Katetrizační ablace arytmií

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 20:08
Katetrizační ablace arytmií

Ahoj :-),
moc prosím všechny, kteří prodělali tento zákrok (omlouvám se za anonym, chodí zde rodina - neví to).

Příští týden mě to čeká. Už jsem si i zde četla nějaké zkušenosti, většinou teda, že je to bolestivý a nepříjemný zákrok, budu ráda i za vaše zkušenosti. Zajímalo by mě, za jak dlouho jste šli do práce? Mám nastoupit v pátek, další den slibují propuštění. V pondělí bych chtěla do práce, mám relativně náročnou práci, kde 12 hodin hlavně chodím. Jak jste to měli vy? Je lepší si vzít aspoň týden nemocenskou a nehrotit to nebo to bylo v pohodě? Nikdo mi vlastně nic moc nevysvětlil, vše gůglím a hledám na netu, jak to vlastně probíhá, proto budu ráda za každé info, případné uklidnění. Díky moc! :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Garpit
Povídálka 49 příspěvků 18.01.19 20:38

Zdravím, je to hodně nepříjemný, v určité chvíli dost bolestivé a hlavně dlouhé. Já potom ještě cca 14 dní nebyla schopna jít do práce, protože se mi dost špatně chodilo kvůli bolesti v trisle.

Twixinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 20:41

nemám zkušenost přímo já, ale kamarádka, zákrok říkala, že je docela v pohodě, mírně bolestivé, byla v nemocnici asi čtyři dny, pak ještě cca dva týdny doma .. když jsem za ní byla někdy po týdnu, co jí propustili, tak nebyla schopná stát rovně a ještě si stále stěžovala na bolest, takže dost pochybuji, že když Ti to udělají v pátek nebo sobotu, tak budeš schopná jít v pondělí do práce ..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 20:42

Ahoj, díky za reakci. V informovaném souhlasu a všude na netu (z úst odborníků) zaznívá, že je to nebolestivý zákrok, nerozumím, že zkušenosti pacientů jsou zcela odlišné. Už začínám mít i strach a to jsem do teď byla v poho :-D

Ariadne
Echt Kelišová 8782 příspěvků 2 inzeráty 18.01.19 20:51

Byl na tom manžel a prý byl připitomělý a tím pádem v pohodě. Jen že to bylo nepříjemné.bylnpotom doma 3 týdny v klidovém režimu. Se na tu práci vybodni. Stojí ti za to? Tyhle problémy bývají že stresu dlouhodobého. Teď máš možná šanci se zastavit a odpočinout si

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 18.01.19 21:08

já jsem teď googlila, a je tam napsáno, že do práce může jít člověk za týden, avšak těžkou fyzickou práci může vykonávat až za měsíc
tak je i otázka, jaká je povaha tvojí práce, ale rozhodně nepůjdeš do práce v pondělí

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 21:15

Oblblý ? Takže myslíš, že je možné říct si o něco na přispání ? Co jsem četla, dělají to při plném vědomí. Dost se tomu divím vzhledem k tomu, co jsem četla. PS: co bolí konkrétně? Myslím, že samotný vpich vydržím - tak jsem si to představovala - píchnou a pak nic neucítím, ale je to zřejmě jinak. Co na tom je nejvíce nepříjemné ? Nechci se strachovat dopředu a třeba zbytečně, ale pomáhá mi to psychicky se připravit na vše, co můžu očekávat… :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 21:16

@stinga Prosím, pošleš odkaz na tuto informaci ? Já nikde nic nenašla, fňuk :-) a děkuji !

Ariadne
Echt Kelišová 8782 příspěvků 2 inzeráty 18.01.19 21:26

No jako by byl po pár pivech :mrgreen: já byla na operaci plotýnky a byla taky oblbla a bála jsem se šíleně a nic si nepamatuju. Mozek je úžasný orgán :lol: spíš to prý bylo nepříjemné dloubání. A s návratem do práce bych fakt nespěchala

Shari81
Kelišová 6147 příspěvků 18.01.19 21:42
@Anonymní píše:
Ahoj :-),
moc prosím všechny, kteří prodělali tento zákrok (omlouvám se za anonym, chodí zde rodina - neví to).Příští týden mě to čeká. Už jsem si i zde četla nějaké zkušenosti, většinou teda, že je to bolestivý a nepříjemný zákrok, budu ráda i za vaše zkušenosti. Zajímalo by mě, za jak dlouho jste šli do práce? Mám nastoupit v pátek, další den slibují propuštění. V pondělí bych chtěla do práce, mám relativně náročnou práci, kde 12 hodin hlavně chodím. Jak jste to měli vy? Je lepší si vzít aspoň týden nemocenskou a nehrotit to nebo to bylo v pohodě? Nikdo mi vlastně nic moc nevysvětlil, vše gůglím a hledám na netu, jak to vlastně probíhá, proto budu ráda za každé info, případné uklidnění. Díky moc! :)

byla jsem na tomto zákroku 2×. Zákrok se provádí při plném vědomí, avšak se znecitlivěním místa vpichu. Nic mě nebolelo, povídala jsem s doktorem, jen je to dlouhý a nesmíš se vůbec hýbat (ani rukama) taky záleží, kudy povedou katetr. Pokud přes tříslo, tak 24h po zákroku musíš mít zátěž na třísle, nesmíš vstát a hýbat se na lůžku co nejméně, nejlépe vůbec. Po 24h tě zkusí posadit, běžná hygiena a pokud je vše ok, tak do 48h tě pustí domů. Na práci zapomeň minimálně na 14 dnů, fyzickou zátěž nejdříve po 3-4 týdnech od zákroku. Věř, že tahle „operace“ není sranda, nedělají ti jí z rozmaru. Kde ti budou zákrok dělat?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.19 21:53

@Shari81 ano, budou mi to dělat přes tříslo. Dr. mi přišel „pohodář“ - ve stylu, že nic nehrotil. Prý další den domů když nebudou komplikace, 6 hodin místní zátěž. Říkal, že po víkendu můžu do práce. Nechci psát, co dělám - prozradit se, ale jsem furt na nohách. Jo, vím, že to není z rozmaru, ale vzhledem k tomu, že bych chtěla věřit lékařům, tak jsem teď zmatená… někdo je 14 doma a dr. mi řekne, že můžu jít hned skoro další den makat ? Hodně jsem četla, jak je ten zákrok hodně bolestivý. Mě nikdy ani neplombovali zub, nemám s bolestí vlastně žádnou zkušenost, o to víc se toho bojím, no

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 19.01.19 14:40
@Anonymní píše:
@stinga Prosím, pošleš odkaz na tuto informaci ? Já nikde nic nenašla, fňuk :-) a děkuji !

na stránce www.ikem.cz to jde najít :kytka:
vpravo nahoře je červená kolonka hledat - tam zadej katetr. ablace arytmií

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 19.01.19 14:54

a oni chirurgové mají hodně ve zvyku zlehčovat ty zákroky všeobecně

Shari81
Kelišová 6147 příspěvků 19.01.19 15:19
@Anonymní píše:
@Shari81 ano, budou mi to dělat přes tříslo. Dr. mi přišel „pohodář“ - ve stylu, že nic nehrotil. Prý další den domů když nebudou komplikace, 6 hodin místní zátěž. Říkal, že po víkendu můžu do práce. Nechci psát, co dělám - prozradit se, ale jsem furt na nohách. Jo, vím, že to není z rozmaru, ale vzhledem k tomu, že bych chtěla věřit lékařům, tak jsem teď zmatená… někdo je 14 doma a dr. mi řekne, že můžu jít hned skoro další den makat ? Hodně jsem četla, jak je ten zákrok hodně bolestivý. Mě nikdy ani neplombovali zub, nemám s bolestí vlastně žádnou zkušenost, o to víc se toho bojím, no

hele, je to zásah do těla a bolí to, ne tak strašně jako porod, ale i tak to je nepříjemné. Neucítíš vpich, jen ucítíš, jak ti sonda půjde tělem-navíc to uvidíš na monitoru. Já bych do práce nešla ani omylem, i kdybych tam měla sedět, natož celý den stát/chodit…je to na tvém uvážení..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.19 19:08

@Shari81 ok, počítám s tím, že to bude bolet. Jak říkám, nemám zkušenost s bolestí - nerodila jsem, v životě mi netrhali ani neplombovali zub, takže tam vlastně sama zjistím, co vše vydržím. Díky za reakci

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama