Reklama

Infekce pupíčku?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mikinka90
Povídálka 35 příspěvků 3 inzeráty 28.09.18 19:09
Infekce pupicku ?

Prosím o radu… Malému je 10 dní a v porodnici nám neuřízli pupicek a nechali mu tam pahýlek. Pahýlek vypadá že už kazdym dnem upadne ale od včera strašně zapáchá.. Mám strach jestli se mu tam nedostala infekce? Chtěla jsem se zeptat jestli je to normální nebo ne? Pupicek nám v nemocnici řekli ať necistime ale od včera mu to potírám lihem

Reklama

Reakce:

Doctus
Závislačka 4366 příspěvků 28.09.18 19:14

Dobrý večer. Tak to dopadá, když se pupeční pahýl neřeže. Mrtvá tkáň samozřejmě může zapáchat. Zánět pupku (omphalitis) by se projevila zarudnutím (se šířením do okolí), teplotami, líným sáním při kojení. Do pondělí je docela dlouhá doba, takže si pro klid duše zajděte do nemocnice.
10 dnů bez čištění pupečního pahýlu, dost zvláštní doporučení, kde jsou takoví odborníci.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1384 příspěvků 28.09.18 19:22

Já jsem třetímu dítku také nenechala uříznout pupík a byla tochyba. Po pár dnech se mu to začalo odchlipovat. Takže jsem jela k Dr. a ta jí to vyjednala u ní vporodnici, kde mu to hned uřízli. Holt jsme chtěli být brzy doma.

Mikinka90
Povídálka 35 příspěvků 3 inzeráty 28.09.18 19:24

@Doctus no řekli nám v porodnici jen udržovat v suchu . Teplotu nemá a u sání taky líný není … ale teď mám teda strašný strach asi někam zajedeme

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1952 příspěvků 28.09.18 19:35

Jo, jo, taky jsem překvapeně koukala na dětskou, když jásala, že nám pahýl v porodnici odstranili, prý se to dělá už málo. A osobně jsem byla ráda, než se s tím patlat doma. Malá měla pupeční šňůru hodně silnou, bůh ví, co by z toho ještě bylo.

ElisC
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 2 inzeráty 28.09.18 19:35

@Mikinka90 dceři to také v porodnici neuřízli. Nicméně jsem to měla 3× denně čistit lihem. Trvalo asi 14 dní, než ji to odpadlo. Žádného zápachu jsem si nevšimla.

Tichošlápek
Extra třída :D 10091 příspěvků 28.09.18 19:36

Teda to je divné - taky jsme jeli domu s pahylkem, ale naopak nás několikrát upozornili, ze je třeba při každém prebaleni lihovat. Je to okolí pahýlku zarudle? Upřímně já bych jela na dětskou chiru. Je ještě hrozne malinký a infekce muze byt pěkný fofr

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 2864 příspěvků 28.09.18 19:37

Vytirala bych pupík gázou s lihem, i záhyby uvnitř, kdyžtak bych si pomohla uchostourem. A desinfikovala bych při každém přebalování. Pokud to není zarudlé, tak bych nepanikařila. Mému dítěti zas jako malinkemu miminku děsně smrděly faldy, než jsem se je naučila všechny důkladně roztáhnout a vydrhnout zinkou. :mrgreen:

4u
Povídálka 45 příspěvků 28.09.18 20:52

u nas zacal pahylek smrdel, kdyz se delsi dobu (treba dva dny) nedesinfikoval. ono s tou desinfekci je to tezke, co jsem nacetla tak desinfekce ano, ale ne moc casto, protoze pupik pak mokva a hur se hoji.. ja ho desinfikovala vzdy po koupani, kdy uz byl stejne namoceny..

Mikinka90
Povídálka 35 příspěvků 3 inzeráty 29.09.18 11:12

@Doctus tak nám to přes noc upadlo , posílám foto … jestli je to takhle v pořádku ?

Doctus
Závislačka 4366 příspěvků 29.09.18 19:58

Zarudnutí nevidím, zkuste to řádně čistit lihem. Vatovou tyčinku a pěkně krouživými pohyby. Kdyby začaly teploty, dítě bylo neklidné / dráždivé, tak ihned k lékaři / na pohotovost.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >