Taky vám děti na zahradě křičí? Vadí to vašim sousedům?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rezii
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 22.03.19 16:53
Taky vám děti na zahradě křičí? Vadí to vašim sousedům?

Ahoj, moje děti dorostly do věku, kdy jsou neustále za moohutného řevu, vřískání a ječení v sobě. Je jim 2,5 a 5,5 let. Máme rodinný dům a malou zahrádku. Ta zahrádka je přímo pod okny sousedky, důchodkyně, která žije v domě sama a stále je doma. To, že jsou domy tak blízko u sebe a obytná část zahrady přímo pod jejími okny, je ale víceméně její „vina“ - rozhodla se přilepšit si na důchod, svou zahradu rozdělila tak, že jí samotné skoro žádná nezbyla, a prodala nám to jako stavební pozemek. Byli jsme tehdy „těhotný“ mladý pár, věděla, do čeho jde, vybírala si z vícero zájemců. Ale i tak se přiznám, že je mi to vůči ní blbý. Ona zatím nic neřekla, ale vždycky se významně zjeví v okně, kroutí hlavou a zavírá ho. Což chápu. Už jsem dospěla tak daleko, že když jsme odpoledne na zahradě, já tam třeba pracuju, tak furt jim rozkazuju, aby si hráli každý na jiném místě zahrady, nebo dokonce holku posílám hrát si domů - když jsou zvlášť, tak neječí, nebo trestám velký řev zákazy večerníčku atd, ale je to marný, je to marný, je to marný. To co chtějí dělat, je obíhat dům a ječet při tom, strkat se vzájemně z klouzačky, rvát se o hračky na písek nebo si výjimečně hezky spolu hrát na něco a výskat a řvát při tom nadšením. myslím že možná někde na druhé straně čtvrti je nějaké místo, kde o nás nevědí:( Vím, že rada asi není, ale spíš chci vědět, jak moc byste si z toho „dělaly“ vy. Domek jsme stavěli, aby naše nemocnější děti lítaly venku, ne abych je držela zavřený. Ale potichu je fakt neudržím:( Na zahradě jsme denně tak dvě hodiny v tomhle období…„děsím“ se léta, až bych tam chtěla být ještě déle. Předesílám, že řev samozřejmě ani v největším létě netrvá nějak do večera, naše děti chodí v půl osmé spát, takže se po sedmé odcházíme umývat, léto neléto. Případně uvítám nějaké rady, jak jim v tom řevu zamezit:D

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Hamouzka
Kecalka 275 příspěvků 22.03.19 16:57

Ne. Děcka řvala taky, ale tak jednou týdně. Nebyl problém. Já s nima chodila a chodím ven. Hrajou si hodně na hřištích a hodně jezdíme na výlety. Takže doma naprosto v klidu. A když blbnou jednou měsíčně hodně nahlas, tak s tím nikdo problém nemá. Ale je fakt, že to je u nás na návštěvě dost dalších děcek a je to taková párty.

Monchichik
Echt Kelišová 8344 příspěvků 22.03.19 16:59

To chápu, že je ti to blbý, protože tohle poslouchat by se mi nechtělo, ani kdyby byly ty děti moje, natož když jsou cizí ;) Tak asi bych za sousedkou zašla a omluvila se jí, že to musí snášet a rozhodně bych děti krotila, ječet celý odpoledne bych je nenechala.

7.straka
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 22.03.19 17:00

Hele, jsou to děti.
Můžete k plotu vysázet nějaký túje nebo něco jinýho, co rychlé vyroste a ten hluk trochu stáhne. Můžete babi občas s něčím výpomoci, jako náplast na to utrpení. Ale když jsou v sedm pryč, tak bych se na nějaký výčitky a krocení vykašlala.

Hojuza
Kecalka 160 příspěvků 22.03.19 17:02

Mají prostě takové období, brala bych je třeba ob den někam na hřiště, aby tam nebyly pořád, ale zas bych je pořád nenapominala. Osobně by mě štvalo, že mám dům a musim je pořád napomínat. Navíc oni z toho brzo vyrostou.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8677 příspěvků 22.03.19 17:03

V opravdovem hnusnem revu je krotim kdekoliv, takovy ten vyskot deti by se mi tedy krotit nechtel. Obzvlast venku. No fuj, jeste ze to resit nemusim :think:

Rezii
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 22.03.19 17:04
@Hamouzka píše:
Ne. Děcka řvala taky, ale tak jednou týdně. Nebyl problém. Já s nima chodila a chodím ven. Hrajou si hodně na hřištích a hodně jezdíme na výlety. Takže doma naprosto v klidu. A když blbnou jednou měsíčně hodně nahlas, tak s tím nikdo problém nemá. Ale je fakt, že to je u nás na návštěvě dost dalších děcek a je to taková párty.

Jasně, taky chodíme ven, nejsme tam každý den. Ale častěji než jednou týdně jo. Naše čtvrt není příliš pěkná, je tu jen jedno hřiště těsně u frekventované hlavní a jedno na kterým nic není;) a teď je na zahradě furt práce, tak já pracuju a oni lítají;)

Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1004 příspěvků 22.03.19 17:05

Nevím, ale v podstatě mám to samý, i podobný věk (o půl roku starší). Kluci nedělají nic jinýho, než řvou a o něco se tahají, zrovna dnes jsem dostali po fakt dlouhý době oba na p.del. Z paneláku jsme se odstěhovali, protože bába pod náma si neustále stěžovala na dupot dětí. l, klepala do topení a do stropu snad pět minut po tom, do jsme přišli domu. Barák jsem tedy vybírala podle toho, aby kolem mě, když už museli být sousedí, byly jen mladé rodiny s dětmi. Jsme super parta a rvou všechny děti ze všech baráku okolo, asi už jsme všichni imunní. Na druhou stranu, pokud paní nic neříká, tak bych to moc neřešila. Pokud je mladšímu dítěti 2,5 tak půjdeš pravděpodobně za chvíli do práce a paní si aspoň dopoledne odpočine. Myslím, že je okřikuješ až dost.
Me teda upřímně ale už vadí i ten neustálej řev, oni snad ani už neumí mluvit normalne :zed:

Ou
Kelišová 7405 příspěvků 22.03.19 17:07

Potřebuješ děti zaujmout či zaměstnat, aby nevřískali. Pokud je jekot jediná cesta, jak tě zaujmou a dostanou alespon nějakou interakci, tak holt křičí.

A ano - samozřejmě že pak budeš daleko méně efektivní v rámci práce ale děti budou dělat něco smysluplnějšího, než ječet a snažit se urvat tvoji pozornost a zároveň nebudete prudit sousedy.

Kelsey
Hvězda diskuse 45903 příspěvků 22.03.19 17:08

Kdyz jsou v zapalu hry, tak jsou hlucni. Jsou blechy vsude a nikde.
Dneska si predskolaka a prvnacku bral tatka po obede, ctvrtacka prisla hodinu po nich.
Takze jezdili po terase na kole a tech svych strojich, tatkovi pomahali na zahrade. Pak sli na krouzek a po krouzku utikali na hriste.
Uz zacina sezona. Zitra jim odzimuji terasu, jak poskladame stul a zidle, tak budou venku porad, kdyz nebude prset (chybi pergola udelat), jinak by je ani dest neudrzel doma.
Ted uz budeme na zahrade, jak to pujde.
Sousedum to nevadi, kdyby vadilo, tak klidne at. Taky jim nevycitame, ze chovaji prasata, tim delaji kazdy rok smrad a lakaji mouchy.

Hamouzka
Kecalka 275 příspěvků 22.03.19 17:08

@Netopýr1 zážitky z paneláku :palec: .

Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1004 příspěvků 22.03.19 17:15

@Hamouzka hrůza ti povím, ale teda fakt jsem se chvíli bála, abysme i v tom baráku nenarazili na takovou ježibabu, ktera mi bude řvát na skákající děti na trampolíně. A to my tam bydleli když byli fakt malí, to byli ještě zlatí. Teď by se z toho asi po..

Kelsey
Hvězda diskuse 45903 příspěvků 22.03.19 17:16

Jecet, jak pojasene je nenecham, taky krotim vasne. Ale smeji se, vodi si kamarady, kolikrat je tady vetsi mnozstvi decek, kdyz se zacne stadecko rehtat, tak je veselo a jsou hlucni.
Ale tady je bezne, ze se od jara do podzimu travi volny cas na zahrade, ze domu se chodi pouze prespavat.

Sany80s
Kelišová 7325 příspěvků 22.03.19 17:16

Nám řvou přes dvě zahrady děti jedněch sousedů a fakt se to občas nedá. Že bych si vyšla ven a povídala si s někým, to je scifi.
A to máme velké zahrady, nedovedu si představit, mít je těsně u oken.

Rezii
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 22.03.19 17:19
@Ou píše:
Potřebuješ děti zaujmout či zaměstnat, aby nevřískali. Pokud je jekot jediná cesta, jak tě zaujmou a dostanou alespon nějakou interakci, tak holt křičí.A ano - samozřejmě že pak budeš daleko méně efektivní v rámci práce ale děti budou dělat něco smysluplnějšího, než ječet a snažit se urvat tvoji pozornost a zároveň nebudete prudit sousedy.

Hezká teorie, ale ony si se mnou hrát nechtějí;) kolikrát mě vyhazují domů, ať je nechám na zahradě samotné ;) což ani náhodou, to už by revem zbořily dum;) stavět písek s matkou je nuda, oni furt někde stavi nějaké domečky, opičí dráhy, něco si pěstují na svém záhonku atd, ale prostě u toho dost ječí:( samozřejmě že tam sem tam děláme něco společně, nebo mi pomáhají, ale jde to víceméně jen s jedním z nich. Jo jinak dopoledne tam nejsme. Buď jsou oba ve školce a já dělám z domu, nebo mám jen mladšího doma a jsme na nákupech, pochůzkách nebo doma varim oběd atd.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama