Zánět prsů při kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sluníčkoi
Kecalka 208 příspěvků 24.09.18 04:45
Zánět prsů při kojení

Ahoj holky promiňte za intivni otázku. Mame šest měsíců staré miminko které kojim a od pátku me šíleně rozbolelo levé prso někdy až brecim. Mliko znej normálně teče malej nekouse ale občas to tak pichne až to fakt bolí moc a to nejsem žádná knukna. Malej je nachlazeny musím sním zajít dnes k lékaři a muj gynekolog je jen úterý a čtvrtek nevím jak me vezme musí se k nemu objednat. Ještě jsem tam nevola.,protože ta bolest zacla v pátek. Můj dotaz mohu se zeptat decke doktorky jestli to malymu nevadí když by to byl zánět a jestli se dají napsat nějaké tablety při kojení na zánět aby nevadili miminku. Doktorovi hned zítra zavolám snad mě hned vezme. Ještě mohu se zeptat kdyby byla bolest úplně bez vydrzeni můžu se hlásit normálně na gynekologii v nemocnici dekuji. Bojím se aby ten zánět nešel do mlika proto se chci zeptat dětské lékařky do úterý daleko mám strach o malého. Ne o sebe a je mi trapne se jí ptát na hlouposti.

Reakce:
Vladimirovna
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 24.09.18 05:17

Kontaktuj laktacni poradkyní z mamila.sk

sluníčkoi
Kecalka 208 příspěvků 24.09.18 05:30

Neví jak ji mám najít moc to sinternetem neumím

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 24.09.18 06:40

@sluníčkoi jako první pomoc zkus zabal - kapesník namoc do slivovice, dej na prso, a zavaz nějakým šátkem/plenou. co 2 hodiny zabal obměňuj, během dne by se ti melo ulevit. je to babska rada, ale me zabrala fantasticky, ze jsem pak ani k dr nemusela. ale to je samozřejmě na tvém uvážení.

sluníčkoi
Kecalka 208 příspěvků 24.09.18 07:16

Můžu to zkusit ale musím koupit dík

Alyss1
Závislačka 2873 příspěvků 1 inzerát 24.09.18 07:45

Zanet miminku nevadi. Vadi tobe. Hodne z prsu koj. V teple sprse ho rozmasiruj. A mezi kojenim vyse zminena rada. Nebo dej do kapesniku tvaroh a priloz na prso.

Jinak muzes jit i k obvodalovi, do nemocnice a ja bych se zeptala i detske dr.

katuska1984
Kecalka 382 příspěvků 24.09.18 07:47

U prvni dcery jsem mela zanet.
bylo to bolestive, jakoby me v tom prsu nekdo neco rezal. au

pomohlo listy ze zeli. normalne jsem umyla,osusila s dala do podprsenky.kojila jsem pak 2/roky

P4ja
Kelišová 6641 příspěvků 24.09.18 07:48

Není potřeba kupovat slivovici, pokud nemáš.Na zánět je potřeba odstrikavat a úplně nejlepší je, když prso dite vypije. Pokud ne tak jo v teplé vodě odstrikej. Já je chladila tvarohem.

Jinak neboj miminku to neublíží. Spíš je potřeba aby hodně pilo a to prso vyprazdňovalo. A i kdyby ti dali ATB, tak to nevadí. Jsou i pro kojící matky.

sluníčkoi
Kecalka 208 příspěvků 24.09.18 08:07

Sehnala jsem číslo na poradkyni a prý to na zánět nevypadá prý to musí být teplota tak ja nevim mám zkusit panadol třikrát denně a pak k lékaři

4u
Povídálka 45 příspěvků 24.09.18 09:11

mne pomohl ibalgin - u zanetu mivam vysoke horecky + pusobi protizanetlive. a jak bylo zmineno, dobre je odstrikani ve sprse - i kdyz to docela boli teda..

sluníčkoi
Kecalka 208 příspěvků 24.09.18 09:41

Musi být vždy ty horečky

Lenka_Hal
Kelišová 5761 příspěvků 24.09.18 10:35

Mas to jen ucpane. Musis do teple sprchy, najit to misto a masirovat, hned potom kojit. Idealne, pokud mas doma vyhrivaci polstarek, nahraty si to dej na to misto primo pri kojeni, a stridej nahrivani, masirovani, nahrivani, masirovani…pokud to povoli, poznas to hned, bolest polevi, nezmizi hned uplne, ale hodne polevi…

sluníčkoi
Kecalka 208 příspěvků 24.09.18 11:06
@Lenka_Hal píše:
Mas to jen ucpane. Musis do teple sprchy, najit to misto a masirovat, hned potom kojit. Idealne, pokud mas doma vyhrivaci polstarek, nahraty si to dej na to misto primo pri kojeni, a stridej nahrivani, masirovani, nahrivani, masirovani…pokud to povoli, poznas to hned, bolest polevi, nezmizi hned uplne, ale hodne polevi…

M děkuji lehla jsem si do teple vany už několikrát a odsrikavala a zatím to moc nepomohlo volala jsem lékaři a on tam dne neni ale mam prý zkusit do středy tři panadoli a masáž a teplo jak si rika tak to fo středy zkusím vydržet snad to povoli děkuji

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tetování roku: Řepka chtěl mít na paži Kristelovou, dostal Krainovou!

Mělo to být vyznání lásky, prostřednictvím kterého všem dokáže, že právě... číst dále >

Vidíme ho naposledy? Postránecký se dnes rozloučí s Krejzovými, čeká ho boj o zdraví

Uvidíme ho ještě někdy před kamerou? Populární herec Václav Postránecký se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >