Každovečerní pláč a uspávání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monika811
Stálice 63 příspěvků 28.09.18 19:15
Každovečerní pláč a uspávání

Hezký večer, jdu si pro radu -?…
Máme 2,5 měsíční slečnu a bojujeme s každovečerním pláčem a uspáváním… Každý den, asi mezi 18.-20.00hod, začíná hystericky plakat, říkáme tomu “amok”, hlad nemá, podle mě ji nic nebolí, prvně jsme mysleli, že to je bříško, ale zas když ji bolí bříško, pláče jinak. Nejde utišit na rukou (houpání, chození..) položená na gauči/posteli při povídání, zaujmout hračkou, mlíčko taky nezklidní, v zavinovačce, máme i vibrační lehátko, které lze houpat, ve kterém se ji přes den líbí, ale taky nezabírá, prostě nic, jen se musí “vyřvat” ptala jsem se na to pegiatra, a řikal, že se miminkům mezi 2-3 měsícem mění nervová soustava a mohou to projevovat pláčem, nebo taky tak ventilují nadbytečnou energii, nebo pocity z celého dne. Je mi ji líto ji nechávat jen tak vyřvat, samozřejmě ji nikam nepokládám do pokoje samotnou apod., ale skoro 2hodiny hysteráku na rukou denně, je prostě mazec :roll: měli jste to taky někdo tak? Pomohlo Vám něco, nebo jen čas?
Další věc, když už se zázračně uklidní, zabalíme do zavinovačky(někdy jsme zkoušeli i bez ni, jestli to neni důvod k vzteku) dáme např., mlíčko, říhnout, a snažíme se uspat, dříve usínala na rukou pohoupáním a spinkala, ale teď nezabírají ani ruce, ani na posteli mezi námi s manželem, hlazení na hlavičce, mezi očima… Když už usne na rukou, položim ji, tak do 10 minut kouká, začne se jakoby lekat, máchat ručičkama, protahovat se a je to v p…, a můžem znova, tak i třeba 2-3hod., kdy je v podstatě za chvíli čas dalšího krmení :? Uspávali jste nějak jinak? Nebo se to snad taky časem upraví? Nekoupeme každý den, většinou co druhý, večer probíhá +- stejně, amok, krmení, zavinovačka, uspávání… Přes den jakš takš spí, teda většinou jen v kočárku, doma mi jen tak neusne, zabere na tom vibračním lehátku při houpání, jinak v postýlce, nebo na posteli také ne.
Hodně lidí mi řiká, že se to po 3.měsíci zlomí, tak budu doufat, že se to bude jen lepšit. Díky za rady a tipy :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
S.maya
Závislačka 4360 příspěvků 28.09.18 19:21

U malého to bylo stejně a byla to večerní kolika. Začal plakat pravidelně od cca 19:00 do 22:00 až 23:00. Nepomáhal ani espumisan, ale zabiral Nutrilon anticolics.

Nino13
Stálice 65 příspěvků 28.09.18 19:26

@Monika811 Ahoj. Já ten večerní řev měla u prvního syna. Řval, protože už chtěl spát. Tak jsem ho v 18 hodin dala do postýlky, zapla mu ventilátor (kvůli hluku) a do 10 minut spal jak zabitý.

Helileli
Závislačka 3052 příspěvků 28.09.18 19:26

Lifrovala bych ji pevně zavinutou a najedenou do postýlky v půl šesté, pustila bych ji k tomu vysavač. Mladší syn takto chodil spát v tomto věku, kdybych ho nechala dýl, byl by přetažený a řev by byl taky.

Monika811
Stálice 63 příspěvků 28.09.18 19:34

Jenomže když ji dám o půl 6 spát, tak nevim nevim, jestli mi bude spát do rána (samozřejmě s krmením počítám) ale abych sni třeba od tří od rána už nestrašila :roll:

Anais
Kelišová 5590 příspěvků 29 inzerátů 28.09.18 19:38

@Monika811 u syna jsem to měla taky, bohudík pak zabral u večerního kojení… po čase to nějak odeznělo ale byla jsem tehdy zralá na psychiatra :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pevné nervy :) :srdce:

Nino13
Stálice 65 příspěvků 28.09.18 19:39

@Monika811 V kolik vstává teď? A je pro tebe důležitější si ráno přispat, nebo mít večer klid a dítě bez nervů? Záleží jen na tobě co ti vyhovuje.
Ale třeba to není tím, že chce spát, najdou se i děti co brečí z jiného důvodu než že jsou přetažené.

Helileli
Závislačka 3052 příspěvků 28.09.18 19:45
@Monika811 píše:
Jenomže když ji dám o půl 6 spát, tak nevim nevim, jestli mi bude spát do rána (samozřejmě s krmením počítám) ale abych sni třeba od tří od rána už nestrašila :roll:

Tak za zkoušku nic nedáš, nikdo netvrdí, že to bude fungovat, třeba ne. Ale pokud by to fungovalo, tak mi přijde lepší se nevyspat ráno než poslouchat večer dvě hodiny řev. To říkám jako bývalá sova. :lol: Nejdřív děti a pak práce mě naučily vstávat v 5 a neremcat :mrgreen:

Monika811
Stálice 63 příspěvků 28.09.18 19:45

Samozřejmě, že dítě bez nervů… Vstává jak kdy, někdy sebou háže od pěti hodin, a já podávám jen cumel, pořád se jakoby protahuje, převaluje.. Někdy vydrží do půl 7, to třeba když usne v 11.. V noci většinou 2× mléko, podle toho, kdy dostane večer poslední. Měli jsme i takové noci, kdy třeba od dvou do půl 5 nechtěla spát a tak no.
Snad se to časem zlepší.. :)

rezulka
Závislačka 2884 příspěvků 28.09.18 19:45

Zkusila bych pevné zavinování, k tomu šum. Mně to kdysi zachránilo nervy :-) Zkus tady projít diskuze, určitě toho bylo napsáno spousta.

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1270 příspěvků 28.09.18 19:46
@Monika811 píše:
Jenomže když ji dám o půl 6 spát, tak nevim nevim, jestli mi bude spát do rána (samozřejmě s krmením počítám) ale abych sni třeba od tří od rána už nestrašila :roll:

Naše malá právě začala vstávat později, když jsem ji začala dávat dřív spát. A není jediná. Ono když se děti dají spát přetazene, tak i hůř spí. Za zkoušku by to určitě stalo.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 28.09.18 19:49

Tak mi brečel syn únavou, od té doby usíná kolem sedmé,spí do pěti. Nastavil si to tak sám. A doba, kdy vstávají ve tři přijde taky.

Mari.G
Závislačka 4817 příspěvků 28.09.18 19:59

Zažila jsem to 5 měsíců. Buď to může být večerní trápení s bříškem, to je velmi časté. Nebo už je moc unavený a z toho mu nejde zabrat.

Zrušila bych zavinovačku a nechala ho u prsa klidně překonat celou tu dobu, uklidní se, Vy taky, protože nebude pláč. Pusťte si film a relaxujte. Zažila jsem to, zavinovačka má obelstít dítě, které chce být u mámy, není to správná cesta. Musela jsem si tím projít taky, abych si to potvrdila. Hodně sil! Přes den je malá v pohodě?

Monika811
Stálice 63 příspěvků 28.09.18 20:04

To je pravda, za zkoušku nic nedáme. ;) to pevné zavinování ji ale asi moc nesedí, nemůže kopat nohama a to se vzteká :D ruce k tělu už neklapnou vůbec, na to už je velká, a vzteká se tak dlouho, dokud je nevytáhne a to ji stejně probere no :dance: :) ale zase když je bez zavinovačky uplně, tak ji ten prostor taky ruší, leká se, háže ručkama, tak ji do ni dávám, s rukama venku a ne uplně na fest..

Monika811
Stálice 63 příspěvků 28.09.18 20:11

@Mari.G přes den je v celku v pohodě, jasně že pláče, ale určitě nemá takové hysteráky co večer teda.. :) ráda se houpe, pak spinká v kočárku, když jdeme ven, pak ji nechám ležet a už ji zajímají chrastítka, když snimi hrkám, přes ten den se to dá.. teď jsme začali vaničkovat, tak to se ji hrozně líbí ve vodě, to se směje :)
Jako je pravda, že prdí, i v noci teda, ale když ji bolívá bříško, tak pláče tak jinak, denně dostává BioGaiu, ta je taky fajn.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >