Spíte a spali jste dohromady s miminky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Králičice okatá
Kecalka 312 příspěvků 27.09.18 05:47
Spíte a spali jste dohromady s miminky?

Ahoj, spím s mimčem téměř od narození dohromady. Postýlku s chůvičkou používám občas přes den, když si potřebuju odskočit. Někde tvrdí, že je to vhodné a miminko později bude jistější jinde, že je to rozmazlování… Mně i mimi si myslím to i vzhledem ke kojení vyhovuje… Ale chci se zeptat, v kolika letech pak dítko začlo spát samo v posteli? Jak probýhala separační úzkost, byla silnější nebo slabší? Moc děkuju za zkušenosti.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

derunka100
Povídálka 47 příspěvků 27.09.18 05:55

Ahoj. Taky spim s malou a to nekojim. V postylce zacala sama spat asi pred 14 dny co ji byli 4 mesice. S tim, ze se vzbudi okolo 3-4 rano. Tak si ji jen prehodim k sobe a spime spolu. Takze porad o maminku neprisla. Vecer zacala spatne usinat. Vztekala se, tak jsem ji soupla do postylky a hned byla tuha. Takze chce mit taky ode me asi chvili klid :D

lucenka
Vesmírná mluvilka 32122 příspěvků 27.09.18 06:24

s klukem jsem v posteli spala do skoro 7 let :D Ale on je strašný posera a bál se sám v pokojíku. I teĎ si třeba k němu lehnu, když je bouřka. Kdybych chtěla, tak bych určitě nějakým způsobem přesvědčila na pokojík dřív. Ale nechala jsem tomu čas, až si k tomu on sám dospěje.
Ale zase na druhou stranu od miminka naprosto v pohodě zvádal spát v cizím prostředí, od roku jsem ho v klidu nechávala přes noc u babiček, v 5 letech zvládl lyžák se školkou, školku v přírodě a co je to separační úzkost téměř neznáme.

smudlinky
Závislačka 2523 příspěvků 360 inzerátů 27.09.18 06:47

záleží na dítku, je to hodně individuální. Dcera protože byla sama k nám chodila do postele ještě ve 4 letech, nechtěla být v pokojíčku sama. Syn kolem roku přešel k ní do pokojíčku, ale jsou dny, kdy skončí u nás v posteli.

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1107 příspěvků 27.09.18 06:50

já se vždycky snažila, aby děti věděly, že patří do svojí vlastní postýlky, a u nás v posteli je to jen výjimečně.. ovšem pokud jim nejde usnout, bojí se, je jim špatně a potřebují se tulit, tak je u sebe nechám, nejstarší si tam klidně vleze ještě teď a to jí bude osm :D občas se stane, že si jdou večer ke mně do postele usnout (a to tam třeba ani nejsem!) a já je pak roznáším do postýlek, nebo když se v noci probudí a bojí se, tak se k nám stěhují a nejmladší občas mívá pár dní za sebou, kdy špatně spí a zůstává u mně… separační úzkost si vybavuju u všech čtyř, i když byly zvyklé spát v postýlce, tou si asi projde většina dětí bez ohledu na místo usnutí

Tarjei
Závislačka 3966 příspěvků 27.09.18 06:56

@Králičice okatá vsechny jsem mela postupne v posteli. Nejstarsi se oddelil v pěti, prostredni je postizenej, ten asi v sedmi, nejmladsi v roce a pul odkracel do své velke postele, lehnul si a usnul, on ma velkou potrebu osobniho prostoru.. kazdy dite je jiny noo :) ja vzdycky rikam ze jsem jeste neviděla kocku, co by spala pet metru od kotat. Spani s mladatkama je prirozeny a spravny. Babičky drzkovaly u prvniho a pak to vzdaly :D nejstarsi uz me prerostl, zacina to byt chlap ale zrovna vcera se mi vecer nakybloval do postele a chtel si povidat, tak jsem vzpominala, jaky bylo mit ho furt u sebe :)

Annabela11
Ukecaná baba ;) 2122 příspěvků 27.09.18 07:02

@Králičice okatá Ano syn spal od narození semnou…chtěla jsem hodně mít prostě blízko sebe.

winter.gift
Stálice 75 příspěvků 27.09.18 07:07

@Annabela11 @Tarjei @sinapis.alba @smudlinky a nebojíte se, že dítko zalehnete nebo sids? Já bych si malou taky strasne ráda vzala k sobe do postele (7 měsíců ), ale po tom, co se nám 3× spustil monitor dechu a museli jsme ji prodychavat, jednou i masírovat srdicko, se bojíme.

Annabela11
Ukecaná baba ;) 2122 příspěvků 27.09.18 07:13

@winter.gift Nebála jsem se s malým jsem spala na dvoj posteli.

Tarjei
Závislačka 3966 příspěvků 27.09.18 07:15

@winter.gift strizlivej nezfetovanej clovek dite nezalehne. Kdyz jsem se jednou v noci otocila k synovi v posteli zády, ve vterine jsem byla vzhuru. Ja si myslim ze společné spani je prevence SIDS..ze ten rytmus jineho srdce nedovoli miminku prestat dychat..

Mamča_a_Emmča
Nováček 1 příspěvek 27.09.18 07:16

Ahoj.. když byla malá miminko, spinkala v postýlce s monitorem.. ale v noci když plakala pokaždé sem si ji vzala k sobě.. přes den spavala opět v postýlce, ale kdyz byla dcerka na prvním očkováni, měla jsem raději u sebe a v ten den to všechno začalo. Emma od te doby s nami spi a v postýlce sem tam ať si pomalinku začíná zvykat.. na Vánoce dostane pokojíček s novou postylkou, určitě to bude bez problemu.. skoro každý víkend jezdíme k rodičům a tam v pohode spinka v postýlce. Malá má rok a přijde mi, ze je ji jedno, jestli spi s nami.. nebo v postýlce.. nebo v teepee atd, :mavam:

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 2 inzeráty 27.09.18 07:17

Malá spinká od narození ve svém, líp se vyspíme, ona se strašně točí a tak bychom se budily

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 2 inzeráty 27.09.18 07:18

Pokud v noci nechce spát, zoubky, tak jí dám ke mě na pomazlení, ale nenechám jí úplně usnout a zase přenesu do své

lisma
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 27.09.18 07:18

Máme v posteli obe deti :) 4-ročný už to občas skúša vo svojej, ale moc sa do toho nehrnie. 3-mesačná sa kojí niekoľkokrát za noc, tak som rada, že nemusím vstávať.

acimedaca
Nadpozemská drbna 25844 příspěvků 27.09.18 07:22

První s námi vůbec nespala, separační úzkost vůbec neměla. Druhá s námi spala a spí stále, separačni úzkost měla velkou. Myslím,že to s tím nesouvisí,je to o povaze dítěte.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Úsměv, reformy a ženy! Co skrývá saúdský princ bin Salmán?

Teprve minulý rok se stal korunním princem Saúdské Arábie, a to v podstatě... číst dále >

Lekce tance probudily v Genzerovi kance: Noční rande s novou láskou

Po práci legraci. Přesně v duchu tohoto hesla si sobotní večer poskládal... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >