Kančí maso

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NikysekR
Extra třída :D 10437 příspěvků 12 inzerátů 28.08.16 14:08
Kančí maso

Holky, máte zkušenost s kančím masem? Známá mi včera nabízela, ale váhám. Za prvé ani nevím, jak to chutná, za druhé to neumím připravit a za třetí nevím, jestli by to mohl jíst malej (4roky). Popř. daly byste sem nějaké recepty z toho? Na netu je jich dost, ale chtěla bych spíš něco vyzkoušeného. Díky :kytka:

Reakce:
xantipi
Extra třída :D 11514 příspěvků 28.08.16 14:12

Dneska jsem dělala svíčkovou z kančího masa a luxusek. Malá 3 roky snědla 2 knedlíky. Pak je výborné na guláš, taky jeden z nejlepších gulášů, dělala jsem i kančí ragů,( to najdeš na netu od Babici i s videem) taky hodně dobré z bramborovým knedlíkem. Jinak Babicovy recepty nemusím, ale tohle je fakt povedené…Jsou dobré i výpečky s knedlíkem a zelím…

Lentilkaaa83
Závislačka 3088 příspěvků 28.08.16 14:31

Já zvěřinu miluji. Asi bych to prirovnala k hovězímu. Záleží co ti nabízela. Můžeš udělat guláš, svíčkovou nebo třeba jen biftecky. Já mívám svíčkovou takže z ni dělavam ty biftecky.

kopejka
Echt Kelišová 9716 příspěvků 28.08.16 14:43

@NikysekR zvěřina je nejlepší receptů najdeš na netu plno, maso z kance je moc dobré čtyřleťákovi bych klidně dala ;)

morinka7
Kelišová 7160 příspěvků 28.08.16 14:46

Mám plný mrazák masa z divočáka :D Nejraději jím guláš :D Ale i peču v troubě nebo řízky ( jen je třeba delší doba ). Dětem bych se nebála dávat, všechno maso by měli nechávat testovat proti svalovci a dalším.

Alyss1
Závislačka 3013 příspěvků 4 inzeráty 28.08.16 15:11

Mame kanci bezne. Nechava se testovat, takze davam detem od malicka. Delam vetsinou neco jako ragu, spizy, platky s necim. Inspiruj se internetem. Je to podobne jako hovezi - pokud nemas vylozene sviskovou, prospeje mu delsi doba a malo stupnu. Rada podlevam cernevym vinem.

ka2ka
Extra třída :D 13730 příspěvků 28.08.16 15:24

Kančí miluju, výborný je guláš, pečený v alobalu, knedlo vepřo zelo, svíčková. Syn jí běžně od dvou let a miluje ho taky, jinak pokud to máš od myslivce mělo by být testované, pokud ho někdo někde srazil a nenechal otestovat nejedla bych

Kelsey
Hvězda diskuse 45252 příspěvků 28.08.16 16:19

Sousedí včera dovezli čerstvé vyuzene klobásy kančí. Dávali na ochutnání.
Já jak nejim moc maso, tak jsem ochutnala, jsou luxusní. Nemám teď ještě decka doma, jedou z prázdnin, ale 3r.kluk si rád dá a vůbec se nebojim.
Jsme říkali, že od nich 3-5 kg chceme koupit do mrazaku.
Jinak guláš zná snad každý.
My treba máme k dispocizi domácí ovci maso, rodiče krom normálních ovcí mají ještě kamerunské, ty chutnají jak zvěřina a hovezi, takze ja hovezi vubec nekupuju.
Když jsem to kdysi dětské říkala to měla holka nějak 5 měs. a z masem jsme do oběda začínaly, říkala, že se nemám bát dávat, jen lidi v Cesku nejsou na tohle maso zvyklí, ohrnuji třeba nos.

Kotatko03
Echt Kelišová 8263 příspěvků 28.08.16 16:54
@NikysekR píše:
Holky, máte zkušenost s kančím masem? Známá mi včera nabízela, ale váhám. Za prvé ani nevím, jak to chutná, za druhé to neumím připravit a za třetí nevím, jestli by to mohl jíst malej (4roky). Popř. daly byste sem nějaké recepty z toho? Na netu je jich dost, ale chtěla bych spíš něco vyzkoušeného. Díky :kytka:

Kančí pecka :palec: :potlesk: Osobně ti teda žádný recept nedám, sama ho nepřipravuji, ale když mi ho někdo připraví :dance:

NikysekR
Extra třída :D 10437 příspěvků 12 inzerátů 28.08.16 19:47

Holky díky! Ta známá říkala, že bude mít celýho kance a dá mi co budu chtít :nevim:.

renča.m
Zasloužilá kecalka 930 příspěvků 30.08.16 13:40

Ahojky, já zvěřinu miluji pro její specifickou chuť a vůni. Ráda z ní vařím ať už guláše(dančí, kančí, jelení), medailonky, játra na slanině s jablky, pečeného bažanta, zajíce na smetaně,…dítěti bych zvěřinu dala od 1 roku, je zdravé a má hodně živin. :mavam:

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Zavřená komnata Jitky Zelenkové: Proč zůstala na „stará kolena“ úplně sama?

Láska k jednomu muži dostala zpěvačku Jitku Zelenkovou (68) až na samé dno.... číst dále >

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >