Kamarádky - chyba ve mně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Phelenka
Povídálka 24 příspěvků 03.08.18 08:37
Kamarádky - chyba ve mně

Ahoj holky, chtěla jsem se na Vás obrátit / poprosit vás o radu, názor apod.
Vše se týká kamarádek. Jsem spíše introvert, je pro mě tedy těžší zapadnout mezi partu, být středem pozornosti a nikdy jsem neměla víc jak 6 kamarádek. Vlastně,, kamarádek".

Jenomže problém je v tom, že už od základky mám pocit, že po blízké kamarádce pouze toužím, a tak si to vždy namluvím. Na základce jsem se bavila s jednou holčinou od 2. třídy. Vždy jsem jí podržela, když se chtěla vypovídat a a její bývalá kamarádka jí odkopla a přestala se s ní bavit. Byl to pro mě šok, když jsem po 8 letech našeho přátelství slyšela, jak při ní stála pouze jediná osoba - ta údajná kamarádka, co na ní byla hnusná a pak za ní přilezla. A na mě si už nevzpomněla :nevim:.

Na střední to bylo podobné. Měla jsem dvě kamarádky, s kterými jsme se Opět mě zklamala slova typu,, ona byla jediná, kdo při mě stál" - přitom to vůbec nebyla pravda.

Moje další kamarádky stály za úplný prd. S jednou jsem se bavila 4 roky. Postupem času jsem zjistila, že mi pořád jen skuhrá. A když jsem začala mít problémy já, ani se nezeptala. Když jsem se sama jednou zmínila, tak skočila na jiné téma. Celý svět se točil kolem ní. A když jsem jí přestala podporovat a říkat věci které chtěla slyšet, tak mě hned odepsala :roll:

A protože tyhle problémy mám už od malička, myslím si, že chyba je ve mně :,( Ale vůbec nevím, kde. Nedokážu na nic přijít. Proto se ptám, jestli nemáte nějaké nápady, xo bych mohla dělat špatně :nevim:

Snažím se to neřešit. Přítel má pár kamarádů a jsou moc fajn :oops: Proto když dojde na řeč o kamarádech, tak já si nedokážu vzpomenout ani na 1 člověka a pak mě to mrzí :(..

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Uživatel je onlinePHV
Kecalka 340 příspěvků 03.08.18 08:45

Tyjo přesně jako kdybych to psala já 8o I s těmi typy ,, kamarádek".. taky bych nějakou opravdovou chtěla, ale na druhou stranu nevím jestli jsem vůbec kamaradeni schopná, když jsem nikdy žádnou pořádnou neměla. :zed:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.18 08:50

@Phelenka já jsem na přátelství zanevřela taky. Co se školních a středoškolských kamarádek týká,málokdy přátelství přetrvá. Ve svém životě jsem mohla pouze o jedné osobě říct,že to byla opravdová přítelkyně. Osm let jsme jedna druhé svěřovali naprosto vše,pomáhali si,drželi jedna druhou nad vodou. Potom jsem si našla nového přítele, odešla od toho,který mě týral. Zanedlouho jsem plánovaně otěhotněla a rozhodli jsme se vzít. Ani jeden jsme nechtěli velkou svatbu,byli tam pouze rodiče. Nezvala jsem ani své vlastní tři sourozence,které to mrzelo. Od té doby jsem od ní dostala pouze tři zprávy,jak ji naštvalo,že jsem ji nepozvala na svatbu a poslední zpráva …ať se prý mám skvěle a narodí se mi zdravé miminko. Předtím jen výčitky,že jsem se na ni kvůli chlapovi vykašlala(odstě­hovali jsme se 50 km daleko) ,u mého bývalého to prý chápala,když jsem neměla čas,protože věděla,jaký je. Je to už přes rok a pořád mám slzy v očích,protože mi chybí. Někdy sedím a přemýšlím nad tím,že jí napíšu,znám ji natolik dobře,že vím,že se sama neozve i kdyby sebevíc chtěla. Ale asi se bojím odmítnutí,či co…a vím,že tohohle člověka už v mém životě nikdy nikdo nenahradí.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 03.08.18 08:57

Hele, a uvědomuješ si, ze kamarádství je v podstatě partnerství, a jako takové potřebuje peci, investici, a taky neni bez trhlin? Ja jsem za svůj zivot potkala par lidi, kteří mi byli blízcí jen treba rok-dva, potom to tak nejak skončilo - z různých duvodu. Ale nevidim to jako problem, protože jsem přesvědčena o tom, ze i tyto krátkodoba přátelství jsou přínosná. Mam jednu letitou kamarádku, a nas vztah taky nebyl vždycky top. Někdy to bylo super, někdy sme se dlouho nekontaktovaly - nebyl cas, neměly jsme na sebe naladu, milion duvodu. Někdy to stalo za prd. Ale vím, ze tento vztah vydrží napořád.to hlavní co chci říct - podle me neni důvod hledat si přátele proto, aby nam pomáhali a poslouchali naše problémy, ale proto, ze se s nimi cítíme dobre. To ostatní pak vyplyne. A nemyslím, ze přátelství musi nutně vydržet na veky - jak jsem již psala, i ty krátké vztahy maji svůj význam.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 03.08.18 08:58
@Anonymní píše:
@Phelenka já jsem na přátelství zanevřela taky. Co se školních a středoškolských kamarádek týká,málokdy přátelství přetrvá. Ve svém životě jsem mohla pouze o jedné osobě říct,že to byla opravdová přítelkyně. Osm let jsme jedna druhé svěřovali naprosto vše,pomáhali si,drželi jedna druhou nad vodou. Potom jsem si našla nového přítele, odešla od toho,který mě týral. Zanedlouho jsem plánovaně otěhotněla a rozhodli jsme se vzít. Ani jeden jsme nechtěli velkou svatbu,byli tam pouze rodiče. Nezvala jsem ani své vlastní tři sourozence,které to mrzelo. Od té doby jsem od ní dostala pouze tři zprávy,jak ji naštvalo,že jsem ji nepozvala na svatbu a poslední zpráva …ať se prý mám skvěle a narodí se mi zdravé miminko. Předtím jen výčitky,že jsem se na ni kvůli chlapovi vykašlala(odstě­hovali jsme se 50 km daleko) ,u mého bývalého to prý chápala,když jsem neměla čas,protože věděla,jaký je. Je to už přes rok a pořád mám slzy v očích,protože mi chybí. Někdy sedím a přemýšlím nad tím,že jí napíšu,znám ji natolik dobře,že vím,že se sama neozve i kdyby sebevíc chtěla. Ale asi se bojím odmítnutí,či co…a vím,že tohohle člověka už v mém životě nikdy nikdo nenahradí.

Napiš jí :kytka:

Serpentini
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 03.08.18 09:04

A mně furt připadá že mám málo přátel. Jednu kamarádku od první třídy, které můžu říct cokoliv. Jednu kamarádku od prváku na střední a dvě ze zaměstnání. Plus dva skvělé klucici kamarády. Jednoho jsem poznala přes známou. Jednoho v práci. Tak nakonec to není tak zle. Vtipný je že mám přitom obrovský problém zapadnout v kolektivu. Třeba na druhém stupni na základce se se mnou z celé třídy bavil jen jeden spolužák. Na střední jen dvě holčiny víc a s tou co se s ní bavím doteď a vidíme se ob týden jsem se sčuchla pořádně až v posledním ročníku, s těma dvěma už se nevidame. A v jednom zaměstnání jsem relativně i zapadla, ale vídám se jen s tou jednou holcinou, v dalším jsem se bavila jen se třemi lidmi a teď už jen s tím kamarádem. A v posledním jsem se celou dobu bavila pořádně jen s tou kamarádkou se kterou si denně píšeme a je mi hodně blízká. Potom mám ještě hodně známých, které vidím jednou za čas, je s nimi sranda a super pokecáme ale kamarádi to nejsou, nemám potřebu jim říkat hodně soukromé věci. Jinak jsem introvert, melancholik který si všechno hrozně bere a strašně všechno prožívá, takže ne úplně nejlepší povaha :lol:

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 03.08.18 09:06

Neřeš to ;) máš přítele, už jste taky rodina a nějaký kamarádky bych neřešila. Však vždycky můžeš někoho potkat, poznat, třeba v nové práci apod. A tu pravou kamarádku teprve najít ;) já jsem teď o kamarádky „přišla“, protože jsem se odstěhovala za mužem 70 km daleko.. Jen si píšeme, voláme, vídat se budeme minimálně, protože už každá máme rodinu, já sama dvě děti a třetí na cestě.. Jo, mrzí mě to, ale vím že tam někde pro mě jsou a není problém zvednout telefon nebo sednout na autobus.. Jen na to teď bohužel není ani čas, takže aspoň nemusím smutnit :mrgreen: zvykám si na to, že jsme teď my dva s mužem a naše děti a i ostatní že mají svůj život a prostě už to nebude jako dřív, např. na střední kdy jsme neměly žádné povinnosti a mohly si dělat co jsme chtěly.. To je život no 8)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.18 09:10
@Anonymní píše:

Tady je to jasné. Zcela zřetelně jsi dala najevo,ze pro tebe moc neznamená,ze když ji nepotrebujes a jsi šťastná s chlapem,prostě o ni nestojis. Pro ni to musely byt velké emoce smutku a ventilovala je těmi vycitkami.

To,ze jste nepozvali ani sourozence bylo nešťastné. Tady vidis,kolik lidi o to stalo a kolik lidi jste zklamali. Ano,můžeš říct,je to vaše vec a hotovo. Ale pak se nediv,ze se tak zachovají i druzi k vám. Proč tak najednou o tu kamarádku stojís,když jsi ji dobrovolně vyskrtla ze svého života? Vis,s jakými emocemi se musela potýkat ona?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.18 09:28
@Anonymní píše:
Tady je to jasné. Zcela zřetelně jsi dala najevo,ze pro tebe moc neznamená,ze když ji nepotrebujes a jsi šťastná s chlapem,prostě o ni nestojis. Pro ni to musely byt velké emoce smutku a ventilovala je těmi vycitkami.To,ze jste nepozvali ani sourozence bylo nešťastné. Tady vidis,kolik lidi o to stalo a kolik lidi jste zklamali. Ano,můžeš říct,je to vaše vec a hotovo. Ale pak se nediv,ze se tak zachovají i druzi k vám. Proč tak najednou o tu kamarádku stojís,když jsi ji dobrovolně vyskrtla ze svého života? Vis,s jakými emocemi se musela potýkat ona?

Jenže to je právě ten problém. Já ji navštěvovala i přesto,že jsem se odstěhovala,sa­mozřejmě ne každý týden,tak jako předtím,ale pravidelně. Nikoho jsem ze svého života nevyškrtla a když se ptáš,proč o tu kamarádku tolik stojím? Asi si nikdy nezažila takové přátelství. Bolí to úplně stejně,jako když člověk ztratí partnera,jen s tím rozdílem že to neustává. A ty emoce ventilovala půl roku potom,co jsem ji několikrát kontaktovala, snažila se… Jasně,já chápu,že ji naše svatba asi mrzela,ale nebudu uvádět naše důvody.

Mollify83
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 03.08.18 09:32

Mám dojem, že to všechny berete nějak špatně. Přátelství přece není o tom, že musí kamarádky všechno vědět a že musí být u všeho. Důležité ale je o tom mluvit. Pokud chcete svatbu sami, pokud se stěhuji, pokud nemám tolik času ať už z jakéhokoliv důvodu, mluvím o tom. A nebo naopak, nechci o tom mluvit, ale vysvětlím to. Aby obr strany věděly na čem jsou. Mám takhle už 12 let dvě opravdové přítelkyně a jednu už 29 let. Víme o sobě dost, zažily jsme odloučení, stěhování, partnery co nám neseděli, nedorozumění, radost i starosti. Včetně svatby jedné z nás jen s rodinou, bez nás. ALE, vždy jsme o všem mluvily a i když nebylo vše vždy růžové máme se Rady a víme, že se máme. Přátelství se vynutit nedá, vím že mám štěstí, že holky mám a proto na to nikdy nezapomínám.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.18 09:39

@Mollify83 a to je právě ten problém, já jsem stejného názoru. Prostě jsme chtěli malou svatbu,kamarádka to věděla,důvody jsem jí vysvětlila. Já osobně bych to chápala. Mezitím jsme se ještě asi dvakrát viděli a vše bylo v pořádku. Moje rodina si dodnes myslí,že za tím stojí něco jiného. Ona sama nemůže(a tvrdí,že nechce) mít děti,ale vím,že v minulosti už takhle jednu kamarádku odstřihla,když se vdala a otěhotněla. Těžko říct…

Russet
Extra třída :D 11744 příspěvků 03.08.18 09:39
@Phelenka píše:
Ahoj holky, chtěla jsem se na Vás obrátit / poprosit vás o radu, názor apod.
Vše se týká kamarádek. Jsem spíše introvert, je pro mě tedy těžší zapadnout mezi partu, být středem pozornosti a nikdy jsem neměla víc jak 6 kamarádek. Vlastně,, kamarádek".

Jenomže problém je v tom, že už od základky mám pocit, že po blízké kamarádce pouze toužím, a tak si to vždy namluvím. Na základce jsem se bavila s jednou holčinou od 2. třídy. Vždy jsem jí podržela, když se chtěla vypovídat a a její bývalá kamarádka jí odkopla a přestala se s ní bavit. Byl to pro mě šok, když jsem po 8 letech našeho přátelství slyšela, jak při ní stála pouze jediná osoba - ta údajná kamarádka, co na ní byla hnusná a pak za ní přilezla. A na mě si už nevzpomněla :nevim:.

Na střední to bylo podobné. Měla jsem dvě kamarádky, s kterými jsme se Opět mě zklamala slova typu,, ona byla jediná, kdo při mě stál" - přitom to vůbec nebyla pravda.

Moje další kamarádky stály za úplný prd. S jednou jsem se bavila 4 roky. Postupem času jsem zjistila, že mi pořád jen skuhrá. A když jsem začala mít problémy já, ani se nezeptala. Když jsem se sama jednou zmínila, tak skočila na jiné téma. Celý svět se točil kolem ní. A když jsem jí přestala podporovat a říkat věci které chtěla slyšet, tak mě hned odepsala :roll:

A protože tyhle problémy mám už od malička, myslím si, že chyba je ve mně :,( Ale vůbec nevím, kde. Nedokážu na nic přijít. Proto se ptám, jestli nemáte nějaké nápady, xo bych mohla dělat špatně :nevim:

Snažím se to neřešit. Přítel má pár kamarádů a jsou moc fajn :oops: Proto když dojde na řeč o kamarádech, tak já si nedokážu vzpomenout ani na 1 člověka a pak mě to mrzí :(..

Mám stejné kamarádky od střední školy. Chyba bude nejspíš v tom, že to přehnaně řešíš. Vzhledem ke své povaze sis vybírala samé fňukny, co neustále potřebovaly něco probírat - fakt se holky ze základky tolik potřebujou ze všeho vypovídávat? 8o Nechala bych to být a nenásilně hledala lidi, co mi jsou povahově bližší nebo jejich rozdíl dokážu tolerovat. Ani jedna z mých kamarádek mi není tolik podobná, ale nevěšíme se jedna druhé na krk při problémech. Spíš nějak zhodnotíme situaci, probereme a pak se bavíme o úplných blbinách.

helekoukej
Kecalka 186 příspěvků 03.08.18 09:43

Mám to taky tak a hodně mě to mrzí. Moc bych si přála kamarádku, které se vypovídám, zajdu s ní na kafčo, do parku atd. Jenže nikoho nemám…Svůj volný čas trávím buď v práci nebo s rodinou/ přítelem…Mám jednu „kamarádku“/známou ze zš, ale ta se ozve jen když má nějaký problém, když jsem s ní chtěla jít ven já, když mi bylo ouvej tak se vymluvila.
Jsem s tím už celkem smířená, že nikdy tu opravdovou kámošku mít nebudu :nevim:

Marie1993
Nováček 8 příspěvků 03.08.18 10:30

A zkoušeli jste najít klučičího kamaráda? Já takového mám, ten nemá moc kamarádů, spíš kontakty a známosti, ale pravých kamarádů je vždy málo. Je to divné, ale je vysoce komunikativní a docela i inteligentní, takže ho beru jako super kamaráda kterýmu se nestydím říct všechno, přesto že je to kluk. On se nestydí říct mi zase své potíže, nálady, trápení, plány, řešení. I kdyby měl beďara na pinďouru :D Nestydíme se před sebou a dokážeme řešit úplně cokoliv.
Styděli byste se seznámit takhle s klukem a ještě když máte doma chlapa? To by asi neskousl že se scházíte s jiným jen kvůli kamarádství, že?

cataluňa
Stálice 80 příspěvků 03.08.18 12:32

Přijde mi, že se na tebe lepí samé „kamarádky - příživnice“, co s tebou pořád jen diskutují a řeší své problémy, ale ty je moc nezajímáš. Zkus být víc svá, více se otevřít a nesnažit se každému tolik vyhovět. Trošku víc sebevědomí :palec:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepkova čtvrtá kniha: Z honoráře se vám protočí panenky, není to ale málo?

Klesla cena Tomáše Řepky na trhu? Vypadá to tak. Podle informací Expresu... číst dále >

Podpora od táty! Tereza po soudu mluvila s otcem, slíbila mu brzký návrat

Vše nasvědčuje tomu, že se případ heroinové pašeračky Terezy žene do finální... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >