Karanténa a testy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.10.20 12:48

Karanténa a testy

Dnes jsem měla telefon z hygieny.
Minulý týden v pondělí jsem se během výuky potkala s dítětem, které mělo ve čtvrtek pozitivní test.
Paní z hygieny mě odkázala na praktického lékaře, ať mě objedná na testy a že musím nyní dodržovat karanténu.
Lékařka mi řekla, že když jsem se s dítětem potkala minulé pondělí (dnes je to 7 dní) a nemám žádné příznaky, tak že mi ve čtvrtek končí karanténa a že na test by mě objednala stejně nejdříve na středu, že to tedy nemá smysl. Mám se ozvat, kdybych měla příznaky.

Mohu to brát tak, že až do čtvrtka budu zavřená doma a pak už je vše v pohodě?
Musím hlásit na hygienu, že na test ani nepůjdu?
Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
615
19.10.20 13:06

Takhle to nefunguje. Když ti to řekla hygiena tak ti doktorka prostě musí jen vypsat elektronickou žádanku na test. A ty jí napíšeš na jaké odběrové místo chceš jít a podle toho se tam objednáš na čas odběru. To ti doktorka neurčuje a jestli ti to nechce vypsat tak jiný doktor. Inkubační doba je až 10 možná až 14 dní, nebo můžeš být bezpříznaková a pak to šířit takže určitě bych šla na test

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3365
19.10.20 13:06

My jsme to ted resili v praci. Pokud pujdes na test tak je karantena 10 dni, pokud navtest nepujdes, tak 14 dni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.20 13:16

Hmm, děkuju za info.
Tak zítra budu znova volat své dr. (teď už má po pracovní době) a chtít test.

• Citovat
  • Nahlásit
615
19.10.20 13:28

Mojí doktorce k tomu stačil email. Do něj napsat kdo jsi, že tě určila hygiena a že chceš na test do tohodle odběrového centra. Na stránkách toho centra se zaregistrovat (na časy které nabízejí). No jestli tvá doktorka email nemá tak volat no ale myslím že jim to i ulehčuje práci, epoukázku taky musí vypisovat na pc. Jen si zkontrolovat že tě neodflákne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72186
19.10.20 14:00
@Anonymní píše:
Dnes jsem měla telefon z hygieny.
Minulý týden v pondělí jsem se během výuky potkala s dítětem, které mělo ve čtvrtek pozitivní test.
Paní z hygieny mě odkázala na praktického lékaře, ať mě objedná na testy a že musím nyní dodržovat karanténu.
Lékařka mi řekla, že když jsem se s dítětem potkala minulé pondělí (dnes je to 7 dní) a nemám žádné příznaky, tak že mi ve čtvrtek končí karanténa a že na test by mě objednala stejně nejdříve na středu, že to tedy nemá smysl. Mám se ozvat, kdybych měla příznaky.Mohu to brát tak, že až do čtvrtka budu zavřená doma a pak už je vše v pohodě?
Musím hlásit na hygienu, že na test ani nepůjdu?
Děkuji za odpovědi

záleží na tom, jestli ta hyginea ti opravdu nařídila karanténu. POkud ne, tak je to víceméně cochcárna. A lidové tvořivosti se meze nekladou. Pokdu měla hygiena o tobě veškeré podklady( tedy rodné číslo, adresuú, uvalila na tebe karatnénu podle příslušného zákona, tak se testům nevyhneš. Leda prodloužit karanténu na těch 14 dní s tím, že se do 10. dne testy nestihly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7085
19.10.20 14:04

@Lama Lama

tak ono v případech že hygiena nařídí karantenu a chce testy, rovnou na testy i sama posílá
tak je to nějaké divné, nějak to úplně nesedí

je možné že hygiena už žádanku na testy do systému zadala, rovnou, dělává se to tak

a nebo je i možnost, pokud by se stest nestihl do 10 dne od kontaktu, což je dle mě středa

tak pak karantena 14 dnů a test pak není nutný / ldyž se nestihne /
:think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.20 14:20

Hygiena znala jen mé jméno. Po mě chtěli rodné č., adresu a jméno lékaře. Paní říkala, že to dá do systému a já se mám domluvit s lékařkou, ať mě objedná na konkrétní den a čas.

Taky mi paní z KHS tvrdila, že ta karanténě jsem, na to jsem reagovala, že nejsem, jen že sedím doma se svými dětmi a učím on-line, ale např. v obchodě jsem normálně byla.
Tak odteď nesmím ani do obchodu ani nikam.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.20 14:23

10 dnů je teda středa, když budu volat zítra, tak buď mě objednají na středu nebo už to bude více dnů než 10, tak mám karanténu do neděle?

• Citovat
  • Nahlásit
129
19.10.20 14:53

Nám teď bylo že školy přeposláno z krajského úřadu stanovisko hlavní hygieničky:
Na základě mimořádného opatření ministra zdravotnictví č. j. MZDR 40555/2020-1/MIN/KAN ze 24. září 2020, čl. II, bod 2 a 4 se s účinností od 25.9. 2020 do odvolání, nařizuje provést všem osobám, včetně dětí bez ohledu na věk, kterým byla nařízena karanténní opatření, v rozmezí 5. až 7. dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, nejpozději do 10. dne, RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2. Provedení testu je tímto opatřením nařízeno všem osobám v karanténě bez rozdílu.
Bod 4, uvádí případ, kdy z kapacitních nebo technických důvodů se nepodaří tento test provést do 10. dne od kontaktu, pak je možné karanténní opatření ukončit u asymptomatických osob bez provedení testu za 14 dnů od kontaktu.
Mimořádné opatření jasně uvádí, že se jedná pouze o případy osob bez příznaků, kdy se test nepodaří provést, čímž je myšlena situace výjimečná, kdy v provedení testu brání překážka např. v podobě nedostatečné kapacity laboratoří nebo obtíží s vystavením elektronické žádanky na vyšetření.
Mimořádné opatření nepřipouští možnost volby a individuálního rozhodování u koho test provést a u koho nikoli.
Důsledné provádění testování osob v karanténě, umožní odhalit další případné infikované osoby, izolovat je a vyhledat jejich další kontakty. Testování je tak důležitým nástrojem k zabránění šíření epidemie onemocnění covid-19.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5384
19.10.20 15:33
@Anonymní píše:
10 dnů je teda středa, když budu volat zítra, tak buď mě objednají na středu nebo už to bude více dnů než 10, tak mám karanténu do neděle?

ano, test do 10 dne (ideálně mezi 5-7.dnem) a konec 10. den, pokud se nestihne, tak bez testu 14 dní. A u nás objednací doby cca 4 dny nyní, od zítra to bude týden protože víkend se netestuje a pátek už je skoro plný. Takže jestli je to u vás podobné, tak 14 dní bez testu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28525
19.10.20 16:09
@Anonymní píše:
Hygiena znala jen mé jméno. Po mě chtěli rodné č., adresu a jméno lékaře. Paní říkala, že to dá do systému a já se mám domluvit s lékařkou, ať mě objedná na konkrétní den a čas.Taky mi paní z KHS tvrdila, že ta karanténě jsem, na to jsem reagovala, že nejsem, jen že sedím doma se svými dětmi a učím on-line, ale např. v obchodě jsem normálně byla.
Tak odteď nesmím ani do obchodu ani nikam.

Tak v tom pripade je uz zadanka v systemu. U nas se clovek na test na konkretni misto objednava sam. Pokud se u vas neda objednat rovnou, chtej po dr. objednat, zadanku na test mas od hygieny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.20 16:22

@pipa.k moc děkuju za názor hlavní hygieničky
Velice se mi líbí věta „Bod 4, uvádí případ, kdy z kapacitních nebo technických důvodů se nepodaří tento test provést do 10. dne od kontaktu, pak je možné karanténní opatření ukončit u asymptomatických osob bez provedení testu za 14 dnů od kontaktu.“ Když mi hygiena volala až 7. den, tak je to kapacitní nebo technický důvod :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zítra budu volat znova a buď mě lékařka pošle, když žádanku už udělala KHS nebo budu teda až do neděle doma.

Stejně jsem s dětmi doma, ale takhle nemůžu ani do obchodu.

• Citovat
  • Nahlásit
5384
19.10.20 19:06
@Anonymní píše:
@pipa.k moc děkuju za názor hlavní hygieničky
Velice se mi líbí věta „Bod 4, uvádí případ, kdy z kapacitních nebo technických důvodů se nepodaří tento test provést do 10. dne od kontaktu, pak je možné karanténní opatření ukončit u asymptomatických osob bez provedení testu za 14 dnů od kontaktu.“ Když mi hygiena volala až 7. den, tak je to kapacitní nebo technický důvod :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zítra budu volat znova a buď mě lékařka pošle, když žádanku už udělala KHS nebo budu teda až do neděle doma.Stejně jsem s dětmi doma, ale takhle nemůžu ani do obchodu.

tak lékařka ale nepozná jestli máš vypsanou žádanku od hygieny. A fakt nebude mít čas to někde hledat. Takže pokud je reálné udělat test do 10 dne, tak jí bude muset vypsat sama, nebo tě odkáže na hygienu ať i zjistíš zda je žádanka zadaná. Pokud kapacity nejsou, tak 14 dní bez testu. Jinak jestli máš žádanku zadanou tak se můžeš objednat sama, na většinu míst se pacienti objednávají sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.20 10:46

Děkuju všem za reakce.
Já se v tom, kdo, koho, jak a kam objednává a posílá vůbec nevyznám.

Jsem objednaná na testy na středu ráno. Teď už jen doufat, že budu negativní.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat