Kamarádi ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 13:30
Kamarádi ve školce

Ahoj holky prosím o radu nebo alespoň povzbuzení. Syn (3,5 let) začal v září chodit do školky. Hned první den byl ze školky moc nadšený, hned mi vyjmenovával jména dětí, se kterými si hrál. Našel si tam kamaráda Šimona. Do školky chodil 2 týdny po té onemocněl (kašel, rýma). Kašle jsme se nemohli zbavit a jelikož jsem doma a nechodím do práce, tak jsem synka nechala doma 3 týdny dokud se kašle úplně nezbavil. Minulý čtvrtek šel poprvé po těch 3 týdnech do školky. Jeho kamarád Šimon si už prý našel jiného kamaráda a mezi sebe synka vzít nechtějí. Když se ho zeptám s kým si dneska ve školce hrál, tak mi řekne, že prý jen s jednou holčičkou. Když se ho zeptám co Filípek, tak ten mu prý dneska řekl, že už s ním nechce kamarádit. Prý ho kluci mezi sebe nechtějí. Je mi to líto, syn je skvělej kluk. Nechci aby byl nějaká hvězda třídy, ale taky nechci, aby byl úplný outsider. Prostě mě to jen mrzí. Do školky chodí docela rád, má hodně rád paní učitelku, ale ti kamarádi asi nic moc… Napadlo mě zeptat, se paní učitelky, jak to vidí ona, jak se syn v kolektivu chová, atd… Co myslíte?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ukulina
Extra třída :D 14698 příspěvků 30.10.14 13:32

Já si myslím, že za pár dnů bude všechno jinak. :)

tumpach
Kelišová 6553 příspěvků 30.10.14 13:35

No jo no, tak nesmíš se divit, že když je skoro měsíc doma, že si nenajdou kamáradi jiné, pak se ti děti už těžko zařazují. No vidíš, ale holčičkou si hrál, nehrál si sám. Myslím si, že ono se to správí, snad sis nemyslela, že co příjde d školky po třech týdnech, že bude mít nějaké kamarádi, byl tam jen dva týdny, pak onemocněl, no a to je málo, že byl nemocný, za to nemůže, kdyby tam byl tři měsíce a kamarádil s ním a pak ne, to by bylo divné, ale takto ne, musí si najít kamarády sám ty mu s tím bohužel nepomůžeš :). Klíd, to se poddá.

1Luca
Kelišová 5273 příspěvků 30.10.14 13:36

Myslím, že v pondělí už budou kamarádi a za týden zase ne a pak jo a pak ne. Mění se to co hodinu i u pětiletých.

Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20738 příspěvků 30.10.14 13:36

Povedz ucitelke. Moja si tiez za mesiac nevedela najst kamaratky v skolicke… povedala som ucitelke, a uz su v skolke vsetci kamarati. Tak male deti staci trosku usmernit a nebudu z kolektivu nikoho vyclenovat.

Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 30.10.14 13:36
@Ukulina píše:
Já si myslím, že za pár dnů bude všechno jinak. :)

Přesně tak :)

boball
Echt Kelišová 9363 příspěvků 30.10.14 13:37

Taky bych se zeptala paní učitelky, jak to vidí ona.

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 30.10.14 13:42

No co máš proti holčičkám? 8o :mrgreen:

elen-ka
Extra třída :D 13135 příspěvků 16 inzerátů 30.10.14 13:43

No tak já bych se taky zeptala paní učitelky jak to vidí ona, případně bych jí řekla co vím od syna.

surikataXY
Echt Kelišová 9544 příspěvků 30.10.14 13:43

Nedělala bych z toho vědu, moje dcera má ve školce 3 větší kamarádky, a každou chvíli přijde s tím, že ta nebo ta si nechtěla hrát s tamtou nebo s dcerou, a že ta řekla, že už nekamarádí s touto, a že…a nakonec se kamarádí všechny…mění seto den co den, neřeším

lemanka
Ukecaná baba ;) 1439 příspěvků 30.10.14 13:45

Co já bych za to dala, kdyby si ten náš pacholek hrál s holčičkami a ne s největšími grázlíky ve třídě :cert:. Začíná být dost drzý, to nikdy nebyl(změna školky, je mu 5).

Lejaa
Echt Kelišová 8960 příspěvků 30.10.14 13:45

Zeptala bych se taky té úče. Ale nijak extra bych se netrápila, zítra může být vše jinak:) Musí si na sebe zase zvyknout..
Ale chápu tvé pocity, to je normální a bylo by divný, kdyby ses tím nezatrápila ani na minutku:)

ala42
Kecalka 279 příspěvků 30.10.14 13:52

Ahoj,
u nás je to podobné, prcek začal chodit do školky v září, je společenský, bez problému osloví cizí lidi, děti, do teď nemá kamarády, prý ty tři stejně staří už chodili od loni a jsou parta a zbytek jsou o rok mladší prťata…No, s těmi třemi půjde do školy, tak nevím :nevim: :nevim:
Jinak podle paní učitelky si děti spolu celkově moc nehrajou, spíš s hračkami. Celkově jsem zklamaná, malý celé prázdniny nemluvil o ničem jiném než že tam budou kamarádi a teď ani neví jak se děti jmenují, v nemocnici znal za týden jménem celé oddělení, i miminka…

Marfuška
Extra třída :D 13473 příspěvků 30.10.14 13:55

Chápu, že tě to mrzí, taky by mě to mrzelo, i teď když kluk ještě v šatně hlásí, že Davídek s ním nechtěl jít za ruku a bylo mu to fakt líto, tak mě to chvilku mrzelo, ale neboj, ono to chce fakt čas a zase kamarádi budou. Švagrová dělala učitelku ve školce a říkala, že její jinak společenské děti ve školce první rok neměly kamarády žádné, prostě si hrály samy a byly spokojené. Dala bych tomu čas a kdyby se to nezměnilo a třeba to tvého chlapečka trápilo, řešila bych to s učitelkou.

Ukulina
Extra třída :D 14698 příspěvků 30.10.14 13:55

@ala42 Třeba u nás si děti spolu hrají hodně. U ráno koukají přes okno do šatny, kdo přišel, mávají si. Nerozlišují zatím kluk - holka. Všichni krom jednoho nastoupili do školky letos. Ale i když mají spojené třídy s většími dětmi, hrají si i s nimi. Včera to tak měli a dcerka byla nadšená, že si hrála s velkýma holkama.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Česká pošta pod palbou další ostré kritiky: Co Čechům vadí nejvíce?

Česká pošta je už delší dobu terčem hněvu české populace. Na sociální síti... číst dále >

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >