Kariéra 0, frustrace

Anonymní
8.6.21 08:45

Kariéra 0, frustrace

Minulý týden jsem oslavila „35“ a nak na mě padla frustrace pri bilancovani. Karierne jsem totiž úplně na 0. Je to rok a půl, co jsem se vrátila z RD zpět do prace, na částečný úvazek, což je fajn, nemame totiž žádné hlídání a manzel je pracovně dost vytízený. Ale prostě se citim neúspěšná. Objem prace stejný jako bych byla na plném úvazku, akorat za o moc min peněz. Moji spolužáci a bývalí kolegové se za těch 6 let posunuli vys - delaji na ruznych ridicich funkcich atd. Ja jsem za cas straveny s detmi vdecna a zatim neni prostor na zmenu (mladsi je teprv skolkova), ale trochu se stydím. Mám 3 VS (dve tedy jen na urovni bc) a přitom by mi stačila maturita :), jsem ucenliva a rychle jsem se zapracovala zpět, takže se za mnou chodi radit i mnohem „zkusenejsi“ lidi s delší praxi, ale tak nejak mam pocit, ze jsem holka pro vsechno, taková vcelka-delnice, zatímco ostatní se díky vyššímu sebevědomí, nepřerušené praxi a časově flexibilite vyšplhali dal, ačkoli bych je treba driv na nějaké úspěchy úplně neodhadovala (jak koho). A mě už asi nic zajímavého nečeká. Mluvila jsem o své pozici i s vedením, ale nezajem. Nevím, jestli úplně žádám radu, na tohle asi není, jen bych si rada přečetla, jestli se treba někomu delo neco podobneho. A jak z těchto pocitů ven. Jinak jsem vděčný člověk - každý den děkuji za úžasnou rodinu, zdraví, možnost být s nimi. A teď babi rad… :think: A.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64236
8.6.21 08:48

Musíš si ujasnit priority. Pro někoho je to kariéra, pro tebe spíš rodina, ne? Prostě nemůžeš práci obětovat tolik, co bezdetni.. Tam to celé stojí. Až ti toto dojde, budeš spokojená a bez frustrace :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8436
8.6.21 08:50

Tak ono nějaké vyšší pozice asi jen tak na částečný úvazek dělat nejdou.

Pokud máš dost zkušeností, tak třeba v jiné firmě a na plny úvazek by tě brali úplně jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8995
8.6.21 08:51

Asi bych se zkusila podívat po práci jinde. Ale na částečný úvazek nemůžeš chtít zázraky. To je prostě něco za něco.

Příspěvek upraven 08.06.21 v 08:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9768
@martina.se píše:
Musíš si ujasnit priority. Pro někoho je to kariéra, pro tebe spíš rodina, ne? Prostě nemůžeš práci obětovat tolik, co bezdetni.. Tam to celé stojí. Až ti toto dojde, budeš spokojená a bez frustrace :think:

Ano, pod to bych se podepsala. Martina má vždycky dobrý názory, jen tak mimochodem.
Navíc, nikdo nemá všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3449

Prosím tě, je ti 35, nejsi nad hrobem a do důchodu daleko. Užívej si zkrácený úvazek, věř, ze naopak ti leckdo závidí ten.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
8.6.21 08:52

Proč by tě nic nečekalo? Jasně, že tě RD posunula dozadu ve srovnání s bezdětnými. Ale nikdo neříká, že je nemůžeš dohnat nebo ještě předehnat. Já teda znám řadu žen s dětmi v řídících funkcích, a získaly je až po rodičovské :nevim: Rodičovská se náhodou hodí i pro tu kariéru. Já jsem se teda naučila hodně efektivně plánovat. A to nemluvím o kurzu asertivní komunikace :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
8.6.21 08:57

Ještě lepčí je, když vám okolí řídí život a určuje vám, kde budete pracovat… Co dělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37280
8.6.21 08:59
@Anonymní píše:
Minulý týden jsem oslavila „35“ a nak na mě padla frustrace pri bilancovani. Karierne jsem totiž úplně na 0. Je to rok a půl, co jsem se vrátila z RD zpět do prace, na částečný úvazek, což je fajn, nemame totiž žádné hlídání a manzel je pracovně dost vytízený. Ale prostě se citim neúspěšná. Objem prace stejný jako bych byla na plném úvazku, akorat za o moc min peněz. Moji spolužáci a bývalí kolegové se za těch 6 let posunuli vys - delaji na ruznych ridicich funkcich atd. Ja jsem za cas straveny s detmi vdecna a zatim neni prostor na zmenu (mladsi je teprv skolkova), ale trochu se stydím. Mám 3 VS (dve tedy jen na urovni bc) a přitom by mi stačila maturita :), jsem ucenliva a rychle jsem se zapracovala zpět, takže se za mnou chodi radit i mnohem „zkusenejsi“ lidi s delší praxi, ale tak nejak mam pocit, ze jsem holka pro vsechno, taková vcelka-delnice, zatímco ostatní se díky vyššímu sebevědomí, nepřerušené praxi a časově flexibilite vyšplhali dal, ačkoli bych je treba driv na nějaké úspěchy úplně neodhadovala (jak koho). A mě už asi nic zajímavého nečeká. Mluvila jsem o své pozici i s vedením, ale nezajem. Nevím, jestli úplně žádám radu, na tohle asi není, jen bych si rada přečetla, jestli se treba někomu delo neco podobneho. A jak z těchto pocitů ven. Jinak jsem vděčný člověk - každý den děkuji za úžasnou rodinu, zdraví, možnost být s nimi. A teď babi rad… :think: A.

No, teď už děti máš a můžeš budovat. Mne, s blížící se 50,je už kariéra fuk. cloveju se zmeni priority. Ale ty teď máš už čas. ti s nepřerušenou kariérou taky asi budou mít děti..takže taky přeruší, zpomalí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4583
8.6.21 09:05

Kolegove se za 6 let posunuli jinam, to je snad jasne, proc by tebe meli automaticky dat na pozici, kam se nekdo dostal za 6 let za prace a zkusenosti.

Holt jsi ted 6 let pozadu, tak se srovnavej s tema co mate stejnou praxi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50190
8.6.21 09:16

A to jsi nevěděla před tím, než sis pořídila děti, že během RD se kariérně nikam neposuneš? :think: pokud jsi chtěla budovat kariéru, tak jsi měla zůstat bezdětná. Nebo ještě můžeš jít do práce na plný úvazek na s dětma může zůstat tatínek nebo k nim pořiďte nějakou chůvu, která se o ně bude starat, jestli je při tebe kariéra až tak důležitá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76727
8.6.21 09:21

Tak pokud mas objem prace na cely uvazek, tak jako první bych resila to. Dohodnout HO a zmenit uvazek na plny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.6.21 09:22
@Anonymní píše:
Minulý týden jsem oslavila „35“ a nak na mě padla frustrace pri bilancovani. Karierne jsem totiž úplně na 0. Je to rok a půl, co jsem se vrátila z RD zpět do prace, na částečný úvazek, což je fajn, nemame totiž žádné hlídání a manzel je pracovně dost vytízený. Ale prostě se citim neúspěšná. Objem prace stejný jako bych byla na plném úvazku, akorat za o moc min peněz. Moji spolužáci a bývalí kolegové se za těch 6 let posunuli vys - delaji na ruznych ridicich funkcich atd. Ja jsem za cas straveny s detmi vdecna a zatim neni prostor na zmenu (mladsi je teprv skolkova), ale trochu se stydím. Mám 3 VS (dve tedy jen na urovni bc) a přitom by mi stačila maturita :), jsem ucenliva a rychle jsem se zapracovala zpět, takže se za mnou chodi radit i mnohem „zkusenejsi“ lidi s delší praxi, ale tak nejak mam pocit, ze jsem holka pro vsechno, taková vcelka-delnice, zatímco ostatní se díky vyššímu sebevědomí, nepřerušené praxi a časově flexibilite vyšplhali dal, ačkoli bych je treba driv na nějaké úspěchy úplně neodhadovala (jak koho). A mě už asi nic zajímavého nečeká. Mluvila jsem o své pozici i s vedením, ale nezajem. Nevím, jestli úplně žádám radu, na tohle asi není, jen bych si rada přečetla, jestli se treba někomu delo neco podobneho. A jak z těchto pocitů ven. Jinak jsem vděčný člověk - každý den děkuji za úžasnou rodinu, zdraví, možnost být s nimi. A teď babi rad… :think: A.

Tak ty si castecne odpovidas sama -zkraceny uvazek, preruseni kariery, orientace na rodinu…

Ted otazkou je, jestli si chces jen povzdechnout nebo s tim konkretne neco udelat :think:

Co me tak napada- hele, 3 vš, proč (pokud to neni pocitano jako Bc, Mgr., MBA)? 8o to nezni moc jako tah na branku. Bud te vylozene bavi SE vzdelavat, nebo sis sebou moc nebyla jista nebo se ti moc nechtelo do procesu predvadet nabyte vedomosti. Hele, nic proti tomu, ale uspesni lide jsou spis do praxe. Takze tady muze byt jeden zakopany pes, ze te vic bavi vstrebavat cizi myslenky, nez šířit vlastni. V pohode, i takovi lide jsou potreba, jen bych to VZDĚLANI jako automatickou vstupenku do sveta uspesnych neprecenovala.

Za druhe - ujasni si, jestli se budes (az se vratis na plny) profilovat jako odbornice nebo manazerka. Tomu bude odpovidat i smer Tve cinnosti, kterou budes vykonavat ‚navic‘ oproti svym standardnim ukolum. Urcite te nikdo nebude povysovat za to, ze si oddelas svy a konec. Oboji ale musis prodat. Jako manazerka nebudes vsem bezelstne radit, ale vymyslis treba proces k zefektivneni nejakych rozplizlych agend, neco ‚zařídíš‘, vyjednas. Nebudes cekat, az Ti daji ukol a zahltej Te, budes mit svou agendu pod kontrolou. takze Tvuj focus nebude CO, ale JAK.

Coby odbornice si zatim najdes agendu, kterou nikdo nechce delat (nebo jsi tak dobra, ze odborne nejlip pojmes cokoli), vyprofilujes se, budes se aktivne hlasit na odborna skoleni, budes zatim clenkou nejakych odbornych skupin, budes radit, davat stanoviska. Za rok za dva k Tobe ta prace bude chodit sama. Vyuzijes toho, ze se nikomu moc nechce chodit s kuzi na trh a budes ‚vykopavat‘, ostatni se k Tobe postupne pridaj.

V praci budes chodit oblecena a celkove se prezentovat na urovni, na kterou se citis (kdyz budes chtit byt velkou sefkou, tak nebudes nosit korkove pantofle a mikinu s tim, ze PAK se priobliknes). Ti, kdo rozhoduji o postupu, si Te musej umet na te urovni predstavit.

Nebudes se prezentovat jako maminka na polovicni uvazek, ale jako nekdo, kdo uz je zpet.

Nebudes kvilet, ze toho mas hodne za malo penez, to nikoho nezajima, vypada to, ze to nezvladas. Jestli toho mas hodne, tak vynech včelkovani a nezistne rady, to bere cas. Prestan prezentovat, co vsechno DĚLÁŠ, ale co uz mas hotove…

Good luck :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7137
8.6.21 09:23

Nikde není psáno, že s dětmi a i se zkráceným úvazkem nemůžeš budovat kariéru. Měla jsem dvě šéfové na zkrácený úvazek obě měly dvě školní děti na 1. stupni. Jedna se dokonce dostala do vedení na zahraniční centrálu. A vážně nemám pocit, že by její děti nějak strádaly. Byla prostě šikovná a také ve správný čas na správném místě.

Máš ujasněné co pro Tebe znamená „kariéra“? A obor ve kterém bych toho „kariérního“ úspěchu chtěla dosáhnout?

Se zaměstnavatelem bych se nejdříve pobavila o tom, že máš na částečném úvazku stejně práce jako na plném. To by mě osobně vadilo nejvíc. Musíš být kvůli tomu přesčas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1011
8.6.21 09:24

A bylas na RD spokojena? Uprimne, ja bych byla radeji lepsi mamou nez uspesnou v praci.
Opravdu mas ambice karierne splhat nahoru nebo se chces jen vyrovnat znamym? Mozna jen nejsi ve spravnem oboru nebo firme. Bylas bys stastna, kdybys byla nekde nahore nebo jen, kdybys byla dostatecne cenena (nemyslim jen platove)? Myslim, ze by me vice zajimala mama, ktera je treba „jen“ vyborna ucetni, nez sefka 50 lidi v korporatu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat