Kapesné pro dospelé děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
luca74
Povídálka 45 příspěvků 22.03.19 23:13
Kapesné pro dospelé děti

Ahoj holky, všude se píše, od kolika let dávat dětem kapesné, ale nikde jsem nečetla, kdy přestat. Dcera bude letos maturovat, občas jde na nějakou brigádu. Jinak od nás má kapesné, tarif na mobil a všechno, co potřebuje. Jestli půjde na vysokou, zatím neví, ale jestli jo, tak jen proto, aby nemusela do prace. My s mužem chodíme do prace, ještě jsme si vzali úklidy bytových domu. Chtěli jsme, aby chodila na ty úklidy s námi, ale ji se nechce. Mně se zase nechce ji po maturitě podporovat ve flakani se doma a čekání s nataženou dlani. Napište mi Vaše nazory, jestli ji podporovat i po maturitě. Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Jana206
Nadpozemská drbna 27161 příspěvků 22.03.19 23:18

To je hrozně individuální,záleží to na spoustě faktorů a taky na vašich finančních možnostech. Proč si myslíš,že by šla na VŠ jen proto,aby nemusela do práce? V dnešní době je bakalářské vzdělání pomalu nutnost,rozhodně velká výhoda. Není studijní typ?

Každopádně jsem toho názoru,že i mladý člověk,který studuje,ale stále bydlí doma a živí ho rodiče,by měl přiložit ruku k dílu,najít si podle svých možností nějakou brigádu a něco přispět do rodinného rozpočtu..Pokud budete jen dávat do natažené dlaně,tak si zvykne na mama hotel a ani ve třiceti se jí nebude chtít jít.
Po maturitě by se měla aspoň částečně osamostatnit,bez ohledu na to,kam povedou její další kroky.

Jogrr
Závislačka 4746 příspěvků 22.03.19 23:18

Chodila jsem na brigady od 15, v 18 letech jsem se zvedla a odjela do Prahy za praci, na mesic jsem dostala 1000 Kc, psal se rok 2002.
Kapesne jsem dostavala nejak do tech 15, pak jsem si sve osobni potreby platila sama, rodice platili dopravu do skoly, obleceni apod.

Mozna je u Vas doma nacase damicce vysvetlit, ze od ted si zije za svy.

Hanka1
Extra třída :D 14322 příspěvků 22.03.19 23:21

To mate doma peknyho lempla a bohuzel jste si to zavinili sami, vy se strhnete uklidem a madam nevi, jestli bude studovat a na uklid se milostive nechce? No tak by jela za smetakem jak namydleny blesk! :zed:

Hned mesic po maturite bych ji stopla kapesne a urcila sumu kterou bude prispivat do spolecne domacnosti. Argumenty ze si privydelat moc nemuze neberu. Muj patnactilety pubos si za mesic prazdnin prisel na 7.500,– cista ruka. Jo tri nedele makal od pul devaty do peti. Od te doby ho prestaly napadat kokotiny typu dat tri tisice za znackovy skolni batoh apod…

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 22.03.19 23:22

Já mám teda děti zatím malé. Ale já měla kapesné, ale od cca 16 jsem začla chodit na brigády, roznášela jsem letáky. Pak jsem chodila do výroby k pasu. Pozdějí jsem prodávala v malém stánku. A když si na to vzpomenu měla jsem se fajn. Od rodiču jsem měla co jsem potřebovala. Boty, oblečení, zaplacenou školu, kredit… pokud jsem chtěla paušal zaplatila jsem si ho z brigády, lepší mobil z brigády, pokud jsem chtěla jiné rifle, další boty tak z brigády…vážila jsem si těch věci, na něco mi dali naši navíc ne jen na povinné výdaje, ale myslím že se může již zapojit a nějaké 2000 i více si vydělat lehce. Vy ať se má dobře si vezmete úklidy..platíte paušal a jí se nechce… nepodporovala bych tak moc ani do maturity… Neříkám v období přímo maturity, tam je více učení. Ale jinak semtam brigáda o víkendu, odpoledne. Já jsem vděčná že mě tak rodiče k tomu vedli, umím si vážit vydělaných peněz, že není vše jen tak zadarmo.

histep
Závislačka 4566 příspěvků 22.03.19 23:23

Tak ja teda dostavala kapesne az do ukonceni vejsky, ta ale nebyla za ucelem nechodit do prade,zaroven jsem ale obcas na nejakou brigadu sla. A rozhodne ze me nevyrostlo nemakacenko v mama hotelu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.19 23:25

Studovala jsem 5 let VŠ a studium a bydlení na kolejích mí rodiče platili + k tomu každý týden 500,– na jídlo, dojíždění apod. Těch 500 mi dávali jen v době, kdy jsem fakt jezdila do školy, přes prázdniny ne. Občas mi dali něco dalšího na nějaký oblečení, boty, atd. Ale většinu těchto věcí jsem si platila sama.
Od 15 let jsem chodila na brigády, a to i během školního roku. A jsem za to ráda. Hanba by mě fackovala, nestudovat a nechat se živit.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 22.03.19 23:26
@histep píše:
Tak ja teda dostavala kapesne az do ukonceni vejsky, ta ale nebyla za ucelem nechodit do prade,zaroven jsem ale obcas na nejakou brigadu sla. A rozhodne ze me nevyrostlo nemakacenko v mama hotelu.

Noo a předpokládám že rodiče si nemuseli vzít úklidy a případně bys jim neřekla že tobě se nechce jim s tím pomoci..

Aduš8
Závislačka 4130 příspěvků 22.03.19 23:27

Na brigády jsme chodila od svých necelých čtrnácti let, nejdřív jen pomáhat s úklidem do jednoho obchodu, kde jsme si vydělala tak 1000Kč měsíčně, pak jsme tam začala jako prodavačka pravidelně, týdně jsem si přišla na 1500 Kč. Chodila jsem o víkendu na 8 hodin denně a v týdnu dle potřeby. Zvládla jsem u toho školu a v sedmnácti i domácnost, když jsem začala bydlet s mým ex. Od cca patnácti let mi mamka platila jen paušál, na zbytek jsem si vydělala a naopak spíš já kupovala jí.

luca74
Povídálka 45 příspěvků 22.03.19 23:29

@Jana206 studijní typ urcitě neni, podala si přihlášku na FTVS, ale zatím se nezačala připravovat ani na maturitu, natož na přijímačky a talentovky. Byla bych ráda, kdyby na vysokou šla, odmala byla docela chytrá. Ale posledni dobou mi připadá vychytralá. Kdyby se snažila nám s necim pomoct, tak bych to neřesila, ale takhle?

histep
Závislačka 4566 příspěvků 22.03.19 23:31
Ï
@Veru1987 píše:
Noo a předpokládám že rodiče si nemuseli vzít úklidy a případně bys jim neřekla že tobě se nechce jim s tím pomoci..

No, tak zrovna tata chodil uklizet (u nich v praci po prac dobe), ale to melo puvod jinde a driv a pak si to nechal i pres me studium. Ovsem urcite to nebylo tak, se by se nasi dreli, to ne. Taky byla jina doba a naroky jsem nemela tak velky jako dnesni mladez.

stinga
Kelišová 5931 příspěvků 3 inzeráty 22.03.19 23:31

když jsem maturovala, tak jsem se už v téhle době - konec března - šrotila a připravovala na maturitu - nevím, kdy bych stihla chodit s rodiči na brigády, a mí spolužáci to měli podobně a očekávám, že teď mi napíše půl dokonalého emimina, jak se nikdy neučily, jen pracovaly, z brigád ještě přidávaly rodičům a maturitu měly na samé jedničky :P

stinga
Kelišová 5931 příspěvků 3 inzeráty 22.03.19 23:33
@Aduš8 píše:
Na brigády jsme chodila od svých necelých čtrnácti let, nejdřív jen pomáhat s úklidem do jednoho obchodu, kde jsme si vydělala tak 1000Kč měsíčně, pak jsme tam začala jako prodavačka pravidelně, týdně jsem si přišla na 1500 Kč. Chodila jsem o víkendu na 8 hodin denně a v týdnu dle potřeby. Zvládla jsem u toho školu a v sedmnácti i domácnost, když jsem začala bydlet s mým ex. Od cca patnácti let mi mamka platila jen paušál, na zbytek jsem si vydělala a naopak spíš já kupovala jí.

jsi nejlepší, jsi nejlepší a kdy to bylo? víš, že je dětská práce zakázaná?

Jana206
Nadpozemská drbna 27161 příspěvků 22.03.19 23:33
@Hanka1 píše:
To mate doma peknyho lempla a bohuzel jste si to zavinili sami, vy se strhnete uklidem a madam nevi, jestli bude studovat a na uklid se milostive nechce? No tak by jela za smetakem jak namydleny blesk! :zed:Hned mesic po maturite bych ji stopla kapesne a urcila sumu kterou bude prispivat do spolecne domacnosti. Argumenty ze si privydelat moc nemuze neberu. Muj patnactilety pubos si za mesic prazdnin prisel na 7.500,– cista ruka. Jo tri nedele makal od pul devaty do peti. Od te doby ho prestaly napadat kokotiny typu dat tri tisice za znackovy skolni batoh apod…

Takovou skolu by potrebovaly moje děti. Bohuzel,ted jsou ve fázi,kdy je napadaji podobne kokotiny. Znackove a nejdrazsi je nejlepší :roll: Bohuzel jim není ještě 15,nikde je nezamestnaji.Samozřejmě nesetrime treba na kvalitni obuvi,ale jinak vymýšlejí blbosti a moznost nekde si vydelat by potrebovali jako sůl. Kapesné dostávají,to ale není ono.

luca74
Povídálka 45 příspěvků 22.03.19 23:36

@Hanka1 vím, že si za to můžeme sami,ale oba s mužem procházíme z alkoholických rodin, kde byly deti na posledním miste, tak jsme se vydali opačnou cestou. Řekli jsme ji, za od června od nás nic už kromě jídla a bydlení dostávat nebude, ale ji se to samo nelibÍ, prý to takhle nikdo ze spolužáků nemá.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama