prd, protoze nevydrzrl ba miste a porad utikal, takze nejake vyvalivani na plazi nebo posezeni u drinku byl naprostý nonsens…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10630
10.4.21 10:09

Po zkušenosti (děti 2 a 3,5 roku) bych letěla cca do roka věku (spíš ale, než dítě začne chodit, u nás to bylo hodně brzy) a pak až po těch 3.narozeninách a to bych si ještě rozmyslela. Pro mě byl mezi 1. a 3.rokem i výlet do Zoo nervák. To je období, kdy je nejlepší dítě zavřít do uzavřeného prostoru, ať už vevnitř nebo venku, kde se může volně a bezpečně pohybovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1055
10.4.21 10:11
@MartinkaD25 píše:
Dobrý den :)
nejspíš tu diskuze na podobné téma už jsou, ale chtěla bych vědět přesně tento určitý věk.
Pohrávám si s myšlenkou, když bude září-říjen relativně klid, vycestovat k moři. Minulý rok jsme dovolenou museli zrušit, plánovali jsme tedy až na rok 2022, ale znáte to, už je to moc dlouhý všechno v téhle době. :D
Máte někdo zkušenost letět k moři (konkrétně bych to viděla na Řecko) s 9-10m dítětem? v září malé bude 9 měsíců. Září bude ještě nejspíš přijatelné teplo, což začátkem října už být nemusí. :nevim: Někde jsem četla, že je lepší letět teď než třeba za rok, dokud se dá udržet v kočárku. :D
Jaká byla například cesta letadlem? Zvládli jste to dobře? :)
PS: září/říjen je za chvíli, jsem si vědoma toho, že klid ještě zdaleka být nemusí a asi ani nebude :) :D
Nejde mi asi ani vyloženě o moře, může to být i jiná krátká cesta letadlem :) určitě nechci nic vzdáleného :)

Znám lidi, co to dávali i s mladšími a zcela bez problému. Otázkou je, jaká budou pravidla pro vstup do letadla. Já třeba neprošel covidem, nenechám se šťourat do nosu a o očkování nemůže být ani řeč. Cítím se zdráv a zcela v pořádku, takže zcela jistě budu diskriminován, protože jsem potencionálně nebezpečný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14830
10.4.21 10:13

S oběma dětmi jsme cestovali už cca v tomto věku. Ale nepočítejte s klidnou dovolenou. Na jídle jsme se střídali s manželem, u moře to byly spíše dostihy za dítětem, ale cestování bylo úplně v pohodě a vždy jsme si to užili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 10:18

Jsou jen dvě možnosti, buď to zvládne v pohodě, nebo celý let prořve :nevim:
Já osobně počkám na věk tak 5-6 až si moře opravdu užije. V roce je dětem úplně fuk, jestli se cachtají v moři, nebo doma v bazénu.

• Citovat
  • Nahlásit
112
10.4.21 10:32

Letěli jsme s devítiměsíčním do Tuniska, cca 2 hodiny. Cesta byla v pohodě, část se kojil, část strávil dudáním dudlíku, pozorováním a zkoumáním nových hraček. Je dobré vzít sebou nějakou atraktivní neznámou nebo už zapomenutou, na chvilku se zabaví. A na závěr, jako poslední záchrana - kukuřičné křupky. Náš není moc spavý, takže jsem ani nepočítala s tím, že by spal.
Na místě to pak byly celkem dostihy, uhlídat malého lezce a průzkumníka není úplně jednoduché. Kočárek zrovna nemiluje, je zvědavý a chce pohyb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
383
10.4.21 10:41

Cesta letadlem prořvaná, kočárek na opačné straně letiště, na Ruzyni nulová ochota nechat vedlejší sedadlo volné, takže dítě na ruce x hodin tak, aby se nedotýkalo pána vedle. Honění dítěte kolem bufetu v hotelu, jak už někdo psal a hlídání u moře - člověk si absolutně neodpočine. Plus teda na Kanárech mělo hodně dětí od větru ucpané slzné kanálky, takže jim pořád teklo z očí a nosu, to bylo u moře o hodně lepší. Další dovolenou plánuju až dítě upíchnu do toho hotelového hlídacího centra. A tu si užiju :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8479
10.4.21 11:00

@mokkk Na Ruzyni není jejich povinnost vám nechat sedadlo volné-letenku za malého neplatíte, tak máte k dispozici jen svoje sedadla.
A přesně takto je dovolená s malým dítětem. Asi bych v tomto věku volila tuzemskou dovolenou, nějakou chalupu a výlety po okolí. A od těch tří let už je to s dětmi pohodička.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2805
10.4.21 11:05

Leteli jsme s 9 mesicni a pohoda, jak mohla byt na kline. V aute v autosedacce je to mnohem horsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4657
10.4.21 11:13

10m je ještě dobré v tom, že je v kočáru a nebudeš muset za ním všude lítat jak o půl roku později.. já bych to riskla, ale s klidnou dovčou bych nepočítala ;)
sama jsem kdysi brala čerstvé dvojčata tříleťačky do kempu do Itošky a taky to bylo OK, jen prostě náročnější :lol: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2601
10.4.21 11:13

Letěli jsme několikrát. Nikdy nebyl problém. Když jsme letěli ve věku 9 měsíců tak jsem nakoupila pár nových neokoukanych hraček, které jsem mu vybalila v letadle. Taky jsem měla dost dobrůtek - nakrájeného ovoce, dětské sušenky…Oblibenou knížku. Zkrátka, věnovala jsem se mu a střídala zábavu. Letěli jsme dvě hodiny. A dalo se to. Delsi cesty bych se bála, že se bude nudit. Když jsme letěli v noci, tak poměrně rychle usnul a celé to prospal. Během přistání a vzletu jsem kojila, pokud nespal. Případně i něco pil, jedl, kvůli uším. Dá se to. A na pláži super. Osvědčilo se mi teda na pláži mít u deky i malý nafukovací bazének. Krásně se v něm zabavil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7885
10.4.21 11:14
@Anonymní píše:
Jsou jen dvě možnosti, buď to zvládne v pohodě, nebo celý let prořve :nevim:
Já osobně počkám na věk tak 5-6 až si moře opravdu užije. V roce je dětem úplně fuk, jestli se cachtají v moři, nebo doma v bazénu.

Na dovolenou se snad nejezdi jen kvůli dětem a ne každý chce sedět 5 let doma.
Letěla jsem s 10m dítětem kdysi jako aupair, s přestupem, úplně v pohodě. Blbý je, když se něco stane, třeba zrušený let, sníh v Madridu (jela jsem v životě asi 10× přes Madrid a z toho 7× problém se sněhem…), přiletí pozdě letadlo z předchozího letu… To pak průměrně 5 hodin trvá, než se to vyřídí a do letadla se člověk dostane často až druhý den. Absolvovat stání v nekonečných frontách a sezení na zemi v hale s malým dítětem bych teda nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5157
10.4.21 11:16

Je to trošku opruz, pokud dítě nebude mít vlastní místo, pokud je to let na 2hoďky, tak se to přežít dá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat